Svrbenie v intímnych častiach

babu1991
6. jan 2024

Ahojte baby, mám taký chúlostivý problém. Som v 8.týždni tehotenstva a asi 2 týždne ma svrbel konečník zvonka aj vnútri trocha. Skúšala som kadečo no nič nepomohlo, teraz posledných pár dní ma svrbí a páli už aj tá hrazdička a okolie klitorisu a v podstate celé tam dole. Natierala som si to fungicidom, kokosovým olejom, bielym jogurtom, nič nepomáha. Výtok nemám, iba taký normálny a vo vnútri pošvy zatiaľ svrbenie necítim. A ešte na slabinách vo vnútri stehien ma svrbí koža, tam sa mi aj také drobné červené vyrážky spravili...
Bojím sa aby to neublížilo bábätku. Pri predchádzajúcom tehotenstve som potratila v 11.týždni...tak mám strach. Gynekologička má zrovna dovolenku, ale pôjdem už asi aj k tej čo ju zastupuje. Plus mám zápchu, na záchod nejdem aj 3 dní:(. Dávam si probiotiká, sušené slivky, jablčný ocot. Poraďte, či máte niektorá podobnú skúsenosť, čo vám pomohlo....ďakujem.

majkakvet
6. jan 2024

@babu1991 je to zrejme mykoza. Canesten mast je volne dostupna v lekarni. A obmedzit sladke.

tatiana_84
6. jan 2024

@babu1991 nie len obmedzit, uplne by som vyradila sladké aj biele pecivo-aj cukor do caju spravi sarapatu, az po liecbe som striedmo jedla cukor a biele pecivo, zvykne sa vratiti. Ak pouzivas intimky-tiez nepouzivat-hlavne tie parfumovane, umele robia zle a urcite ist za doktorkou-nech ti to pozrie a spravy stery.

gabika0825
6. jan 2024

@babu1991 mykoza, dávaj pozor aby sa ti to nerozšírilo aj dnu, nie je to nič prijemne. Mne vždy pomohol rosalgin, aj vnútorný oplach aj na vonkajšie časti môžeš dať. Uľaví to hneď

simsalabim
6. jan 2024

@babu1991 vobec to nemusi byt mykoza, kedze fungicidin nezabral. Kludne to moze byt bakterialna infekcia. Sla by som k dr, nech netriafas naslepo.

kitycat
6. jan 2024

@babu1991 nemohla si sa blbo oholit?

babu1991
autor
6. jan 2024

@kitycat nie, už to trvá niekoľko dní

nikpa
6. jan 2024

@babu1991 sedací kúpel v hypermangane by mohol uľaviť ale s týmto keď si tehotná určite co najskôr na gyndu. Keďže fungicidin nezabral, mykoza to nie je, chcelo by to asi niečo na predpis, framykoin červený, bactroban, fucidin, niečo z toho doma nemáš? Ale tehotná by som si asi nič takého sama neordinovala bez konzultácie. A na tu tvrdú stolicu si kúp pomleté ľanové semiačka, na začiatku 2 kávové lyžičky denne a na WC by to malo ísť lahodne 🙂

babu1991
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babu1991
autor
8. jan 2024

Poraďte mi ešte baby, ku komu mam ísť, či na gyndu či k obvodnému. Lebo to všetko začalo tým svrbením konečníka vonku aj vnútri. Či to nemôžu byť aj premnozene kvasinky v črevách. Keď sa mi robia aj tie svrbivé vyrážky na slabinách, teraz najnovšie aj pod pazuchami. Neviem keď toto všetko vyvalím na gynekologičku, čo mi na to povie. Úprimne sa cítim hrozne a hanbím sa, nikdy predtým som takéto problémy nemala :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre