Tehotenstvo a PN

medda_beda
11. máj 2024

Ahojte, zistila som, že som tehotná po 2,5 roku prirodzene a tak sa chcem opýtať, že či vzhľadom k mojej práci ma lekárka vypíše na PN ak bude všetko v poriadku. (Pracovnú pozíciu kľudne napíšem do správy, ale je špecifická a nechcem aby to zatiaľ v práci vedeli).
Nechcem ísť na PN, máme naplánovanú dovolenku, nechcem byť ombedzovaná výchadzkou lebo sa psychicky zrútim keď budem len doma a nič mi nebude.
Radšej by som pracovala, s kolegami sa viem dohodnúť, že určitú činnosť robiť nebudem a na zásah pôjde kolega.
Preradiť ma asi nepreradia to by som robila upratovačku s chemikáliami a nižším platom.

Aké sú prosím možnosti?
Za starého vedenia kolegyňa pracovala aj vo vyššom štádiu, robila všetko okrem jednej činnosti.
Pýtam sa radšej dopredu aby som bola informovaná.

Ďakujem za odpovede 🙂.

melanta
11. máj 2024

@medda_beda ak nemáš zdravotný dôvod na PN, nemusíš byť PN. Takže kľudne pracuj.

martinkatinka
11. máj 2024

PN nezavisi od pracovnej pozicie. Ak nemozes vykonavat pracu kvoli jej charakteru, potom mas narok na preradenie alebo nahradu mzdy. PN sa dava zo zdravotnych dovodov.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
medda_beda
autor
11. máj 2024

@monsterablue Ako kebyže je to vo vyššom štádiu tak dobre, ale teraz tie prvé mesiace pokiaľ bude všetko ok by som nerada sedela doma.
Uvidíme čo bude.

blonde_bella
11. máj 2024

@medda_beda a prečo myslíš, že ťa dá PN?

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
medda_beda
autor
11. máj 2024

@blonde_bella Pretože lekárka vie aké je moje zamestnanie a, že pri určitej činnosti by som mohla priamo ohroziť seba..
Lenže ja viem poprosiť kolegov aby to urobili za mňa ak bude potrebné.Nemusí sa taká situáciu vôbec vyskytnúť jak je rok dlhý, ale aj môže.

medda_beda
autor
11. máj 2024

@monsterablue Áno tak som to myslela.
Ďakujem za odpoveď.

martinkatinka
11. máj 2024

@medda_beda ale ona ti neda PN kvoli zamestnaniu. To ak mas rizikove, mas riesit mimo lekara u seba v praci.

medda_beda
autor
11. máj 2024

@martinkatinka Dobre, super 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre