Svrbiace dlane v 25. týždni

24. jan 2022

Ahojte mamičky. Chcem sa vás opýtať či máte s tým niektorá skúsenost alebo ste o tom počuli. Som v 25tt a už pár dní má svrbia dlane, mám na nich vyrážky a sú také začervenane. Našla som jeden článok, že to môže byť spojené s pečeňou a dokonca to môže ohroziť aj bábätko. Toto je moje druhé tehotenstvo a pri prvom som to vôbec nemala. Mali ste to niektora alebo ste o tom aspoň počuli ? Ďakujem 🙏

simik411
24. jan 2022

Aj mňa svrbeli ruky nwm či dlane už či hore ale tiež som to nechápala aj som pýtala dr tak že ešte nepočula o tom nejako ..mala som to ale asi po umývaní riadu ,možno som v tehu bola nejak náchylná na prípravky aj keď používam eko feel z DM ale ktovie. Porodila som v 37tt ale to s tým určite nesúviselo. Obaja sme ok už presne 2r 🙂

veronika_sk000
24. jan 2022

ak mas na mysli cholestazu, tak volaj na gyndu a objednaj sa aj na kozne, gynekolog ti spravi pecenove testy pre istotu

simik411
24. jan 2022

@veronika_sk000 fíha takže predsa to môže niečo znamenát a moja dr sa usmiala len že to nebude nič 🙄🤔ale vlastne to bola zastupujúca mladá dr mojho lekára ktorá robila jeden deň v týždni. To jedno no takže autorka môj názor teda neber do úvahy ale radšej to pories dobre s dr aby je všetko ok

veronika_sk000
24. jan 2022

@simik411 byva tam viac priznakov pri tej diagnoze, nemusi to byt ono, ale radsej to nepodcenovat

janetinka27
24. jan 2022

bratrancova zena mala svrbenie, bola potom riadne sledovana pri oboch tehotenstvach. u teba moze byt pricina uplne ina. ako pisali vyssie, zavolaj gyn.

zafir01
24. jan 2022

Pred 4 dňami som porodila. A bola mi diagnostikovanie cholestaza. Teda vysoké zlcove kyseliny. Svrbelo ma všetko a veľmi som sa aj v noci škrabka, až do krvi. Áno začína to dlaňami a chodidlami. No vo väčšine prípadov je to bez vysevu a vyrážok. Ak máš pochybnosti, vyoytaj od Dr testy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre