Tehotenská nespavosť

katches69
24. apr 2022

Caute, ako vidite je pol 4rano 🤣 idem do 5mesiaca tehu, aj vas potrapila tehotenska nespavost? Jednoducho som sa o pol 1 zobudila stym ze sa mi uz nechce spat. Citim sa ako keby som spala 10hod v kuse. A to som pri tom isla spat pred 22hod..

dadi30
24. apr 2022

@katches69 ahoj 😀😀 som 22 týždeň a už dve hodiny nespím 😀 noc čo noc..

miskamicha
24. apr 2022

@katches69 @dadi30 baby, spite kym mozte🤣🤣🤣🤣

dadi30
24. apr 2022

@miskamicha veď my by sme!!😀 nedá sa 🤷‍♀️

malinoismum
24. apr 2022

Keď som odložila mobil, zaspala som vždy 😂☝🏼

nikasekese
24. apr 2022

@katches69 každú noc uz tri týždne spím pár hodín. Pomoooooc čo robiť????? 😌

mata0076
24. apr 2022

@katches69 ja som dnes potiahla do 5 tej 🤣 ale poznam to, niekedy aj o 1 hod som sa zobudila uz vyspata.. pila som ak medovkovy a kamilkovu caj vecer a cez den sa poriadne unavit.

bolarazjedna
24. apr 2022

Ja som takto od úplného začiatku tehotenstva, prvý trimester každý večer problém zaspať, zaspávala som hodinu-dve, následne každú noc som bola hore 2-2,5hodiny, a ja som sa aj cítila unavená, ale zaspať som nevedela. Teraz som 30tt, paradoxne zatiaľ v 3.trimestri spím najlepšie, není to ideálne, ale teraz väčšinou za krátku chvíľu zspum a v noci iba 2x sa budím na záchod ale potom hneď opäť zaspím.

mamamasama
24. apr 2022

Teplé mlieko s medom pred spaním... To mi zabralo vždy

lilly2303
24. apr 2022

@katches69 ja som mala takéto problémy od začiatku 3 mesiaca a trvali asi do nejakého siedmeho. Zobudila som sa vždy o pol jednej a do pól piatej som nevedela spať lebo som bola vyspatá. Ale potom cez deň to bola hrôza 😔

nikasekese
24. apr 2022

@lilly2303 nejake tipy a triky ako to zlepšiť?

lilly2303
24. apr 2022

@nikasekese nooo u mňa nezabralo nič, jedine prečkať 😁

jjanulienka
24. apr 2022

Baby kúpte si tehotenský vankúš až keď som ho mala som sa vedela vyspat... teda až kym mi nezačala vytláčať rebrá von z tela😅

nikasekese
24. apr 2022

@lilly2303 poraď mi ako prečkať lebo sa zbláznim 🙈🤣

lilly2303
24. apr 2022

@nikasekese ver mi ja som bola na tom podobne, už som bola s nervami v koncoch. Ale nedávno som čítala v nejakom časopise že keď v noci nevieš zaspať tak si máš zobrať knihu alebo časopis a začať si v ňom aspoň 10 minút čítať. Či to pomôže netuším ale za skúšku nič nedáš 😁 Neboj sa keď sa drobec narodí s nespavosťou problém mať nebudeš, potom zaspíš aj na dlážke 🤣

nikasekese
24. apr 2022

@lilly2303 a čo si ty robila v tom časovom okne kedy si bdela? No tu knihu skúsim len ja mám pocit takej nervozity keď sa zobudím ze neviem či sa budem vedieť sústrediť na knihu

lilly2303
24. apr 2022

@nikasekese no ja som tiež na Tom bola tak isto, otvorila som oči a hneď nervozita milión myšlienok v hlave a spánku bol koniec. Ja som vtedy odišla do obývačky, pustila telku a kukala kým neprišla na mňa únava. Nakoniec som však ostala PN nakoľko som mala stresujúcu a dosť zodpovednú prácu a pre nespavosť som sa cez deň nedokázala sústrediť. Vždy okolo desiatej prišla na mňa taká únava že som nedokázala pracovať, nie to ešte rozmýšľať nad tým čo robím. Bolo to hrozné lebo som fakt nebola schopná vydržať v práci, keď na mňa prišla únava musela som si proste ísť ľahnúť a spať lebo by som zaspala aj postojačky. Čiže keď som už bola PN tak som si tie 3 hodinky dospala cez deň. Ináč som mávala hrozné migrény z únavy a preto má dal doktor na PN lebo sa bál že skolabujem. Ja som už aj pred tehu trpela silnými migrénamy a brala som na to aj dosť silné lieky a v tehu sa mi to pre nespavosť ešte zhoršilo

nikasekese
24. apr 2022

@lilly2303 ja nerozumiem ako je to možné, ale ja normálne fungujem v praci cez deň aj keď spím v noci dve hodiny. Zatiaľ teda môžem povedať že fungujem ale bojím sa že budem musieť ísť na PN to by má asi zabilo unudila by som sa k smrti doma. Bola som inak aj u psychologicky… ty si neriešila s dr? Pred tehotenstvom si mala problémy so spánkom?

ailiba
24. apr 2022

@katches69 bohuzial aj ja... Len mam este maleho syna a viem, ze co nepospim v noci uz rano nedospim... Tak je to ine. Pockajte na posledny trimester... To sa budete budit kazdu chvilu, lebo bude nieco boliet, alebo babo zabubnuje. Spite, ked mozete.... Ked sa vam chce.

lilly2303
24. apr 2022

@nikasekese nie pred tehu nie, jedine migrény. Mne to gynekológ vysvetlil tak že je to všetko spôsobené vplyvom hormónov a stresom z pôrodu, že to všetko musí len prejsť. Trošku sa mi to upravilo po nástupe na PN nakoľko mám náročnú prácu kde sa musím maximálne sústrediť a pre únave to nebolo možné. Ale chce to asi len čas

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre