Svrbenie v pošve v 8. týždni

kkaciatko
6. apr 2016

Ahoj uz vyse týždňa mam taky problem,ze ma strašne svrbí dole v pošve a mam aj taký biely výtok ale nie pravidelne. Som cca na začiatku 8tt a bojím sa len tak si niečo nasadiť sama. Najbližšiu kontrolu u gynekológa mam na začiatku mája a skôr by som aj mohla ísť k dr.ale neviem či ma vyšetrí keďže momentálne mením dr. Čo mám robiť alebo mi aspoň skúste prosím vás poradiť čo mám robiť. Ďakujem.

maminkasisa
6. apr 2016

@kkaciatko co najskor ku gynekologovi, zavolaj, povedz aky mas problem, urcite Ta vezme, si tehotna... ak nie, tak pohotovost.....

pribinak
6. apr 2016

Vsak zavolaj novému gyn a spýtaj sa ci ta vyšetrí

kkaciatko
autor
6. apr 2016

No ja som bola minulý týždeň u gynekológa s tym ze som sa dosla prehlásiť s BA do HE. Aj som povedala sestričke ze som tehotna ani ma nepozrela a len mi povedala že mám odniest papier do BA starému gynekologovi a ze potom na začiatku mája sa mám zastaviť. Ze tam mi bude brat aj krv,moc a všetko čo k tehotenstvu patrí. Takze ak dojdem ze mam taky a taký problém mal by ma vyšetriť? A čo keď odmietne ze az ked budem prihlásená?

bosoriak
6. apr 2016

@kkaciatko Bud sa objednaj k novemu gynekologovi alebo ti staci si naordinovat Canesten gyn tablety na vkladanie. Je to vacsinou prva volba gynekologa na mykozu. Bezpecne aj v tehotenstve.

kkaciatko
autor
6. apr 2016

Ďakujem za rady... 🙂

zuzicek88
6. apr 2016

@kkaciatko mas urcite mykozu na tvojommieste by som uz aj utekala ku gynekologicke,ved kym tammas kartu,vysetrit ta musi,ked nie na pohotovost,ved si tehotna...musis mysliet aj na babo

kkaciatko
autor
6. apr 2016

@zuzicek88 no ja viem ale ja som momentalne v Humennom a kartu mam v Bratislave...

zuzicek88
6. apr 2016

@kkaciatko tak utekaj na pohotovost,to ta musia zobrat

katka1981
6. apr 2016

@kkaciatko, toto je akuutny stav, to sa robi tak ze prides a dr. ta vezme ked mu to umozni poradie. Mas mykozu potrebujes canesten alebo candibene cipky. Tak v najhorsom pripade chodna pohotovost.

zuzicek88
6. apr 2016

@katka1981 lenze jej nemoze dat canesten,viem ked kamoska bola tehotna,mozu jej iba vyplachy robit,canesten tehotna niee

katka1981
6. apr 2016

@zuzicek88, v tomto obdobi som mala kvasinky a dr. som hovorila ze mam doma canesten ale bala som sa a ona, ze prave to mozem, nech si davam canesten krem a candibene cipky mi napisala a maly je v poriadku. Asi zavisi od lekara, ale ja lekrarke mojej verim, zatial ma nesklamala.

zuzicek88
6. apr 2016

@katka1981 no ved ty vies

ellca123
6. apr 2016

ak nebudes riesit zhorsi sa to a mimino bude mat zapal na ockach/ako hlavicka prechadza porodnými cestami tak sa nakazia ocka miminka

katka1981
6. apr 2016

@zuzicek88, ved nech jej da lekar co uzna za vhodne a nie som jedina co brala tie cipky, ja osm si to aj na nete pozerala a aj tu kopec bab ich bralo v 1. trimestri, neboj aj ja som opatrna

dominikav123
6. apr 2016

@zuzicek88 ? Canestnen ti odporučí každý lekárnik na liečenie mykózy. Je to to iste ako candibene ktorým sa liečia mykózy v tehotenstve. Bezpečné a bežné.

luciferkax
6. apr 2016

nasad probiotiká a canesten, ani lekár ti nedá nič iné, stovky báb v prvom trimestri mali mykozu a liečili ju canestenom, máš mykozu, tá ohrozí tvoje dieťatko viac ako taký canesten.... ale nezabudni spolu s probiotikami, alebo ak ti chutí , tak acidko či actimel :D

petrusa87
6. apr 2016

aj ja s tým teraz dosť bojujem a od lekára som dostala čipky a nejaký iný krém nemám ho pri sebe.... no sa mi naozaj zdá, že sladkosti to vo veľkom zhoršujú a navrácajú tak radím sa im čo najviac vyhýbať........ raz mi to aj môj doktor hovoril, že musím ich vylúčiť zo stravy

zuzicek88
6. apr 2016

@katka1981 o.k. taknech ti todobre dopadne

katka1981
6. apr 2016
kkaciatko
autor
7. apr 2016

No bola som v lekarni kedze moj dr. ma dneska operacny den tak neordinuje ambulantne a v lekarni mi poradili ten kanesten ale len krem ze v prvom trimestri sa neoodporuca cipky davat a ze aj ten krem len trosku a nie vela...

zuzicek88
7. apr 2016

@kkaciatko no vidis,nakoniec som aj trosku mala pravdu

kkaciatko
autor
7. apr 2016

hej hej 😉 ale tak aj tak pojdem buduci tyzden na vysetrenie toto je len taka prva pomoc... chcem si byt na istom 🙂

reni1512
7. apr 2016

@kkaciatko uz si tam mala byt... lebo infekcia sa moze preniest k babatku, moja znama to neliecila a potom jej babatko neprezilo, kvasinkove a ine infekcie sa maju liecit hned ako to zacne, netreba cakat tyzden ale ist

katka1981
7. apr 2016

@kkaciatko, nechapem na co cakas. Asi si este nezazila skvelu mykozu, najprv svrbi a potom zacne stipat, urobia sa trhlinky na sliznici az krv ide, no nebudem ta strasit, ja som si svoje uzila roky rokuce, a poviem ti viac som si pri tom vytrpela ako pri alebo po porode. Mykoza ti spusti zapal a zapal casto vyvola potrat. Drzim palce, aby si bola v poriadku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre