Syndróm karpálneho tunela

lubica1985
18. dec 2017

Ahojte, trpíte niektorá syndrómom karpálneho tunela? Mne ho diagnostikovali, počiatočný stupeň, no tie bolesti klbov na prtoch ruk su hrozne...o tŕpnutí radšej ani nepíšem... zatial nemám nastavenú liečbu. Ako prebieha, čo užívate a dá sa toho trvale zbaviť? Ďakujem

andrea101112
18. dec 2017

Daju sa uzivat lieky da sa urobit obstrek a da sa operovat. Najlepsie ti poradi tvoj lekar..

deti95060810
18. dec 2017

trvale sa toho nezbavíš...Má to mm, svokra - jej to aj operovali a zlepšenie žiadne, sused - tiež je po operácii a nepomohlo...

andrea101112
18. dec 2017

zalezi v akom stadiu sa to operuje. Ak je to neskoro nepomoze uz ani operacia..ale pani pise ze to ma v zaciatkoch. cize velka sanca na uplne uzdravenie...

simca06022011
18. dec 2017

Mam realtivne mladu znamu (cca 30) a tej to operovali a pomohlo, roky sa trapila bolestami...moja mama to ma z prace pravidelne, dava si bandaze, krmeuje, tabletky... ale to je take kratkodobe riesenie a nepomaha trvalo.

zdravotnica
18. dec 2017

@deti95060810
dá sa toho zbaviť, je to v podstate strata´elastínu.
riešim takéto prípady...

anitta98
18. dec 2017

To až tak? Ako sa to vlastne operuje? Veľa som o tom počula, no v okolí nemám nikoho, komu by to operovali. A prosím Vás, ako ste vlastne došli na to, že to máte?

lubica1985
autor
18. dec 2017

@anitta98 vysetrenim u neurologa.... mam bolesti drobnych klbov na rukach a trpnutie ruk, stiahnute prsty, hlavne v noci..... robili mi vysetrenie a mam diagnostikovanu pociatocnu formu KT. Mam ist na konzultacie s vysledkami, tak som chcela vediet, co ma caka dalej

zuzpar
18. dec 2017

To uvidis, u kazdeho je to ine, ja mam znamu, ktorej hned odporucili operaciu, lebo je najvacsia pravdepodobnost, ze to pomoze, ze bude dobre, len problem je ak aj po operacii sa clovek dostane do stereotypu skrz ktory ten KT vznikol

kondaska1
18. dec 2017

@lubica1985 kamaratka to mala tiez - pociatocny stupen, je zubarka cize ruka pre nu bola velmi dolezita. Chodila na rehabilitacie 2x tyzdenne + nejaku kuru ultrazvukovymi vlnami, nosila asi rok bandaz na ruke na spevnenie a zbavila sa toho. Dodnes tu bandaz preventivne pouziva.

daakotaa
18. dec 2017

Ja som po operacii pravej ruky a neviem sa dockat kedy si dam zoperovat druhu... Mne operacia pomohla, sice ta ruka nieje uz taka ako kedysi ale aspon som sa zbavila neznesitelnej nočnej bolesti a strnutych prstov.

vaneska
19. dec 2017

@lubica1985 Ja som po operacii oboch ruk. U mna to doslo nahle, z jedneho dna na druhy zrazu neznesitelne bolesti. Najprv na lavej ruke (som lavacka), potom aj na pravej. Chvilu som to s bolestami vydrzala, ale to trpnutie, padali mi veci z ruk, nevedela som si uz zapnut gombik... Na noc som si ruky balila do deky, to mi trosku pomahalo. Potom som to uz riesila s lekarmi. Neurolog, nasledovalo EMG vysetrenie kde mi zistili ze na lavej ruke to mam v dost vysokom stadiu, na pravej v pociatocnom. Dostala som papier na rehabilitacie. Chodila som tusim len na magnet. Nepomahalo. Tiez som jedla vo vysokych davkach magne B6 a chodila obden na Beckove injekcie do zadku. To tiez nepomahalo a mozno by aj pomohlo ale nemohla som ich dobrat lebo som na tie injekcie dostala alergiu a mala vysypanu celu tvar aj krk. Nasledovala operacia lavej ruky ktora konecne pomohla, avsak kym bola lava v obvaze, tak prava sa zhorsila. Takze lavu mi operovali v decembri 2014 a pravu tusim vo februari 2015. Ako nebudem klamat, radsej mat zlomenu nohu, čo som mala tiez, ako takto v keli ruku 😁 Mne operacie pomohli a odvtedy mam klud. Operovali ma v Ruzinove na plastickej chirurgii ruky. Mozem len odporucat. Mam sice zle zjazvovanie, takze jazvy mam nakoniec nie moc pekne ale problem mi to vyriesilo. Zakrok je to jednoduchy, robili mi obe ruky v lokalke, trvalo to par minut. Drzim palce 😉

staronova
19. dec 2017

manžel má operované obe ruky a roky je to dobre. Hoci ho strašili, že sa to vráti. Ja som tiež na to trpela. Používala som na noc ortézy a nejaké injekcie a tablety. Momentálne mi ruky netrpli už asi dva roky. Noci boli des. A cez den v práci pri počítači som iba triasla rukou. Mne trpli ruky, manželovi tiež. Neboleli ma klbiky.

monca77
19. dec 2017

@vaneska operácia ma asi tiež čaká, tiež mám problém s oboma rukami. Chcem sa opýtať, či ste boli aj hospitalizovaná, alebo tú operáciu robia ambulantne? dakujem

lubica1985
autor
19. dec 2017

@vaneska co sa tyka jaziev, to je mi uplne jedno, ak to pomoze... riesim to uz od zaciatku roka, tak som aj rada, ze konecne sa to poriesi...najlepsie na tom je, ze najprv ma neurologicka odbila tym, ze mam tetaniu a mam sa naucit s tym zit... aj neskor, ked priznaky vobec neustpovali, ale zhorsovali sa, som skusila ineho neurologa a tam zrazu z tetanie karpalny tunel...
ja som pravacka a mam diagnostikovany karpalny na lavej ruke.... u mna to sposobilo asi pletenie a hackovanie, ktoremu som sa dost venovala.... a tiez by som sa chcela spytat, ak sa to riesi operacne, ako to prebieha... a hlavne kolko dni je hospitalizacia alebo len abulatne sa to riesi... vdaka

vaneska
19. dec 2017

@monca77 sú na výber dve možnosti. Ja som bola jednodňovo ale mala som to cez známeho vybavené, tak neviem či sa to dá aj v ružinovskej nemocnici. Ale podľa mňa áno. Inak je hospitalizácia na 3 dni, to je zrejme kvôli poisťovni. Fakt netuším čo by som tam tie 3 dni robila. Asi jeden deň príjem, druhý operácia a tretí prepustenie a to ani nemá význam, lebo som mala dreny a tie šli von asi po 2-3 dňoch. Už si nepamatám, musela by som nájsť správy od lekára

kubkovamama
19. dec 2017

@lubica1985 moja mama je 3tyzden po operácii. Rok sa vyhýbala,ale ruka už bola úplne nefunkčná. Chirurga si dlho vyberala sama,keďže ako tu aj píšu,nie vždy to dobre dopadne a bála sa. Zatiaľ je spokojná,už robí všetky činnosti ako aj predtým,ale napr.drzat ihlu to nedokáže.Cvici,natiera,sestra ti ukáže rehabilitačné cvičenia a masáže,bez toho je operácia zbytočná,zoperovane tkanivo stuhne.Mala som to tiež cca 10r dozadu, pomohlo cvičenie a dávam si pozor aby som dlho nerobila s Pc

kubkovamama
19. dec 2017

Operácia amulantna,okolo obeda 20min a hotovo.Nic ncitila a bolesti nemala ani potom,iba trošku ťahali stehy.Tie vybrali na 4 deň večer.Dostala sťahujúce lepky a už normálne robila bezne veci v domácnosti atď,len sa to nesmie namočiť

vaneska
19. dec 2017

@lubica1985 bola si už aj na EMG? Môže to byť z háčkovania, resp zo všetkého kde vykonávaš rovnaký krátky pohyb rukou často. Ja len tým že som to mala na oboch rukách, tak tá pravá to nezvládla keď som zrazu všetko robila ňou a musela som ísť čím skôr aj na druhú operáciu s pravou rukou. Operovať sa to dá jednodovo, za poplatok buď v súkromných centrách alebo možno aj v ružinovskej nemocnici, musela by si sa informovať. To by si si asi ale platila jak samoplatca. Ak ideš do štátnej nemocnice cez poisťovňu, hospitalizácia na 3 dni. Nepamatám si to už presne, ale asi na 3tí deň po operácii som sa musela vrátiť na výber drenov. Ďalšia kontrola bola asi za 2-3 týždne. Ja som mala PN vlastne od novembra do konca marca tusím. Ale mne to dlhšie trvalo a sama som to tak chcela. Inak čo viem, tak ak nemáš prácu s rukami moc, ak sa cítiš ok, tam možno po 3 týždňoch môžeš ísť robiť. Ono to aj tak funguje tak že deň operácie ti ruku zaviažu, máš ju v šatke cez plece, nemôžeš hýbať prstami. Na ďalší deň po operácii začínaš precvičovať prsty. Najprv len vystieranie prstov po jednom, po ďalšej kontrole mi dali aj otvárať a zatvárať prsty naraz. Ono sa to nezdá ale tým že ti otvoria ruku v zápästí, tak tie prvé pohyby prstov sú ťažšie 🙂

lubica1985
autor
19. dec 2017

@vaneska @vaneska ano, robili mi to vysetrenie s elektrodami na ruke....

vaneska
19. dec 2017

@lubica1985 a ešte som zabudla. Po vybratí drenov vlastne kážu ranu repíkovať. Raz denne som si repíkom močila ranu. Mazala to krémom heparoidom a keď odpadla chrastička, tak som to mazala contratubexom ale mne sa jazvy aj tak roztiahli. Tiež potom keď už tam nie je chrastička tak denne mi musel jazvu niekto poriadne premasírovať aby sa dala ruka postupne ohnúť v zápästí lebo ak by to zhrublo, tak sa o ňu ani neopriem. Ja som dosť cvicila v tom čase a normálne som nevedela ani klik urobiť na začiatku 😀

vaneska
19. dec 2017

@lubica1985 tak neváhaj a choď na operáciu. Veď po sviatkoch toho bude aj v robote menej 😉

pink_lady
2. nov 2018

@lubica1985 mozem sa opytat ci ta boleli len klby na prstoch alebo aj hanky? dakujem

jorsulova
2. nov 2019

@zdravotnica mohla by som poprosiť bližšie informacie ak sa tomu ešte venujete?
Dakujem

marianduchacek
19. jún 2020

Dobry den prosim Vas je tu niekto kto bol operovany na karpalny tunel v ruzinovskej nemocnici?poprosim info 🙂

vaneska
19. jún 2020

@marianduchacek ja som bola, kludne mi napis spravu

monca77
21. jún 2020

@marianduchacek aj ja som bola tam s oboma rukami

janicka648
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre