Syndróm lepivých doštičiek

1nikolkaaa1
4. jan 2022

Ahojte je tu niekto kto má zistený SLP a bral anopyrin v tehotenstve a pomohlo? Predtým som mala 2 potraty v prvom trimestri, potom zistené toto. Vďaka 🙏

domka222
4. jan 2022

@1nikolkaaa1 ja som mala dva krát MA. Potom zistený SLD. Ďalšie dve tehotenstvá donosené úspešne. Do 34 anopyrin, od 35 fraxiparine

1nikolkaaa1
autor
4. jan 2022

@domka222 ďakujem ako často si chodila na hematologiu ? 🙂

domka222
4. jan 2022

Myslím, že v cca 10tt a potom ešte na odber v 32tt, keď som mala už pomaly pichať fraxi.

1nikolkaaa1
autor
4. jan 2022

@domka222 dakujem a nemala si ani problém s krvácaním počas tehu?

domka222
4. jan 2022

@1nikolkaaa1 chvalabohu ani raz som nekrvácala. A to som mala aj v hematóm blízko pri bábätku

natka16
4. jan 2022

@1nikolkaaa1 Ja mam tiez tuto diagnozu..teraz som v 16tt, picham si fraxiparin a uzivam aj anopyrin. Kontroly na hematologii mam kazdy mesiac, az do porodu tak bude. Zatial je vsetko ok, tiez uz mam za sebou 2x MA.
Drzim palce🍀..hlavne ze sa uz prislo na pricinu..

1nikolkaaa1
autor
4. jan 2022

@natka16 ďakujem pekne a od ktorého týždňa aj fraxiparine?

1nikolkaaa1
autor
4. jan 2022

@domka222 no tak super vďaka 🙏

1nikolkaaa1
autor
4. jan 2022

@natka16 len ja mám mutáciu gpia je ich asi viac typov

adriannag
4. jan 2022

Ahoj, aj ja som mala, brala som anopyrin a fraxiparin som si pichala od 7 tyzdna do ukonceneho sestonedelia. Fraxiparin mi vymenili za Clexane v polke, lebo som uz na to nereagovala dobre a robili sa mi modriny a take akoby hrce. Inak som tiez mala 2x potraty a vdaka tomuto donoseny krasny chlapcek. Na Hematologiu som chodila kazdy druhy mesiac na odbery, blizsie k terminu kazdy mesiac.

jvlo
4. jan 2022

brala som anopyrín a j fraxiparín a pomohlo. Pri oboch tehotenstvách som ale krvácala..

natka16
4. jan 2022

@1nikolkaaa1 Uplne od zaciatku..ja som na zaciatku tehotenstva 2 tyzdne krvacala, hned mi nasadili liecbu a pomohlo to. Ja mam okrem syndromu lep.dosticiek tiez aj nieco dalsie..tak asi preto beriem obidvoje.

1nikolkaaa1
autor
4. jan 2022

@natka16 aha no, aj ja mám ešte nejaké alé vraj sú nezávadné ,ale pri tých dostickach že dochádza k potratom

malicka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1nikolkaaa1
autor
4. jan 2022

@malicka1986 no gratulujem že sa podarilo ja teraz v 7 týždni zajtra má čaká hematologiu..anopyrin tiež beriem už dlhsie

malicka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natka16
4. jan 2022

@1nikolkaaa1 To ano, to je casty dovod. Teraz ked sa o tom vie a mas liecbu tak bude urcite vsetko v poriadku😉❤️

1nikolkaaa1
autor
4. jan 2022

@natka16 dakujem,dúfam 🙏❣️ tebe spôsoboval v ktorom týždni potraty?

1nikolkaaa1
autor
4. jan 2022

@malicka1986 aha, no to zatiaľ nemám ,len anopyrin..

malicka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natka16
4. jan 2022

@1nikolkaaa1 V 6tt a 8tt som mala..vzdy som zacala krvacat. Potom este par biochemickych bolo.
Teraz som hned od zaciatku mala liecbu + progesteron na udrzanie a pomohlo🙂

1nikolkaaa1
autor
5. jan 2022

@natka16 no ja tiež v tom čase spontánny a zamlcany..dúfam, že anopyrin pomôže..🙏🙏

1nikolkaaa1
autor
5. jan 2022

@malicka1986 aha no uvidím, snáď bude všetko ok a ďakujem 👍🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre