Syn a muž majú rotavírus. Ja som tehotná a mám strach, aby som to nedostala

4. feb 2024

Ahojte mali ste to v rodine počas tehotenstva alebo ste to chytili . Nás dnes prepustili s malym synom domov po 3 dnoch v nemocnici manžel už hnackuje 😒 maly hoci už bol v nemocnici ok zacal doma vracať. Mam strach aby som to nedostala aj ja a neuškodilo bábätku . Plus mam strach o maleho 😢 že skončime zas v nemocnici.

anjelicek26
4. feb 2024

Sanca,ze to nedostanes, je miziva..prajem pekne nervy na najblizsie dní celej rodine.

fiafia
4. feb 2024

Držím veľmi palce. Šanca,že to nedostaneš je veľmi malá ale je. Skóre uzdravenie rodinke

mia_von_prag
4. feb 2024

Ja som chytila črevnú virozu v prvom tehotenstve v 8 tt a v druhom tehotenstve v 20 tt.
Deťom sa nič nestalo. Vracala som asi 20x za ten deň, nič som nejedla asi 2 dni, potom diéta.

Prebiehalo to rovnako, ako keď som nebola tehotná. Ak by to přišlo, maj pripravený kulišek forte alebo sáčky, je to glukoza a nejake minerály. Davala som si tuším čierne uhlie. Snaž sa, aby si nebola dehydrovana.

Žiaľ tomu nevieš úplne zabrániť. Jedine používaj ochranné rukavice, ak by si umyvala zvratky alebo stolicu.

hradnapani
4. feb 2024

ak uzivas uz teraz probiotika, je sanca, ze to bude mat miernejsi priebeh. Nam to uz parkat pomohlo, ak sme dali vcas.

kitycat
4. feb 2024

Nechytat si tvar, nedavat ruky do ust. Klucky a dvere otvaraj laktom alebo chrbatom ruky, nebozkavat sa. Kazdy svoj pohar, svoj uterak a ked to nahodou pride, tak vela sil, pitny rezim.

Je to vycerpavajici ale to prejde

marianarem
4. feb 2024

My sme to napriklad od maleho nedostali nikto. Chytilo ho to u starych rodicov, po asi 2 dnoch bol prevezeny domov. A ani jeden z nas 4 to nedostal, pricom u syna bol ten priebeh dost dlhy. Takze nie je pravidlo, ze to musis chytit.
V podstate musi sa ti to nejako dostat do ust, takze tomu treba zabranit. Dezinfikovat ruky, nedavat si ich na tvar, nejest rukami, jedlo radsej varene.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre