Tehotenstvo a Covid-19

vemi23
10. okt 2022

Ahojte dnes som si robila test pretoze som mala priznaky vysiel pozitivne... Som v 18tyzdni tehotenstva volala som obvodnej ze co robit tak max pri teplote 38 si dat paralen mala by som volat aj gynekologicke?

domka222
10. okt 2022

Ja som volala, ale len preto, že som mala ísť na poradňu. Inak by som to nechala tak

pukina
10. okt 2022

@vemi23 ak nemas nejake extra tazkosti, prilis vysoku teplotu, ktoru by si nevedela zrazit alebo blizky termin na presunutie tak nemusis. aj tak ziadne ine lieky uzivat nemozes, preventivne si davaj ked tak vitamin c, ale ako ti aj vseobecny povedal, v podstate mozes z liekov iba paralen pri horucke. ak mas upchate dutiny, pomoze naparovat sa s vincentkou alebo slanou vodou, na hrdlo zase slanu vodu kloktat.

vemi23
autor
10. okt 2022

@pukina dakujem... Bolia ma lýtka, chrbat vratane krizov, trocha hrdlo a dutiny v hlave teplotu mam 37,2... Beriem kazdy den svoje tehotenske vitaminy elasti q a probiotika

pukina
10. okt 2022

@vemi23 ja som na tom podobne, ale s tym rozdielom, ze mam o tyzden termin porodu :D no teploty som mala iba jeden den, dala som si 2x za den paralen a do rana som to vypotila.. teraz uz mi zostala iba sialena nadcha. tak ak sa nebudes citit dobre vecer si daj kludne ten paralen, hlavne pi vela tekutin, teply caj, med, citron.. o par dni ti bude lepsie.

evuska135
10. okt 2022

@vemi23 na hrdlo kludne septilen, ten je vhodny aj pre tehotne. Idealne dat si horucu vodu, med, citron a fakt v krajnom pripade potom paralen.

vemi23
autor
10. okt 2022

@pukina to ma mrzí 🥺 drz sa! Prve dni su vraj najhorsie ... Aky caj by som mohla prosim ta ja som si uvarila len tehotensky zatial

vemi23
autor
10. okt 2022

@evuska135 dobre ďakujem pekne

pukina
10. okt 2022

@vemi23 ja som pila ovocne, hlavne aby to bolo teple. bylinkove by som velmi neriskovala

mogaa
10. okt 2022

@vemi23 zbytočne budeš volať gynekologičke, ona ti covid nevylieči🙂ako tehotná môžeš len vitamíny, prípadne Imunoglukan na imunitu, ostatné liečiš len príznaky....čiže pošleš niekoho do lekárne nech ti kúpi prípravok na daný príznak vhodný pre tehotné...

nevenka
10. okt 2022

@evuska135 Septilen uz nie je...

vemi23
autor
11. okt 2022

Baby prosim vas za cely cas som spala asi hodinu a pol neznesiteľné ma bolia kríže a musim sa v kuse hybat na posteli bez pohybu to nedavam je to hrozna bolest ... Dala som si vyhrievaci vankúšik tak preto som zaspala na chvilu ale potom som sa znovu zobudila ... Mali ste nieco niekto podobne to sa fakt neda vydrzat 🥺

nikool701
11. okt 2022

@vemi23 ahoj. Ja som mala kovid v 5.mesiaci, bolelo ma cele telo, tiez som si musela hladat polohy na odpocinok. Ja som brala antibiotika augmentin, kedze mi to preslo do anginy. Ak ti nie je lepsie, kontaktuj lekarku, nech ti predpise lieky.

vemi23
autor
12. okt 2022

@nikool701 momentalne nespim druhu noc bolia ma boky a krize ale inak nemam ani teplotu nic nechápem ci ma to bolí z covidu alebo mam zapal nemam sancu si nijak lahnut 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre