Tehotenská nevolnosť v 8. týždni

pramen32
11. jún 2022

Ahojte, som na začiatku 8 tt a je mi hrozne zle. Nevraciam ale mám také nevoľnosti celé dni. Je to moje prvé tehotenstvo. Skúšala som acidko, kolu, keksy, zázvor , tehotenské lizatka a vsetko mi pomohlo len chvíľočku a potom znova zle. Ked jem, je mi zle, ked nejem tiez zle. Je mi zle aj z vody. Cez deň je to omnoho horšie ako rano. Nemáte este nejaký tip ? Ďakujem za pomoc !

babovka2321
11. jún 2022

@pramen32 vydrzat, nic mi nepomohlo. Trosku ale fakt trosicku pomahali tie lizatka, antimetil, cola... Alebo popcorn, kym som ho jedla, bolo dobre, ked som dojedla, zas prislo zle.

guga79
11. jún 2022

Bola som už sedem krát tehotná, a žiaľ neprišla som na nič co by pomohlo🤭

pramen32
autor
11. jún 2022

@guga79 ďakujem a kedy to prešlo ?

mia_von_prag
11. jún 2022

Antimetil a vydržať. Mne sa to zlepšilo okolo 10tt

slavaf
11. jún 2022

@pramen32 Mne zaoberala Fatra a u mňa to trvalo pri prvom tehu do 5.-teho mesiaca a pri druhom do pôrodu...

ruza123
11. jún 2022

Bohuzial len vydrzat,ja cakam 4. a zas mi je zle..som v 12tt..cca stale to u mna zacne v tom 6tt a skonci niekde medzi 15-20tt..je to priserne, viem ako sa citis, mas jedinu vyhodu a to tu, ze je to prve tehu a nemas doma ziadne dieta o ktore sa treba starat. Mne je stale najhorsie vecer, vtedy bud len zvraciam alebo zujem zuvacku, co neviem vydrzat tu hnusnu chut v ustach..

pramen32
autor
11. jún 2022

@ruza123 tak musím teda len vydržať. Len som si myslela že budem prešťastná, ked otehotniem a zatiaľ cítim len nevoľnosť. Tesim sa, ale fakt mi je zle. Dúfam že to vydržím, hlavne v práci.

guga79
11. jún 2022

@pramen32 po 16 TT, teda nie všetky, 3 z toho do 12 TT 😐

18dada18
11. jún 2022

@pramen32 mne celkom pomáhali mentolove cukríky 😁 vyskúšaj 🙂

alina765
12. jún 2022

@pramen32 Ja som dneska 8+1tt a vôbec nemam nevolnosti, len prsia ma bolia.
Ani podbruško neboli nič...
Trosku som unavená...
Ja sa zas bojim či je všetko v poriadku hehe 😅🙉🙉..

lienka.7
12. jún 2022

@pramen32 tiez som mala na začiatku... nepomáhalo nic. Len fakt v malých množstvách som zjedla na co som mala prave vtedy chuť. Hocičo, aj nezdravé... bola som schopna 1x jest o 17.vecer napr. Jedine z čoho mi nebolo spatne bola surova karotka, sladká. Pila som Fatru po duskoch a Pepsi.
Ale mne to preslo cca. 4 mesiac.

anabela_a
16. jún 2022

@pramen32 Dobry den, ja to riesim takto: na nocnom stoliku mam tanierik, na ktorom mam bud pecivo, susienky, cokokvek co zvladnem zjest. A rano pred tym nez vstanem to zjem postupne, este v polospanku. Po vstani z postele cim skor ranajky. A potom doobeda pijem ladovu vodu s nastruhanym zazvorom. Skuste 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre