Tehotenstvo a kvasinky

vera55555
29. máj 2016

Ahojte mamičky, chcela by som zistiť nejaké informácie ohľadom kvasiniek v tehotenstve pretože mi dosť strpčujú život. Som v 15 týždni tehotenstva no už aj predtým mi zistila lekárka, že mám kvasinkovú infekciu. Dosť ma to pri sexe bolelo a tak mi dala lieky clotrimazol ktoré som vybrala a potom urobila zase výter a stále to tam bolo tak som brala ďalšie lieky a ďalšie lieky no a nezlepšilo sa mi to vôbec. Už som myslela, že to bude v poriadku no konečne keď som si myslela že už môžem mať pekný romantický večer s partnerom tak ma to aj tak bolelo a hneď na to o pár hodín nasledoval zápal močových ciest...stále sa to takto opakuje kvasinky a zápal močových ciest. Už som z toho chorá tie bolesti stále prežívať pri močení a stále tabletky a už fakt neviem čo mám robiť... :/ Skúste mi poradiť ak ste mali s tým skúsenosti nejaké. Ďakujem Vám veľmi pekne za rady 🙂

n0mi
29. máj 2016

Vplyvom hormonov sa meni ph v posve, ciz s tym nezmozes nic. Mne sa trocha zmiernilo, ked som vysadila sladke a rozne mydla. Vzdy po Atb u mna nasleduje mykoza, cize preliecenie u mna bolo tiez clotrimazolom a potom par probio cipkov. I ked je to otravne co chapem, treba sa poradit s lekarkou. Popripade zmenit zivotospravu-menej sacharidovnv potravinach, viac ovocie /zelenina na imunitu. Uvidis 🙂

n0mi
29. máj 2016

Liecil sa aj partner? Myslim, ci si nepohadzujete zapaly....

rheuska
29. máj 2016

Prestan pouzivat parfumovane mydla/sprchove gely na telo. Laktacyd sa osvedcil mne, ale aj manzel ho povinne pouziva na intimnu hygienu (pozor na toto, lebo oni si ho tak radi mydlia a ten moj kym pochopil....). Ziadne parfumovane toaletne papiere ani intimky. Spavat naha. Nezehlit spodne pradlo ani uteraky. Proste prestat v prehnanou hygienou. Nenosit tangace. Pri kazdej infekcii preliecit aj partnera. Ono su to len tabletky pre neho. Ked sa liecite tak nesexovat. Resp. moze sa pouzivat kondom, ale ten zhorsuje infekciu. No a teraz hlavne v tehu si treba davat pozor na infekcie. Jedna vec, ze sme nachylnejsie, druha, ze sa moze poskodit hlienova zatka. Urcite cez gynekologa to riesit. Neboj das to dokopy. Inak ja ked citim taky ten svrbivy predpocit tak sa zvyknem preplachnut octovou vodou zo spodu. Alebo mi radili nakvapkat ocot na intimku. Proste udrzat kysle pH. Ak by ti uo narusovali partnerove spermie tak existuju cipky. Myslim, ze su na prirodnej baze. Iba obnovuju mikrofloru a pH v pochve. Ale najprv to treba kompletne preliecit. Urcite sa popytaj na gynde.

zoji79
29. máj 2016

Ahoj! Skoro osem mesiacov som sa trápila skvasinkami počas teho. Môj gynda tvrdil že zial je to normálne v teho a že mám to vydržať jednoducho. Dal mi 5-6 liekov a krémov nič mi nezabral, potom odporúčal výplach s rozalhonom a este niečo som mala, co obsahoval kamilku ... No bolo to horšie lebo ako alergicka na pel by nemal takéto používať. Áno, je to pravda že treba vynechať muku, sladké, koreniste ale mne ani to nepomohlo. V 8 mes mi môj gynda začal vymýšľať že normálne nemôžem rodiť , lebo mi ide o život atd (ale to je iná kapitola) a že aj tak ked žena ma kvasinky tak sa nesmie rodiť cez pôrodny kanalik, nanesie sa infekcia na oči malemu. V tom momente som sa rozhodla vymeniť si lekára a chodila som do ciech. Česky gynda hneď mi povedal že je to normálne že žena ma kvasinky ale že treba to liečiť nech sa netrápi matka a neohrozila dieťa. Dal mi 3dnovy vaginalny krém canesten (tento canesten u nás min rok este nebol iba cr) a infekcia po troch dňoch zmizla. Potom som našla este vzhľadom okolnosti opäť Česky výrobok , intímny gél od značky Carun (konope + teatree olejcek). Dodnes to používam a som bez kvasiniek ( mne lactacyt, chilly, a este mrte intimco gelikov robilo viac zle než dobre). Takze odporúčam ten Česky canesten krém (nie capiky) a tento Carun int gél! Veľa štastia a zdravia!!!!!😊

janifer
29. máj 2016

Uz som to pisala X krat do for s touto otazkou, tak pohladaj aj starsie. Naordinujte si doma cesnak, 3 x denne jeden strucik, s jedlom nie nalacno. Pozor musi byt cerstvy aby bol co najsilnejsi. V lekarni si kup homeopatika gulicky od Boironu Monilia Albicans stoji okolo 3,5. No a urcite preliecit aj partnera, ja som brala aj Candistop ( to su probiotika, vytazok z cesnaku a grep.jadierok), aj ine probiotika na striedacku, napr Dophillus super, Hylak. Dajte si protikvasinkovu dietu, ziadne pivo vino, kvasnicovy chleba, ziadne sladkosti a sladke ovocie, ani kompoty. Viem ze sa to lahko povie, ked si tehotna. Ja som tymto trpela hadam do 12.tt., hned od zaciatku tehotenstva. Potom sa tie hormony akoby napravili a preslo to postupne. Co sa tyka liekov tak mozes si dat Canesten ten 6tabletkovy, cipky na vkladanie do posvy, ale len fakt ak to mas moc silne. A najlepsie nie kazdy den, ale obden. A po prelieceni probiotika do posvy, napr mne pomohol Maldion, su to take kapsle, malicke tabletky. No a tie antibiotika na me hur nie su ziadna vyhra,mchod k urologovi, ten to najlepsie zhodnoti. Mne pozeral moc pod mikroskopom a povedal ze to nie je taky silny zapal a mam to liecit cajom ( predtym som uzivala 3x atb. A fakt aom ten rok nechcela uz dalsie ani vidiet, lebo aj antibiotika zhorsuju kvasinky). A na ten mechur tiez cesnak, alebo tie Urinal Akut tabletky tiez mozes.

janifer
29. máj 2016

Este odporucam - to som spravila bez lutosti aj ja: vyhodit vsetky spodne nohavicky a kupit nove. A len 100% bavlna, ziaden elastan. Takisto rifle ak nosis, tak treba co najvzdusnejsie nohavice, len bavlna, lan, aby sa ti medzi nohami s prepacenim luftovalo. Teraz vsade pchaju elastan a spol., tak sa treba zamerat na vzdusne materialy.
Vyhodila som aj asi 4ks plaviek a to boli Arena a spol. Hoc som sa nekupala v bazene, len sprchovala, alebo " nasucho" robila dohlad pri bazene, aj tak ma vzdy zaclo tam dolu svrbiet. Na toto je este fajn kokosovy olej (aj ho jest aj si dolu potierat), aj na bradavky je super, ak by si mala s tym neskor pri dojceni problem. No a na tie je fajn este citronova voda a v lekarni krem dajaky liecivy, tusim kys.hyaluronova tam je...proste asi treba na tu kvasinku kysele. A uuplne labuzo su sedacie kupele v tea tree oil, tusim do 10kvapiek do lavora som si davala. Ja som bola uz taka zufala ze som ho aj pila, je daky online navod ze par kvapiek dat do caju s medom do tepleho a vypit. Aj ako tehotna v prvych tyzdnoch som to dala, fakt zo zufalstva. Alebo na mocovy mechur sedacie kupele z zelerovej vnate a praslicky rolnej. Namocis pipinu a uzivas si ulavu.

vera55555
autor
30. máj 2016

dakujem za reakcie baby 🙂 áno beriem brusnice s probiotikami a dalsie probiotiká a plus umyvam sa laktacydom ale nic nezaberá...natieram si aj krémom canesten. no stále sa opakujem idem teraz v stredu k lekárke na poradňu tam som zvedavá...viem že v tehu je to asi bežné ale zase preležať 3 dni v týždni v posteli pre bolesti nie je nič skvelé... a samozrejme chcem aby sa preliečil aj partner chcem sa na to opytat lekarky čo mi povie...dúfam že už to bude lepšie a že mi niečo zaberie

janifer
30. máj 2016

@vera55555 este skus Idelyn. No verim v skore uzdravenie, mne fakt dost pomohli tie prirodne veci a aj homeopatika, to mam odskusane aj na synovi, mal tie kvasinky chudak so mnou, lebo som ho dojcila v uvode prveho tehotenstva. On uz mal az kozu vysypanu. A za par dni s Hylakom a Monilia Albicans bol fit, v dobrej nalade (lebo ta kvasinka sposobuje aj nervozitu)

vera55555
autor
1. jún 2016

no takže som bola na poradni kde mi povedala výsledky výteru a nakoniec to ani kvasinky neboli ale baktéria e-coli....aj keď nechápem lebo utieram sa stále z predu do zadu ... mením si nohavičky aj 3 krát denne, sprchujem sa stále a dávam si pozor na hygienu, tak neviem teraz čo dala mi krém a urobila ďalší výter.V piatok mám volať o výsledky...som sa aj čudovala že stále mám zápaly moč. ciest ale teraz už chápem lebo ecoli spôsobuje zápaly a dosť škaredé a silné keďže som už takéto problémy mala no práve preto si dávam dosť pozor aby sa mi to neopakovalo.

vera55555
autor
3. jún 2016

Tak prišli výsledky z výteru a ten je vraj v poriadku. Vôbec nemám ten pocit žeby som bola v poriadku. Keďže svrbenie stále pretrváva a aj bolesti a keby som nepila denne hektolitre vody a nebrala brusnice a nepila brusnicové čaje a džúsy tak určite mám aj zápaly močových ciest lebo stále ma trošku páli pri močení. Tak už fakt neviem. Rozmýšľala som že pôjdem do lekárne a skúsim sa opýtať na nejaké poriadne probiotiká či mi neporadia niečo iné silnejšie aj keď tie čo mám tak obsahujú až 7 rôznych kultúr... A k tomu som rozmýšľala že by som si kúpila tabletky Idelyn keďže viem že sa používajú aj v tehotenstve ale zobrala by som ich až vtedy ak sa mi to naozaj veľmi zhorší. Už som poslala aj partnera aby si išiel po výmenný lístok k lekárke aby mohol ísť na urológiu nech to tiež vyšetria lebo chudáčik sa bojí či mi nerobí zle on ale myslím si že nie lebo aj sme sexuálne abstinovali keď som brala vaginálne tabletky a nič sa nezlepšilo. Ale tak som rada že chce ísť sám od seba 🙂 no uvidíme čo mi povedia v lekárni. Tie idelyn viem že brali tehuľky keď mali problém tak uvidím lebo ja takto nevydržím ...celý deň svrbenie a pálenie pri močení to sa fakt nedá vydržať :( som doma lebo opatrujem chorého brata a som rada za to lebo si neviem predstaviť chodiť v takom stave do práce...sa nedokážem ani sústrediť a stále som nervózna z toho...a ešte teraz keď si chystám svadbu a mala by som si to užívať tak si to vôbec ale vôbec neužívam :/ tak len toľko som chcela ak by ste mali ešte nejaké nápady o tom čo všetko sa dá použiť pri týchto problémoch dajte mi vedieť už papám aj cesnak lebo je protiplesňový a protizápalový pijem kefír s ľanovými semiačkami a pijem aj čaj lapacho kt. je tiež dobrý antioxidant.

ivuska6
3. jún 2016

LACTACYD Pharma ANTIBAKTERIÁLNY tento pouzivam ja aj odporucam aj polovicku som nahnala do lestenia a ozaj pomaha ale v obchode ho nemaju iba v lekarni si ho dam objednat ,tento je v zelenej flasticke a este je dobry aj vo fialovej flaske ten je upokojujuci

alenky
3. jún 2016

@vera55555 Ahoj, konkretnu radu pre teba nemam, ale napisem ti svoju skusenost. Este pred otehotnenim som mala pravidelne problemy, kt.sa mi striedavo opakovali zapal moc.ciest hned po vylieceni kvasinky a takto stale dookola, psychicky som uz bola vycerpana, nie je to nic prijemne a uplne ta chapem. Bola som na gynde, urologii, imunologia, len lieky, vag.globule, biseptol, antibiotika a takto stale dookola. Uz som bola zufala kupovala som si aj drahy wobenzym, ale ucinok ziadny. Az som nahodne v jednej diskusii nasla clanok kde si zeny chvalili bio caj ekofarm na zap.moc ciest pila som ho 3x denne po dobu 2tyzdnov potom mensia pauza a zase opakovala. Musim napisat klop klop ako nahle som sa zbavila zapalu moc.ciest vymyzla aj mykoza. Kedze si tehotna netusim ci sa caj moze uzivat v tehotenstve nakolko obsahuje zlozenie byliniek. Na tvojom mieste by som uplne vynechala poh.styk nakolko neumyselne to moze prenasat na teba aj tvoj partner. Naucila som sa vycikat pred a po styku, je to velmi dolezite. Tangace nenosievam uz davno, tie mi tiez nerobili dobre. Taktiez odporucam pit vela acidka, al.kefirove mlieko. Neviem ci si mala problemy uz skor, ale ja odporucam kazdej pred otehotnenim sa preliecit. Predsa 9mes.nosime nase deticky a nie je to nic prijemne mat zapal tam dole. Drzim ti prsty, aby ti problemy vymyzli raz a navzdy ;)

janifer
3. jún 2016

@vera55555 kym nebudes uplne fit, aj tyzden-dva potom, tak ziaden sex. nie ze po dobrati cipkov hned na to nabehnete... ved aj sa ti tam musi obnovit mikroflora. A skus tie sedacie kupele, pomastit sa s kokosovym olejom, ten pomaha aj na to svrbenie.

vianocnydarcek7
25. júl 2016

Mozem brat clotrimazol cipky v 35tt? Dakujem

visnacka
26. máj 2017

Ahojte baby môžu IDELYN BELIEMA TABLETY do pošvy aj tehotné ? Ďakujem

evik55
9. okt 2017

Ahojte, to by zaujímalo aj mňa, som v 5mesiaci..doktor my povedal že výtoky sú v tehotenstve úplne normálne nech nestresujem, ale teraz mam aj svrbenie a pálenie, tak neviem či môžem používať idelyn tablety..?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre