Symfyzeolýza - rozostúpenie panvy v tehotenstve

gabika4
23. feb 2022

Ahojte, končím 21 tt. Od 17 tt mám problémy s panvou. Všetko sedí na symfyzeolýzu. Gynekológ to vyriešil kľudovým režimom, progesteronom a magnerotom. Na silné menštruačné bolesti mi to pomohlo, ale na tie silné bolesti panvy a neschopnosť každého pohybu nie. Ortopéd ma nechce vziať skôr ako o mesiac. Sama som si kúpila tehotenský pás, ten najkvalitnejší na trhu. Ak sa s ním zviažem, tak mi to pomáha, ale len pre uskutočnenie nevyhnutných činností, napr. zohriať dcérke obed. Neviete mi poradiť cviky na uvoľnenie od bolestí alebo čokoľvek, čo mi pomôže kým sa dostanem k ortopedovi? Som zúfalá, minulú noc som mala také neznesiteľné pálivé bolesti, že som si musela vziať paralen, no ten to len trošku upokojil, aby som sa vyhla pohotovosti. Som už zúfalá, neviem čo mám robiť. Veľmi sa bojím o bábätko, som na rizikovom, keďže som minulý rok prišla o synčeka v 20 tt, a to pritom bolo dokonalé tehotenstvo, až na ten koniec 😔. Toto tehotenstvo sa trápim od začiatku 😢 prosím poraďte mi

kiki68
23. feb 2022

@gabika4 nam na joge v tehu radili na styri na zem a kruzit panvou podla instinktu do uvolnenia

gabika4
autor
23. feb 2022

@kiki68 skúsim 🙂...inak cvičím na balančnej podložke, iba prirodzené pomalé krúženie a podsadzanie panvy ...niekedy to pomáha ale inokedy mi je to bolestivo nepríjemné ...len je mi ťažko rozhodnúť aké pohyby môžem a čo je pre mňa riziko 😞 neviem kam sa obrátiť, žijem v malej dedine mimo miest, už len dochádzanie za lekárom je v mojej momentálnej situácii neskutočne bolestivé, takže všetko plánujem aby prebehlo v čo najkratšom čase, no u lekára sa musí stále čakať ...nechcem skončiť v nemocnici i tak by tam so mnou nič nerobili len tlmili nejakým spôsobom bolesti ...som z toho na nervy...nie som človek čo keď ho pichne v zadku, tak letí k lekárovi, no lekári sa tak ku mne správajú ...isto môj momentálny zdravotný stav nie je bežný a určite nie v tak skorom týždni tehotenstva 😔 keby som mala blízko nejaké súkromné centrum, čo podobné problémy rieši, zaplatila by som koľko by trebalo 😔

simsalabim
24. feb 2022

@gabika4 v tvojom pripade by ta nemocnica asi bola najrozumnejsia - tam by ta ten ortoped proste vysetril. Alebo - ako som ti uz v inej doskusii pisala - akutne pripady ma ortoped, ci hocijaky lekar - povinne zobrat hned. Nerobia to radi, ale napr. moj otec sa takto pravidelne hada so sestrickami a vzdy ho vzali v ten den - ci to bol ortoped, neurolog, urolog ci ORL. Vzdy to vyhadal a to ma nad 80. On mi vzdy vravi, ze sa len netreba hanbit apoznat svoje prava a ich povinnosti - a tou je akutneho pacienta vysetrit hned. Mozno by pomohlo oslovit poistovnu, ze na koho sa obratit, alebo svojho gynekologa, nech zdvihne telefon... alebo proste prist s papierom k ambulancii ortopeda. Ono to niekedy treba vyhadat, ale musia ta vziat, ked to je akutne. Mna takto poslal gynekolog na alergologiu, lebo som mala zle prietoky a potreboval overit, ci to je z astmy a skonzultovat dalsi postup. Sestricka sice mala reci, ale zobrali ma v ten den a ani nie za hodinu. Chod tam s niekym a nedaj sa. urcite by som sa neuspokojila s tym, ze mam trpiet a cakat a hlavne v tehotestve. Tlac na gynekologa, tlac na poistovnu, oslov obvodnu, ci nevie pomoct - lekari maju casto znamych, pridi do cakarne k ortopedovi, pridi an urgent....

lottt
29. máj 2022

dobry den mam tiez tuto diagnozu rodila som cisarskym pred cca 6 mesiacmi. nie je to uplne hrozne nic ma neboli len mam trochu problem si obut ponozky. kukala som ale internet a zhrozila som sa ze je to indikacia pre cisarsky rez??? druhe dieta pripadne by som chcela porodit prirodzene a toto ma dost desi. ma tu niekto skusenost s prirodzenym porodom aj s touto diagnozou? dakujem

gabika4
autor
30. máj 2022

@lottt ja som bola pri ortopedovi a vôbec mi neskontroloval panvu ...všetko hodil na kĺby a na moju reumu, hoci bolesti mám v oblasti panvy ...raz je to dobré, inokedy zle a musím ležať ...rodila som stále normálne, teda vaginálne a v každom tehotenstve som mala to isté, len to lekári neriešili ...i teraz tak pravdepodobne budem rodiť, hoci teraz je to najhoršie 😥...ortopéd mi povedal, že mám prísť až keď porodím a prestanem kojiť a pošle ma na rontgen či magnetickú, už si nepamätám presne čo ...čítala som na nete, že do určitého rozostupenia panvy môžeš rodiť i vaginálne, len pri veľmi veľkom je už odporúčaný cisársky ...ja len dúfam, že si to pôrodom viac nedobabrem, ale čo mám robiť, keď ma ortopéd viac menej odbil 😞

lottt
31. máj 2022

@gabika4 dakujem. A ake to bolo po porode? Resp pocas porodu? Ja som ztej info uplne hotova.

gabika4
autor
1. jún 2022

@lottt ja som mala prvý pôrod hrozný sám o sebe, keďže som dostala preeklampsiu a vysoký tlak mi zapôsobil na celé telo, bola som úplne mimo, bez epidurálky...čo sa týka panvy a klbov, akurát keď sa bábätko zosunulo nižšie, tak som sa nemohla postaviť na jednu nohu, tak ma to strašne bolelo...ale inak nič, dokonca po pôrode sa mi zdalo, že už nemám problémy ani s kĺbami 😀...jediný problém bol, že asi 6-8 mesiacov potom som mala problémy s únikom moču a "pošva" alebo lono ma bolelo, ale postupne sa to upravilo i samé...tiež ma nastrihol lekár ako divý (vôbec to ani netrebalo, lebo dcérka bola maličká), takže to sa mi pomaly hojilo ...určite by som sa bolestí panvy počas pôrodu nebála, pôrodné bolesti sú bez epi také silné, že ostatné si možno ani nevšimnete...mne pred prvým pôrodom dávali vyvolávačku a počas pôrodu prepichovali plodový vak a tiež mi pichli aj oxytocín, tak som si riadne užila 😢 už nikdy viac bez epidurálky 😀....druhýkrát som musela rodiť v 21 tt, keďže bábätku prestalo biť srdiečko...to som dostala epidurálku a bolo to omnoho menej bolestivé...keďže som si pri druhom pôrode prešla určitou traumou, nielen psychickou ale aj fyzickou, tak možno aj preto počas tohto tretieho tehotenstva mám väčšie problémy, keďže som otehotnela len 5 mesiacov po poslednom pôrode ...ak vám bol diagnostikovaný tento problém s panvou, tak vám mal aj lekár povedať či môžete rodiť vaginálne, teda tak som to čítala...môj lekár aj keď som mu vravela, že ma bolí panva, vôbec ju neskontroloval ani ultrazvukom...ja len dúfam, že to nie je až tak zlé...snažím sa veľa oddychovať, aby som ju nenamáhala a snažím sa myslieť pozitívne ...zlého už bolo veľa 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre