Tabletky na železo

olinka242424
11. jún 2017

Ahojte, poraďte prosím účinné tabletky na železo, ktoré nespôsobujú zápchu. Ďakujem

lienocka73
11. jún 2017

Ja beriem Ferro-Folgamma a v pohode.

hettinka
11. jún 2017

ja som brala Sorbifer durules
a k tomu ešte kyselinu listovú a B-komplex

železo sa mi upravilo do 2 mesiacov krásne a problémy nemám

maryah
11. jún 2017

Aj ja beriem Ferro-Folgama a tiež v pohode... No ten je na predpis...

emilia25
11. jún 2017

Joj baby keby mam tu skusenost co dnes a tak ziadne tablety na zelezo neuzivam teda hlavne pocas tehu ale radsej sa dopujem prirodne ako pecienku a pod.dnes mi maly trpi neskutocne na pokazene zuby a mi vsetci doma s nim v skolke ucitelky jak by dal.ja sa len modlim ze to nezasiahlo aj trvale zuby.zubar hned vedel lieky na zelezo.

lubina
11. jún 2017

@olinka242424 ja beriem Sorbifer durules a je to ok

margaretka_
11. jún 2017

ja odporúčam sirup narosan čučoriedkový. je síce trochu drahší, ale je to prírodná forma a je vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy. my ho dávame synovi, ktorý mal veľmi nízke hladiny hemoglobínu, že nás pediatrička poslala na hematológiu, mal predpísaný sorbifer durules, ale krásne sa mu to upravilo aj keď tie kvapky bral iba chvíľku, potom už iba sirup
a samozrejme je dôležitá aj pestrá strava, zaradiť do jedálnička čo najviac potravín s vyšším obsahom železa. a nemyslím len mäso ;)

snopkulka
11. jún 2017

@olinka242424 jednoznačne čučoriedkový narosan od firmy Just - viem zabezpečiť. Nezapeká, nespôsobuje žiadne tráviace ťažkosti, je chutný a nemá žiadne negatívne účinky. Už ho nejaký ten rok doma užívame všetci a vymizli problémy s nedostatkom železa 😉

24beruska24
11. jún 2017

Za mna jednoznacne trstinova melasa....

martina1305
11. jún 2017

tiez hlasujem za cucoriedkovy Narosan...dlhorocne skusenosti s nim, od viacerych spokojnych mamiciek

stellaaa
11. jún 2017

@emilia25 to fakt...take nasledky ma zelezo v tab.pocas tehu....ake si brala tab.?ja tiez teraz beriem zelezo lebo mi vysli zle vysledky.

majulino
11. jún 2017

melasu pridavam kde sa da, detom velmi pomohla teraz uz im davam cistu na lyzicu a zapiju vodou

emilia25
11. jún 2017

@stellaaa to uz si veru nepametam presne ich nazov bolo to pred 7 mimi rokmi ale poviem to tak ze maly bol po mne anemicky este dlho takze este aj on uzival kvapky na zelezo.

stellaaa
11. jún 2017

@emilia25 co by si mi odporucala namiesto zeleza v tab. brat aby som mala hod.zeleza v poriadku.Dufam,ze babo nebude mat potom tiez problem zo zelezom.Myslis ze ked by chyba zelezo tak moze mi sposobovat vecnu unavu aj cez den.Vdaka za rady a pekny vecet.

emilia25
11. jún 2017

@stellaaa mne zubar odporucil pecienku alebo jaternice ze u nich podstivo kazdy druhy tyzden robili prave na zelezo.a take jedlo co obsahuje zelezo.mna by toto ani nenapadlo ze taketo problemi bude mat maly o 7 rokov.u najmladsieho som uz nebrala ziadne zelezo aj ked som mala v 9 mesiaci ale chvalabohu som ho neuzivala.

tarra6
12. jún 2017

Ja užívam Maltofer. Ale mne žiadne "železové" tabletky nespôsobovali zápchu. Sorbifer mi robil strašné žalúdočné kŕče. Ten som ani nemohla užívať.

vrana80
12. jún 2017

Ja som brala Ferro Folgama a neskor Maltofer a obidve v pohode.

kejsi341
17. mar 2018

@olinka242424 Ahoj ja som brala najprv Sorbifer, no zapekalo ma z neho. Potom mi kamarátka lekárnička poradila GLOBIFER a to bolo úplne bez problémov. A výsledky bolo vidno veľmi rýchlo. Dá sa voľne kúpiť.

puskaruka
17. mar 2018

@lienocka73 mne je z neho zle

silesias
17. mar 2018

@snopkulka
@snopkulka prosím vás cena sirupu je 50€

maca283
17. mar 2018

@olinka242424 narosam cucotiedkovy ucinny a chutny

snopkulka
20. mar 2018

@silesias čučoriedkový narosan je za 46,40 e

maca283
20. mar 2018

Jednoznacne narosan cucoriedkovy 46,4 500ml

basska_b
20. mar 2018

Ferro Folgamma tabletky super, s tými som sa stretla by v pôrodnici na šestonedeli a dali mi ich aj na domov 10 ks
a sirup Maltofer čistá hrôza ako zapekal :O to sa nedalo. To som si vyberala, či dnes chcem sirup, alebo stolicu

marika1712
20. mar 2018

Počas tehu som brala tabletky Maltofer, ale stále som mala málo železa a navyše som mala z neho čiernu stolicu. Potom mi mamina kolegyňa odporučila Ferrofortis od finclubu, bol to sirup a bola som s ním úplne spokojná...

romana2735
22. mar 2018

Vyskúšala som viacero preparátov na doplnenie železa, no tráviace problémy, ktoré ma sprevádzali boli neúnosné. Nejaký čas som užívala Ferro-Folgama, ktorý je však viazaný na lekársky predpis. V lekárni mi odporučili na doplnenie železa, bez tráviacich problémov vyskúšať výživový doplnok Globifer Forte. Vraj majú veľa zákazníkov, ktorý si ho nevedia vynachváliť. Najskôr som váhala kvôli vyššej cene, ale nakoniec som sa ho rozhodla vyskúšať. Musím povedať, že ma milo prekvapil, nakoľko sa mi hodnoty železa v krvi upravili pomerne rýchlo a bez nutnosti vysadenia. Počas celej doby užívania som nemala žiadne tráviace problémy a mohla som ho užívať nezávisle od príjmu potravy. Za mňa môžem jedine odporučiť ! 👍 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre