Tehotenstvo a PN

24. aug 2023

Ahojte žienky mám rizikové tehotenstvo a od 5.5.2023 som na PN bola do 20.8.2023 bola u svojej obvodnej nakoľko obvodná mi povedala že nech už pokračujem naďalej na PN u svojej gynekologicky som na druhý deň tzv.21.8.2023 opäť na PN u svojej gynekologicky ale moja obvodná doktorka mi nevedela presunúť elektronický PN k mojej gynekologicke tak ťa mi zas musela začať PN a chcem sa spýtať či náhodou neviete to nemocenské čo mi platili každý mesiac zo sociálky vypočítané z platu z práce mi bude chodiť tak aj naďalej alebo sa to teraz bude vypočivat z tých 560€ čo mi chodili zo sociálky ďakujem sa radu.

melanta
24. aug 2023

Teraz ti chodí dávka. PN aj iné dávky sa vypočítavajú vždy z platu, nikdy nie z inej dávky.

autor
24. aug 2023

@melanta takže bude mi chodiť to čo dokteraz aj keď som ju musela ukončiť u obvodnej a začať na novo u gynekologicky ?

melanta
24. aug 2023

Áno, stále bude predsa počítaná z rovnakého základu. Mňa skôr zaráža, aký mala lekárka dôvod presunúť tvoju PN ku gynekologičke, to vôbec nie je potrebné.

autor
24. aug 2023

@melanta no jej odpoveď na moju otázku bola že nechce aby som sem chodila keď tu chodia chorý ľudia aby som neico nedostalaa neochorela tak som musela prechádzat ku gynekologicke aj tá nadávala že na čo robí také caviky ja ako úplne zbytočne som toto musela musela riešiť a ešte ma xazrilo že ona to nevie presunúť tu PN elektronický tak ju musela doslova ukončiť a na druhý deň som sa musela ísť nahlásiť a napadlo mi že preboha dúfam že mi nebude chodiť 100 alebo 200 € že teda dúfam mi bude chodiť tak ako doteraz keď som to ukončila a zase začala 😀moja obvodná to je jedna veľká komédia 😀

melanta
24. aug 2023

Mohla si kľudne nesúhlasiť. Nie je dôvod, aby si v dnešnej elektronickej dobe chodila osobne k nej. Výšky PN sa neobávaj.

mogaa
24. aug 2023

nie, ak ide o novú PN, opäť platí prvých 10dní zamestnávateľ a až od 11dňa SP, takže aj výška bude iná keďže prvých dni je tam iný výpočet...iné je prenesenie existujúcej PN a iné ak ide o novú PN....rovnako je rozdiel či ešte trvá prac.pomer alebo už nie....

mamina7070
24. aug 2023

a tvoj pracovny pomer trva ? lebo nova PN tak prve tri dni je nizsia suma a vyplaca prvych 10 dni zamestnavatel primarne
od zaciatku ti mal dat pn gynekolog ak je to z dovodu tehotenstva

lilinka88
24. aug 2023

@mogaa
@mamina7070 nebude jej opäť platiť zamestnávateľ. Ak ju má deň za dňom, mala by byť ako pokračujúca

mamina7070
24. aug 2023

@lilinka88 nemusi to tak byt 😉

mogaa
24. aug 2023

@lilinka88 no musela byť tam byť rovnaká diagnóza.....predpokladám že všeobecný lekár jej nedal diagnózu ktorú dáva gynekológ....

lilinka88
24. aug 2023

@mogaa keby musela byť rovnaká diagnóza, tak by ju predsa nemusel vypisovať iný lekár. Pri ePN pokiaľ je takto, malo by ísť automaticky o pokračujúcu PN. Keby aj SP dosetrovala či ide o pokračujúcu, čo by už nemala, gyn to potvrdí

@mamina7070

nelibe
25. aug 2023

Ahojte.Trosku ina otazka ale v ramci PN v tehotenstve.Prosim, teraz pri elektronickej PN, ako sa meni docasne adresa pobytu kde sa poistenec zdrziava?

autor
25. aug 2023

@nelibe buď to nahlás u lekára že si na prechodnom pobyte alebo choď na socialku a adresu ti oni prepísať môžu môže to aj lekár kľudne

mulm
11. sep 2023

Ahojte baby pomozte keď mám pokračovanie PN tak mám nárok ešte na nemocenské Lebo som mala od 1.9.2023ukonecne ale od 4.9.2023 som mala zase pokračovanie predožlej pPN

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre