Syndróm dráždivého čreva v tehotenstve

21. feb 2024

Mate niektora? Ako ste zvladali? Ja mavam tazkosti mala som aj pred tehu a aj teraz mam. Vie to byt dost otrava. Teraz v tehu ale akosi trpim zapchou, nafukovanim a z toho mi vznikaju vkuse bolesti a tlaky v podbrusku. Trocha sa bojim ci to neskodi dietatku. 😞😞😞 No a strasne zvuky v crevach to je hrruza. Ak ste neiktora mali neskodilo to babu ani tehotenstvu? Bojim sa ze sa z tych bolesti zacnem otvarat alebo co☹️ som 30tyzden

sun_shine_2020
21. feb 2024

Ahoj, ja som to mala, ale ja som mala opacny problem - mna prehanalo, nafukovalo mi bruho, krce v bruchu....zvladla som obe tehu a rodila som v termine.

kiki68
22. feb 2024

Dieta je oki, Ja som mala a aj mam. V tehu som musela vyradit vsetko, co to mohlo drazdit. Takze vsetko mliecne okrem jedneho typu jogurtu, rozne typy zeleniny a ovocia ( maliny, rajciny atd ), cokoladu a ine. Peklo ale bolo po porode. Moj porod uz bol taky, ze som iba zvracala a hnackovala. Ani mi nedali klystir, lebo sa bali, ze co by bolo. O diagnoze vedeli. Hned hodinu a pol po porode uz som zase bola 2x na velkej a potom prve dva mesiace tak 16 krat za den na velku. Jedine co to miernilo a dost pomohlo bola kijimea Reizdarm pro, moze sa v tehu a kojeni. Za mna vykupenie z najhorsieho. Ale relapsy stavu boli este rok po porode. Ale tak aspon to neskoncilo crohnom

autor
24. feb 2024

@sun_shine_2020
@kiki68
Baby ďakujem za skusenosti. No mne sa dnes zo stresu spustili hnačky a ešte k tomu určite prispelo aj magnezko. Mali ste tiež taku bolesť v podbrušku potom po tych hnačkach?🙄 dosť sa bojim o dieťatko pri tom prehaňaní a krčoch..

kiki68
24. feb 2024

No ja som v praci raz zjedla nejaky kusok papriky a domov som dosla tak, ze 20 minut horsie krce ako kontrakcie pri porode. Strasne bolesti. Ked som rodila tak na mna pozerali ako to zvladam. Reku keby vedeli, ze ja mam take peklo len co zjem nejaku zlu kombinaciu aj mimo tehu. Ja doteraz neviem ako som z tej prace dosla domov. Bola som 17tt

autor
24. feb 2024

@kiki68 no inak ja toto mávam aj pomimo tehu a teraz sem tam pri strese sa mi takto na pár dní zhorši🙄🙈 chvalabohu to neni trvalé, ale len párdňové..ja asi musim znižiť davku aj magnezka 🙄 lebo večerna davka je na mňa vysoka a potom ma takto preháňa…katastrofa je to

sun_shine_2020
24. feb 2024

Ano, bolesti a krce🙄

autor
24. feb 2024

@sun_shine_2020 neškodili tie krče babu alebo tvojmu tehotenstvu? Bojim sa aby som sa z krčov a boelsti v podbrušku nezačala otvárať alebo čo🙄 prvý trimester som mala taký blbý a teraz v treťom sa to vrátilo..vkuse ma boli brucho, žaludok ako na vode a nič mi nechuti jesť

sun_shine_2020
24. feb 2024

Neviem ci to skodilo babu, ale obe deti sa narodili zdrave, v termine, s vahou cca 3000 g. Takze po tejto stranke bolo vsetko ok. U mna bol najhorsi prvy trimester, tam som bola nonstop na wcku. Pomahal mi hylak (zozen si ho v rakusku). Uvarene zemiaky v supke s trooooooskou acidka (ale fakt ze iba trosku).
Drzim palce, aby ti vsetko dobre dopadlo.🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre