Tehotenstvo a Sertralin

michaela198717
6. mar 2024

Žienky prosím o radu. Máte niektorá skúsenosť so sertralinom 50 mg v tehotenstve? Ja som sa ho pokúšala vysadiť, no vždy dom upadla naspäť do depresie.

marhulka13
6. mar 2024

@michaela198717 ano ja, ale s nižšou davkou

michaela198717
autor
6. mar 2024

@marhulka13
Môžem poprosiť bližšie info? Ja som v 5. týždni, zatiaľ beriem 50 mg ráno, a viem,že úplne vysadiť nedokážem, brala som v minulosti podstatne viac liekov a 4 roky som vysádzala,aby som sa dostala aspoň na túto jednu

marhulka13
6. mar 2024

@michaela198717 ja som brala presne seroxat 20 mg polovicu tabletky ráno a neviem aké info chceš vedieť. Brala som cele tehotenstvo a aj počas kojenia. Dieťatko bolo úplne v poriadku

michaela198717
autor
6. mar 2024

@marhulka13 takže, ak by som znížila dávku o polovicu môžem brat úplne fo konca tehotenstva,aj teraz v prvom trimestri?

michaela198717
autor
6. mar 2024

@marhulka13 samozrejme poradím sa aj s lekárkou, ale povedala,ze lieky sa nemôžu brať žiadne, to mi vravela,keď som jej hovorila,že chceme dieťa, ale počula som,že mamičky brali ad v tehotenstve.

marhulka13
6. mar 2024

@michaela198717 aj mne to povedali pri prvom a tak to aj dopadlo. Prero pri druhom to už bolo takto pod kontrolou

michaela198717
autor
6. mar 2024

@marhulka13 ďakujem veľmi pekne za radu a prajem všetko dobré Tebe a rodinke

marhulka13
6. mar 2024

@michaela198717 ďakujem, u mňa je to už 13 rokov dozadu, preto keby znovu otehotniem, tak jedine s liečbou. Ja som práveže aj počas tehotenstva bola v pohode, no po pôrode sa rozbehla poporodna depresia v plnom prude

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre