Tehotenstvo a maródka

jahodka1993
12. okt 2021

Ahojte robím ťažkú fyzickú robotu ako chyžná v hoteli. Som v 2 mesiaci,včera som bola u gynekologičky a povedala mi že je všetko v poriadku a že mi nedá maródku lebo nemá na základe čoho mi ju vystaviť. Lenže mne je každý deň od rána do večera zle a bojím sa ísť do roboty . Mali ste to niektorá takto ? Ako ste to riešili ? 🙂 Ďakujem za každú odpoveď a radu 🙂

luccija
12. okt 2021

@jahodka1993 tak povedz, že zvracias, máš migrény...moja kamarátka zvracala aj 15 x denne

ivkazba
12. okt 2021

@jahodka1993 zmeň lekárku. Ja nie som zástanca byť na PN len tak, ale ak ti je zle, tak ťa má lekárka vypísať. Ale teda kvôli ťažkostiam, nie kvôli charakteru práce. Choď s tým k všeobecnej, vypísať ťa môže aj ona. Ale lekárku by som zmenila, neverila by som jej viac, ak tehotnej, ktorej je zle, povie, že nemôže ostať doma.

jahodka1993
autor
12. okt 2021

@luccija povedala.som jej to ale nič 😭 že musím len vydržať

jahodka1993
autor
12. okt 2021

@ivkazba keď ona je fajn som si myslela že vybavím niečo 😭 a meniť ju nechcem lepšiu u nás v okolí nenájdem

michaela789
12. okt 2021

@jahodka1993 tak potom, ak nechceš prísť o zamestnanie, tak len požiadať zamestnávateľa o zmenu pozície na niečo menej náročné, pri čom budeš mať aspoň trochu času sa s nevolnostami popasovať 🤷‍♀️

ivkazba
12. okt 2021

@jahodka1993 v čom je akože dobrá? Keď nevie, na základe čoho ťa má vypísať? Veď nevoľnosti v tehotenstve je problém, s ktorým bežne lekári dávajú PN. Myslím, že je na to aj konkrétna diagnóza. Čo viac k tomu akože lekárka potrebuje, ak má na to aj konkrétnu diagnózu?

ivkazba
12. okt 2021

@jahodka1993 pozor, ak budeš žiadať zamestnávateľa o zmenu práce, najprv oficiálne oznám tehotenstvo. Ak tak neurobíš, nie si ako tehotná chránená. Čiže oznámiť potvrdením od lekára alebo materskou knižkou (nestačí informácia od teba).

michaela789
12. okt 2021

@ivkazba ďakujem za doplnenie

michaela789
12. okt 2021

A mimochodom, mňa lekár pre nevoľnosti vypísal, ani pri tom nežmurkol. mala som aj s tým spojené enormné migrény ale normálne to posúdil ako dôvod na PN takže tiež nechápem, prečo táto konkrétna lekárka váha. Naozaj, keď je žena dehydrovana z neustáleho vracania, tak JE práceneschopna, veď ju hocikedy môže hodiť o zem. 🤷‍♀️
@jahodka1993
@ivkazba

jahodka1993
autor
12. okt 2021

Ďakujem baby za rady budem to ešte nejako riešiť

ivkazba
12. okt 2021

@jahodka1993 ja ešte doplním, že v rámci zákonníka práce, povinnosť preradiť ťa na menej náročnú prácu má zamestnávateľ iba vtedy, ak budeš mať potvrdenie od lekára, že tvoja práca ohrozuje tehotenstvo. Inak je to iba jeho dobrá vôľa. Ale ak je normálny, tak určite sa viete na niečom dohodnúť. Ale teraz keď je ti nevoľno, porieš tú PN so všeobecným lekárom.

domka222
12. okt 2021

Normálne, ráno som sa vygrckala. Potom ešte podľa potreby odbehla od pásu. Pri robote som na to toľko ani nemyslela

nicole003
12. okt 2021

@domka222 ja tiez kazdu chvilu som odbehovala od pasu. Toho casu aj moj gynekolog,, stara skola,, povedal ze tehotenstvo nie je choroba. Pracovala som cely cas. Az ked som schudla mi vypisal toreccan cipky a obvodna ma vypisala na 2 tyzdne kym zabrali. A to som nocovala na zachode a o 4:30 do prace totalne vycerpana.

klip0
12. okt 2021

Akože tehotenstvo nieje choroba ale (neviem ako je tebe), niektoré ženy zvracaju veľa, ja som už aj odpadávala z vyčerpania a nedostatku energie a neviem si predstaviť že by som tak bola v práci, keď som niektoré dni nevládala ani na wc. Veď to by som nič nespravila aj tak a veľa ľudí má aj nejakú zodpovednosť v robote (ja za triedu malých detí) a teda ani voči tomu by som si netrúfla. Keby mi gynekológ povie že mám chodiť do roboty asi mu poviem niečo pekné...
Samozrejme iné je ak ženu dva krát napne do dňa a to je cele

klip0
12. okt 2021

A teda išla by som tam znova že ti je naozaj zle a či si ťa berie na zodpovednosť že odpadneš a niečo sa ti stane.
Ja neviem tak jeden gynekológ vypíše keď žena povie že sa jej nechce do práce len tak a druhý odmieta aj keď je dôvod

ailiba
12. okt 2021

@jahodka1993 súhlasím, zmeň lekárku...ak jej povieš, že máš ťažkú, fyzickú prácu a je ti stále zle, tak ta predsa musí vypísať. Vezme si lekárka na svedomie, keby sa ti priťažilo?
Ja som robila v škôlke, nemala som žiadne problémy, ale lekárke som povedala, že už od 7. Mesiaca chcem zostať doma. Chorobnosť, deťúrence sú zlaté, ale stále sa na mňa vesali, obliekať ich, zohybat sa, atď.... Lekárka s tým nemala najmenší problém. Keby som chcela, vypíše ma aj hneď po potvrdení tehu.

katarinka2290
12. okt 2021

@jahodka1993 mna vypisala na pn pre nevolnosti hned na prvom vysetreni cca v 8tt,vracala som v kuse 2 mesiace a v praci by som to nedavala vobec.ked mi bolo lepsie sla som do prace.teraz som v 31tt a stale obcas vraciam

diana152
12. okt 2021

dost zalezi od gynekologa, tiez mi bolo 4 mesiace otrasne, zvracanie, unava, nevolnosti strasne, ale podla gynekologa to bolo normalne v tehotenstve a nevypisal ma na PN, tak som sla k obvodnej ta mala pochopenie nastastie a bola som aspon 2mesiace PN, dlhsie ma uz nemohla nechat kedze to je vraj tehotenska diagnoza

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre