Tehotenská cukrovka verzus cukrovka

3. apr 2023

Zeny, tie,co ste mali teh.cukrovku, objavila sa u vas po istom case alebo po rokoch normalna cukrovka?
Ja som mala tehotensku a moj gynekolog ma strasil,ze v tehotenstve sa ukaze vela veci a vraj casom mozem mat normalnu cukrovku, ze si to treba sledovat...

jamimo
3. apr 2023

môže to byť aj tak aj tak. Sú ženy ktoré po tehotenstve nemajú cukrovku a sú také kt. ostane. Mám také 2 kamarátky. Nenechaj sa vystrašiť, ber to ako informáciu. Prajem všetko dobré.

zuzi0911
3. apr 2023

Aj diabetolog ma na to upozornil ,,e uz patrím medzi rizikové pacientky nakoľko nábeh na normálnu cukrovku je vysoký...
Zatiaľ som len týždeň po porode,čiže sa neviem vyjadriť ale verim ,se to bude časom v poriadku.
Ale robili po porode glykemický profil rozšírený a hodnoty mam dobre čiže už ani diétu nemusím mať...a po 600 nedeli idem na kontrolu k dia

miska1701
3. apr 2023

Ja som mala tehu cukrovku a diabetologicka mi povedala,ze 1 z 10 to ostane a to vacsinou zenam s nadvahou,ze tam nieje take riziko aby mi to ostalo

nerya
3. apr 2023

Ja som štyri roky po pôrode, chodím každý rok na kontroly, zatiaľ nič nevyskocilo chvalabohu

elenajezova
3. apr 2023

Ja som mala tehotenskúbcukovku pri dcérke. Tá už bude mať 17 rokov a našťastie všetko je ok. A to moja maminka mala už v seniorskom veku cukrovku a musela si pichať inzulín. Takže asi tam je nejaká pre dispozícia. Ale mam 50 rokov a našťastie zatiaľ klop, klop, klop... Všetko je ôk. 😄

kiki68
3. apr 2023

Ja som ten pripad, co mal ukazkovy cukor iba v tehu 😀 inak mi to dost lieta, raz moc dole a potom hore s glykemiou nalacno. Ale stale je to tak nejak vraj v norme. Iba v tehu som to mala idealne na tom teste a vzdy na krvi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre