Svrbivé vyrážky v oblasti brucha, stehien a rúk

anika44
2. feb 2013

Ahojte mamičky. Rozhodla som sa pridať sem túto tému pretože mám taký problém. Som v 28tt tehotenstva a vyhodili sa mi v oblasti brucha, stehien a rúk fľaky. Najskôr to vyzeralo ako poprhlené a neskôr to ščervenelo a strašne to svrbí, v noci nemôžem kvôlu tomu ani spávať. Dnes som bola aj na pohotovosti ale dali mi len ditiaden na ukludnenie svrbenia a nič viac. Prosim vás ak máte niektorá podobné skúsenosti, dajte mi vedieť čo nato pomôže.

martinaxx
2. feb 2013

Ja som mala presne ten istý problém,nič mi na to nepomáhalo vyskúšaj calciovu mastičku-to mi trošku zmiernilo svrbenie ale nič moc,prešlo mi to až po pôrode-potom po vyrážkach nebolo ani stopy,snaž sa to moc neškrabať,lebo potom to je ešte horšie 🙂

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karollka21
2. feb 2013

ja som mala presne to iste, este i telesne partie sedia, aj som si kvoli tomu polezala - posielali ma na kozne testy, pecenove testy, ultrazvuk pecene, alergie, nic.... nakoniec skonstatovali, ze je to asi reakcia na tehotenstvo. Dithiaden mi zaberal len chvilkovo, tak som ho vysadila, jedina mast, ktora mi na to pomohla, bola z lekarne - vola sa "leniens", je to tusim mastovy zaklad pre ostatne masticky, 50g stoji cca 1 -1,50€, predava sa na vahu, vyborne premastuje (vsetko, ale skutocne vsetko ostatne ma na pokozke stipalo). V kazdom pripade by som toto ale cim skor "hlasila" gynekologovi, aby ta poposielal na spominane testy, nech mas istotu, ze to nie je napr. z pecene. Drzim palce

anika44
autor
2. feb 2013

@martinaxx ďakujem ti za radu ale neškriabať je to veľmi ťažké, tú kalciovu mastičku veru vyskúšam

anika44
autor
2. feb 2013

@anetkaadamko Ahoj teraz si ma dosť vystrašila, dúfam, že mi to nevyvolá pôrod! Ja som si dnes hneď ako sme vyšli z pohotovosti dala ten ditiaden ( v pribalovom letáku bolo písané, že ho nemôžu tehotné v prvých mesiacoch, dúfam, že ten doktor vie či ich môžem alebo nie) ale vôbec mi nezabral svrbí to stále a tuším aj viacej. Aj ja to mám v hroznom stave a svrbí to a svrbí. Mne ten doktor na gyn. pohotovosti povedal, že to nie je spojené s tým, že som tehotná, že mám ísť s tým na kožné a aj od iných mamičiek viem, že na kožnom sa budú na mňa dívať, že čo to mám, že mi nebudú vedieť poradiť, bo už tu na koníkovi sú o takomto probléme témy ale už strašne staré z roku 2006 a 2009 a tam písali tie mamičky, že ku kožnej mi je zbytočne ísť. Viem, že to môže byť spôsobené aj niečo s pečeňovými testami ale keď som to dnes povedala doktorovi, viete čo mi povedal??? že tak najbližšie,keď pôjdem ku svojej gynekologičke, že jej mám povedať, že ona mi ich spraví!!!! to je ale zdravotná starostlivosť

anika44
autor
2. feb 2013

@karollka21 ďakujem za typ na tú mastičku, tú si pôjdem kúpiť do lekárne, nie je dúfam na predpis???Viem, že to môže byť spôsobené aj niečo s pečeňovými testami ale keď som to dnes povedala doktorovi na pohotovosti, viete čo mi povedal??? že tak najbližšie,keď pôjdem ku svojej gynekologičke, že jej mám povedať, že ona mi ich spraví!!!! to je ale zdravotná starostlivosť!!! Neviem čo by mu to dalo, keby mi ich spravil aj on, no proste bol arogantný a to nehovorím o tom, že mi pripadal akoby práve dnes skončil školu. Ja sa najbviac bojím toho, že ma budú posielať od doktora k doktorovi a nakoniec mi aj tak nič konkrétne k tomu nepovedia!!!

anika44
autor
2. feb 2013

ešte som zostila, od bývalej sestričky na gynekológii, že sa to vyskytuje ženám pred pôrodom ( čo ja mám pôrod ešte daleko, neviem či sa nemám začať pomaličky baliť do pôrodnice, čo by som nerada ) a že je to spôsobené tým, že malý my tlačí na pečeň a že to mizne až po pôrode a dovtedy sa môžem uškriabať na smrť

babo_dadush
2. feb 2013

@anika44 ahoj, zrejme tehotenska dermatidida, v lekarni zozenies kremy na to, aj bez predpisu, drzim palce nech sa toho cim skor zbavis

anika44
autor
2. feb 2013

ešte som zistila, od bývalej sestričky na gynekológii, že sa to vyskytuje ženám pred pôrodom ( čo ja mám pôrod ešte daleko, neviem či sa nemám začať pomaličky baliť do pôrodnice, čo by som nerada ) a že je to spôsobené tým, že malý my tlačí na pečeň a že to mizne až po pôrode a dovtedy sa môžem uškriabať na smrť

anika44
autor
2. feb 2013

@babo_dadush ďakujem zajtra sa pôjdem popýtať do lekárne na tie krémy

24daniela24
2. feb 2013

Moja sesternica to mala tiež a len mi vravela, že sa mazala mastičkami, ktoré smrdeli dosť, a že pri ženách, ktoré čakajú chlapca je to bežné..tak neviem...ale snáď ti to skoro prejde.

babo_dadush
2. feb 2013

@anika44 aj mne sa to spravilo cca tyz pred porodom.radsej sa pobal.mozno o tyzden o dva uz budes rodit.po porode to okamzite zmizlo.ale ak som nedavala mast tak sa to len zhorsovali.vraj sa moze v malom mnozstve aj fenistil gel.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gubcikova
2. feb 2013

ja som to mala tiež v 33tt a porodila som v 38tt.ležala som aj v nemocnici a vravela im to a nič mi na to nedali.ostali mi jazvy 😖

ivka_666
2. feb 2013

@anika44 ahoj aj ja som to mala a tiež mi dali len ditiaden na kožnom. Gynekologička mi robila pečeňové testy a všetko bolo ok. Ja som si to potom natierala bambuckým maslom, to mi vždy nachvíľu pomohlo, ale fakt len nachvíľu. Prešlo to až po pôrode....

mily7
2. feb 2013

nahlasit gynekologovi, spravi krvne testy ci je pecen v poriadku. to je najdolezitejsie, ak ano uz len vydrzat, nepomohlo nic. az po porode to preslo, bol to des.

sendy182
2. feb 2013

@anika44 ahoj a čo si jedla?.......vyzerá to možno na žihľavku.......alergickú reakciu.....neviem môžeš tekutým púdrom si to natierať? alebo fenistilom???

dafy
2. feb 2013

@anika44 mne pomohli iba injekie a tabletky na alergiu ale od vtedy som sa vyhádzala uz 3krat aj ked miernejsie ale bol to des a teraz len čakám čo dalej uz som tiez z toho nestastna na koznom ma nejak neriesila ale brali mi krv presiel mesia a este vysledky nemaju 😒

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martina1305
7. feb 2013

pre tehulky by som odporucila kvalitnu prirodnu kozmetiku - napr. tea tree krem alebo nechtikovy krem

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
snezka225
8. feb 2013

Odporúčam detskú mastičku excipial a aj detskú penu na umyvanie excipial.Mne to zabralo a dnes po cervenej pokozke a suchych flakoch ani zmienka 🙂

anika44
autor
9. feb 2013

@anetkaadamko Ahoj, takže som absolvovala návštevu na kožnom,kde mi pani doktorka povedala, že to môžem mať z hocičoho, že som mohla niečo zjesť alebo že to môže byť aj z nejakej látky alebo aj reakcia nato,že som bola nachladnutá, že počas tehotenstva sa telo správa úplne inak ako mimo tehotenstva. Ten ditiaden mi povedala, že môžem ďalej užívať, že v mojom prípade,keď už som v 6 mesiaci tehotenstva, že už to plodu nemôže uškodiť a predpísala mi mastičku Advantan krém, a tým sa mám natierať 1 krát denne. Musím povedať, že svrbeť ma už nič nesvrbí,len mám ešte trošku viditeľné pupienka na bruchu.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alicar
11. feb 2013

Ahoj.Ja som mala ten isty problem ale na hrudi a potom aj na rukach az ramenach.Tiez to velmi svrbelo tak ma poslali do nemocnice.Bola som tam tyzden a 1x denne ma celu natierali SIROVOU MASTOU. pekne to zaberalo a uplne zmizlo. A potom sa mi to uz vobec neobjavovalo. troska somk mala zvysne aj pecenove testy. Maly sa mi narodil zdravucky. Teraz ma 3 mesiace.

monikaaa135
5. sep 2013

Ahojte. Ako vidím, už dlho nikto tu nepísal, ale aj tak sa chcem opýtať na túto tému. Asi pred týždňom som na chodidlách- prstoch objavila malé, husto- posiate vyrážky. Vyzeralo to skôr ako keby ma popŕhlila žihľava. No neskôr mi tieto vyrážky z červenali a príšerne začali svrbieť. Potom sa mi to isté objavilo aj na rukách a rozširuje sa to. Kožná lekárka mi predpísala masť Advantan, ale vôbec nepomáha a mám ešte väčšie svrbenie a rozširuje sa mi to. Som v 38tt a naozaj neviem čo s tým. :( Poradíte mi niekto? Ďakujem

alicar
27. sep 2013

@monikaaa135 no neviem preco ta neposlali do nemocnice. lebo ak sa to rozsiruje tak to uz riesi nemocnica. nie ze by to bolo nejake prilis nebezpecne ale oni tam mastia cele telo aj 2x denne + prisna dieta. fuj jedlo bolo hnusne. ale za 5 dni som bola ako obrazok. tak hlavu hore.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre