Tehotenská cukrovka

kikatina14
10. júl 2022

Ahojte 🙂 minulý týždeň som bola na glukozu a gyndoska mi poslala domov papier ( na mobile ma nezastihla ) že sa mám pondelok zastaviť pre recept a pre odporúčanie asi zrejme k diabetologovi ..
celkom sa obavám čo to obnáša 😏 či to nebude mať nejaké následky na malú alebo niečo .. upravilo sa vám to liekmi ?

majlo1234
10. júl 2022

Zalezi od toho, ake mas hodnoty. Nizke odchylky sa daju zvladnut iba dietou, vyssie inzulinom. Bat sa nemusis vobec, kvoli tomu sa to sleduje, aby sa predislo nasledkom u babatka.

Ja som mala indikovanu cukrovku, jedna desatina mola nad urcenu hodnotu v krvi pred vypitim roztoku napriklad. Bola som sledovana u diabetologa, a kazde dva tyzdne som si robila ten glykemicky test ci ako sa to vola, ze si sedem krat denne beries z prsta krv, a nikdy mi uz nevysli zle vysledky z cukru. Proste to bolo sposobene tym, ze som vecer pred testom(menej ako 8 hodin)zjedla celu pizzu 😭

amelia89
10. júl 2022

@majlo1234 to s tym nema nic spolocne, zdravy clovek ak lacnie 8 hodin,cukor v krvi ma v poriadku,ty si ho nemala takze si mala cukrovku a nezalezi na tom ci si jedla pizzu hamburger alebo cukrovu vatu. Navyse tie hodnoty na ogtt teste su nastavene tak ze uz len ked sa k nim blizis je zle. Ak si mala napr 10.1 a limit je 10 je to jasna cukrovka,pretoze zdravy clovek by mal tie hodnoty hlboko pod limit.
A ak si mala zlu lacnu - 5.1 tak ti mali zobrat krv znova a mala si lacnit 8 hodin inak ten test nebol spraveny dobre

@kikatina14
Ahoj, vela zien s gestacnym diabetom je len na diete ale musis ju dodrziavat naozaj poctivo,to ze niekto povie ze zjedol kinder bueno a mal v pohode hodnoty to neznamena ze mu po 20 min nevystrelil cukor a po odmerani po hodine uz to nezisti.
Najtazsie je udrziavat lacnu hodnotu, a s pribudajucim tt sa cukrovka zvykne zhorsovat.
Odporucam ti si prejst web tehotenskacukrovka.cz a pridat sa do skupiny na FB tehotenska cukrovka+recepty.

Ja som zvladla len na diete,maly mal vahu ok a aj glykemiu po narodeni

Nie je to nic hrozne len to chce sebazaprenie,hlavne si najdi dobreho diabetologa 🙂 Vela stastia!

majlo1234
10. júl 2022

@amelia89 to som pisala, zly bol vysledok na lacno. Bola som to konzultovat s inou diabetologickou, ktora mi povedala, ze s velkou pravdepodobnostou to nie je diabetes, a ze tie testy sa maju robit na lacno lacno(minimalne 12 hodin bez jedla) tie hodnoty su nastavene maximalne prisne, co si budeme 😉

Ja som to proste tisic krat olutovala, ze som si to nenastudovala pred tym, a nesla naozaj na lacno, pretoze mimo toho, ze som chodila kzde dva tyzdne ako dement na diabetologiu, dietu som nedrzala a stale dobre vysledky, mi kvoli tejto “diagnoze” vyvolavali porod presne na vypocitany termin. A skoncilo to cisarom po piatich dnich vyvolavania. Tuto traumu som si mohla usetrit

amelia89
10. júl 2022

@majlo1234 vies co to je cele zle,ak nemas inzulin a dieta rastie v norme nie je vobec ziadny dovod na vyvolavanie porodu v den terminu. Je to skoda ze nie kazdy lekar sa riadi podla oficialnych odporucani

anavixy
10. júl 2022

Urcite ti hned neda tabletky, tabletky by ti dala diabetologicka, takze zrejme ta tam posiela a recept mas na nieco ine. Diabetologicka ta vysetri, urobia ti glykemiu, odoberu krv a spise anamnezu, podla vysledkov ti povie, ako budete postupovat. Urcite ti naordinuje dietu, da ti brozurky a vysvetli co a ako, dostanes glukomer a budes si kontrolovat vahu, glykemiu a tlak. Pri GDM byvaju vacsie deti, korekcia glykemie u matky je dolezita pre vyvin mozgu dietata atd, po porode sa bude sledovat glykemia u dietata 48 hodin.

majlo1234
10. júl 2022

@amelia89 je mi jasne, ze aj lekari su ludia a nemaju mozno cas nad kazdou zenou rozdumovat, tak to robia vsetko rovnako u kazdeho. A ja ako prvorodicka som sa nevedela normalne ohradit😖takze som si to vsetko nechala, ale ak budem mat druhe dieta, budem mudrejsia uz

kikatina14
autor
11. júl 2022

Ahojte 🙂 tak lieky som dostala na železo 🙂 a cukor som mala po hodine merania 8.1 a po druhej hodine 11.10 .. tak čakám na termín k diabetologovi

amelia89
11. júl 2022

@kikatina14 to si mala velmi vela po 2 hodinach. Urcite to dietou upravis a bude to v poriadku 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre