Tehotenstvo a silné svrbenie nôh

marika1918
3. apr 2024

Ahojte, som v 32tt a strasne ma svrbia nohy neviem čo s tým 😏 najprv som zacala mať krče v litkach a postupne ma zacali nohy aj svrbiet.. Najprv som si myslela ze je to kvoli tomu ze si ich často holim ( holila som si ich každý 3 deň lebo prvi den ked som si ich oholila pohoda na druhy den som uz cítila že mi začali chĺpky už rásť a na treti den uz iz v noci nevedela ani spat kvôli tomu) tak som sa rozhodla že si ich prestanem holit a pockam kým mi chĺpky nenarastu. Začala som spávať aj v dlhej pižame no žial nic nohy stale svrbia... Takze ak ste to uz niektora mala tak mi napiste ako ste to riesili a tak.. Ďakujem

marth16
3. apr 2024

@marika1918 na najbližšej poradni treba spomenúť dr. urobí pečeňové testy

marika1918
autor
3. apr 2024

@marth16 povedala som jej že ma strašne svrbia nohy.. Povedala že vraj ona stim čo spraví ze si mam kúpiť nejaku mastičku

jasminka7
3. apr 2024

@marika1918 bojuj za seba, pytaj si testy pecenove alebo nech to proste rieši doktorka, pripadne Ta preposle na ine vyšetrenie

marth16
3. apr 2024

@marika1918 uf ak má gynekologička takýto prístup čo keby si sa skúsila spýtať obvodnej?

marianarem
3. apr 2024

@marika1918 No presne tie pecenove testy treba, kamoska mala taketo hrozne svrbenie a bola to cholestaza.

anavixy
3. apr 2024

No tak to je super gynekologicka ked svrbenie tehotnej bagatelizuje a odpalkuje ju s radou kupit si nejaky krem, ked aj laik vie, ze svrbenie moze byt sposobene cholestazou a tu je potrebne riesit a dosledne sledovat. Nemusi to tak byt, moze to byt sposobene len hormonmi, suchou pokozkou apod., ale vysetrit krv by urcite bolo vhodne. Skus pouzivat neparfumovane hydratacne telove mlieko, ak nepomoze ani trochu, trvat na vysetreni.

taktotedanie
4. apr 2024

Neopuchaju nohy? Koza sa natahuje
Pri cholestaze nesvrbia len nohy

anastazia93
5. apr 2024

Popr ešte preeklampsia. Ja som mala len tento jeden priznak, ale svrbenie rúk.
Vyšla bielkovina vysoký tlak..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre