Tehotenstvo a modriny

juri272
29. máj 2022

Pekný deň prajem rád by som opýtal či má nejaká žienka alebo malá tiež taky problém počas tehotenstva a to tvorba modrin na nohách, dosť veľkých a aj bolestivých a dá sa povedať že bez nejakého udretia alebo úrazu, manželka je v 4.mesiaci a máme už aj dvojičky(8 mesiacov) pri dvojickach nemala žiadne modriny nikde ale vyskytli sa teraz cca dva týždne Ďakujem za odpoveď s pozdravom Juraj

levandulova111
29. máj 2022

@juri272 tak toto aj mňa zaujíma, tak sa pripnem k tejto téme, lebo mne sa tvoria tiež strašné modriny, ale ja sa aj udriem, no nie nejak silno... Musím sa na to spýtať gyn najbližšie veru...

mess123
29. máj 2022

@juri272 ja som mala presne toto iste síce som ešte nebola tehotná ale vytvárali sa mi samovoľne modriny výhradne len na nohách bez udretia alebo podobne.. Všetky vyšetrenia som absolvovala a všetko bolo v poriadku, časom sa to ustálilo a prešlo to.. V predchádzajúcom tehotenstve sa mi svojvoľne vytvoril hematom čo je tiež v podstate modrina, zrazenina krvi na maternici a vzhľadom na to a na tie modriny na nohách aj cez to že všetky výsledky boli v poriadku mi pri tomto tehotenstve nasadili preventívne fraxiparine a môžem povedať že je všetko v poriadku.. Ide hlavne o to aby sa ta modrina nevytvorila na nejakom nešťastnom mieste, z mojich skúseností by som šla čím skôr k hematologicke

levandulova111
29. máj 2022

@mess123 vidíš, ja som si vďaka tvojmu komentáru spomenula, že mám malú panvu "plnú" kŕčových žíl a jednu žilu vonkajšiu na rodidlách... Ako som mohla zabudnúť takúto vec spomenúť novej gyn 🤦 po poslednom pôrode má už neriešili, iba počas tehu... Potom už má "odstavili" a neriešili, už sú to roky, tak mi to vyfučalo z hlavy...

mess123
29. máj 2022

@levandulova111 som rada že si si vďaka mne spomenula 😊 niekedy treba spomenúť aj maličkosti možno si myslíme že to súvis nemá ale často aj nejaké banálne veci sú príčinou

levandulova111
29. máj 2022

@mess123 aj ja som rada, ďakujem 🙏 lebo ja som bez liekov už takmer 4 roky... Počas tehu som chodila na hematologiu, brala som anopyrin (alebo ako sa to píše), brali mi krv, kontroly... Po pôrode som prišla sa ukázať, nevzali krv, neskontrolovali, nič, iba mi bolo povedané, že nakoľko je "po", už viac chodiť nemusím.. 🤦 a pritom tá vonkajšia žila mi navrela vždy, keď som mala ťažšiu fyzickú prácu ... Ale anopyrin už do seba nedám... Radšej fraxiparin

juri272
autor
29. máj 2022

@mess123 musí zajtra zavolať a nech to rieši radšej lekár, ale ďakujem

mess123
29. máj 2022

@levandulova111 prečo anopyrin nie? Ja beriem aj ten i keď denne iba polovičku..

@juri272 presne tak keď je tehotná netreba riskovať 🙂 ako sa hovorí radšej 100x zbytočne ako raz neskoro

levandulova111
30. máj 2022

@mess123 nemám s ním dobré skúsenosti... 😕 Ale moc o tom verejne radšej nechcem písať... Aj kvôli iným tehotným ženám.... Aby sa zbytočne nevystrašili, aj keď v mojom prípade to bola chyba lekára....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre