Tehotenstvo a Serlift

zabinenka
28. dec 2020

Ahojte dievčatá som v 33.tyzdni tehotenstva beriem serlift na uzkosti a soc.fobiu 50mg denne,vzdy na vecer pred spanim.zacala som brat rok pred otehotnenim musim povedat ze velmi mi to pomohlo..preto som sa bala vysadit aj pocas tehotenstva aby sa uzkosti nevratili..samozrejme radila som sa aj s psychiatrickou ktora povedala ze je lepsie to brat ako prenasat na babatko uzkosti a depresiu..mate niektora skusenosti?myslite ze naozaj to nijako nevplyva na babatko?trebars na jeho psychiku?za kazdu radu dakujem

miskachrumka
28. dec 2020

@zabinenka ahoj ja mám panickú 4roky užívam eliceu momentálne len 5mg a pred večerom sme zistili že čakáme bábätko a nemôžem sa dovolať lekárovy psych. Či môžem užívať ďalej
@zabinenka

juliet86
28. dec 2020

je v kategorii C. efekt na plod nebol potvrdeny ale nebol ani vyvrateny. https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/pr...

zabinenka
autor
28. dec 2020

@miskachrumka už si sa dovolala?

zabinenka
autor
28. dec 2020

@juliet86 ďakujem idem si prečítať

miskachrumka
28. dec 2020

@juliet86 prosím vás a elicea a tehotenstvo??

miskachrumka
28. dec 2020

@zabinenka nie vôbec :(

juliet86
28. dec 2020

@miskachrumka je to taktiez cecko. ale co citam na zvieratach pokusy podla mojho laickeho nazoru poukazuju na vyssi risk... vid tu https://www.drugs.com/pregnancy/escitalopram.html byt vami/psychiatrom skusim znizit davku alebo prejst na niektore z ad ktore s ukazuju ako najbezpecnejsie v tehu Certain selective serotonin reuptake inhibitors (SSRIs). SSRIs are generally considered an option during pregnancy, including citalopram (Celexa) and sertraline (Zoloft).

miskachrumka
28. dec 2020

@juliet86 ďakujem užívam 5mg elicey rozpustnej v ústach

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre