Tehotenské nevoľnosti v 9. týždni

8. sep 2022

ahojte, som ešte len v 9tt a už asi 5 dní mi je strašne zle od žalúdka, celkovo málo jem pretože len si pomyslím na jedlo a je mi viac a viac zle. V pondelok som bola prvý krát u doktora, ten povedal, že je to normálne. Avšak ja mám stále obavy pretože nejem dostatočne počas dňa takže určite ani výživné. Cítim sa stále akoby som mala vracať ale nejde to. Máte stým skúsenosti? Mám sa nútiť jesť na silu alebo počkať kým to prejde. ďakujem

babovka2321
8. sep 2022

Z mojej skusenosti cim viac som bola hladna, tym boli nevolnosti horsie. Ale kazda to moze mat inak. No vyzivnu stravu som nemala ani zdaleka, ziadne ovocie, zelenina, mliecne vyrobky, maso... V podstate som jedla z 90% len pecivo, pripadne sem tam polievku.

eva64
8. sep 2022

Skus si dat hroznovy cukor, hned rano pred ranajkami mi to vzdy pomohlo. To tak ukludni a nastartuje zaludok. Aspon mne to velmi pomahalo

elizabet173
8. sep 2022

nemusíš mať žiadne obavy, ja som do polovice tehotenstva neudržala v žalúdku takmer nič, moja "výživná" strava bol chlieb vo vajci a coca cola, čo ináč nejedávam a nepijem. Vyzerala som príšerne, chudá, bledá, ale dieťa zdravé, takmer 4kg. Nestresuj sa, ten stres je horší ako to, že nemôžeš jesť výživnú stravu.

mima172
8. sep 2022

Neboj, toto ten hore vymyslel dokonale. Dieťa "si potiahne" všetko, čo treba, z tvojich zásob. Ja som chudla, nejedla a zvracala do 5teho mesiaca a dcéra je v poriadku. Pre istotu som užívala aj tehotenské vitamíny, no väčšinou aj tak šli rýchlo von. Odporúčam skúsiť klasiku - dat si k posteli nejaké suché kekse, piškóty a ešte pred vstanim z postele si dat. Mne vadila na žalúdok aj voda, pila som riedene šťavy, Roiboos, po troške Magnesiu, po lyžičkách colu. Neboj, je to normálne a raz to prejde 🙂

darijja
8. sep 2022

Je to uplne normalne. Obcas pride den ze ti nic nebude. Ja som pila teply caj na zaludok a creva a jedla som zazvorove cukriky a sladke pecivo a vajicia na tvrdo 😀 to jedine mi v prvom trimestri telo v sebe udrzalo. A este som pila pepsi zero. No katastrofa. Po 13tt nevolnosti postupne slabli. Treba len vydrzat. Najdi si nieco, co ta nedesí ze mas zjest. A zjec aspon to. Drzim palce, presne som to zazila, budu to narocne tyzdne ale prejde to.

renka30
8. sep 2022

Je to úplne normálne, ja som od 9tt 10x do dna vracala, nedostala som do seba vôbec nič. Skončila som na infuzkach v nemocnici, schudla som 5 kg (na 39 kg). Radili nám okrem toho piť Coca Colu a jest DRU tyčinky. Dcére to nijako neuškodilo narodila sa s krásnou váhou 3300 g. V nemocnici som strávila 3 týždne.

autor
8. sep 2022

Ďakujem vám pekne za rady, ukľudnili ste ma 🙂 tie kekse ráno som skúšala to v sebe udržím aj hroznový cukor aj keď ten skôr jem počas dňa keď sa cítim unavená. Od včera fungujem na suchých rožkoch a banánoch, dnes chcem skúsiť polievku čo bude na obed. Skúšala som aj vajíčka ale strašné mi smrdia ako by boli pokazené. Vďaka vám som ale oveľa kludnejšia

taktotedanie
9. sep 2022

Grcalala som skoro kazdu hodinu od 6tt do 16tt, aj som schudla a doteraz som nepribrala ani na povodnu vahu, babatko sa na ultrazvuku malo dobre a priberalo aj napriek tomu
Nepomohlo mi nic len suche rozky a polievky, preslo to potom samo od seba

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre