Svrbenie tela v 30. týždni tehotenstva

vasjar
29. jan 2023

Ahojte, ja som už zúfalá. Tak strašne ma svrbí celé telo, som v 30 TT, a už neviem čo mám robiť. Vyskúšala som krémy, gély, oleje, nič nepomáha. Je niečo co by mi pomohlo? Sú nejaké lieky proti svrbenie, ktoré by neublížili nejako babatku?

elenita
29. jan 2023

@vasjar pecenove testy Ti robili? Toto by som riesila urgentne u svojho gynekologa.

milanemila
29. jan 2023

@vasjar gynekolog o tom vie? Naozaj moze ist o problem s peceniu, je potrebne co najskor to riesit. Kamaratka takto musela predcasne porodit.

mircalla
29. jan 2023

@vasjar Na 100% kvoli pecenovkam zvyseny bilirubin. Byva to v tomto stadiu tehu, treba rozhodne vysetrit cim skor. Tiez som to mala. Okamzite smer gynekolog. Moze to byt vaznejsie, nechapem natieranie sa olejmi, suvisi to s pecenou a tehotenstvom. Ja som sla hned gynekolgovi, vygooglila som si co to moze byt

lyci
29. jan 2023

@mircalla nestras. nemusi byt. mna zacalo v tehu svrbiet, som 19tt, nohy mam doskriabane do krvi. pecen mam sledovanu od zaciatku kazdy mesiac priamo na hepatologii kvoli chorobe, ktoru som mala aj predtym a vysledky mam stale super. dokonca sa mi zlepsuju, svrbenie rovnake, bilirubin ok
@vasjar ale samozrejme treba zavolat gynekologa, nech pre istotu urobi testy na pecen, najlepsie co najskor. treba vylucit alebo potvrdit, ze to je od pecene

mircalla
29. jan 2023

@lyci
Zvycajne tie hodnoty vyskocia prave v poslednom trimestri, samozrejme vacsinou staci sledovat, mne dali aj lieky. Pokial jej ich aj robili, treba kontrolne, to sa vie zmenit za par dni, prave tehotenstvo tu dysfunkciu pecenie moze sposobit a zvycajne az v poslednom trimestri (nie je pravidlo)

https://najmama.aktuality.sk/clanok/258782/svrb...

mircalla
29. jan 2023

Treba sledovat aj ostatne priznaky

Cholestáza sa zvyčajne vyskytuje ku koncu tehotenstva a môže sa prejaviť v celom tele alebo len v niektorých častiach. Najčastejšími oblasťami sú ruky a nohy. Intenzita svrbenia sa priebežne mení, často sa zhoršuje v noci, čo vedie k narušeniu spánku. Neprejavuje sa vyrážkou. Ďalšie príznaky cholestázy sú: nevoľnosť, vyčerpanie, slabá chuť do jedla, tmavý moč a bolesti v pravej hornej časti brucha, žltastá pokožka a očné bielka.

lyci
29. jan 2023

@mircalla ja som nepovedala, ze to nemoze byt od pecene. a rovnako som jej napisala, ze to treba skontrolovat, co najskor. mam primarnu sklerotizujucu cholangitidu, tak o peceni a jej priznakoch nieco viem a preto mi ju teraz v tehu tak casto kontroluju

mircalla
29. jan 2023

@lyci Ja nechapem, ze si niekto nehodi toto do google namiesto ho sa natiera. Obycajny rozum. Tiez som o tom, ze moze byt v tehu svrbenie a suvisi to s pecenou nevedela, ale je to prve, co som urobila

vasjar
autor
29. jan 2023

@elenita robili, aj na cukrovku, všetko je v poriadku. Dostalo sa to do takého štádia ze mam až vyrážky

vasjar
autor
29. jan 2023

@mircalla prosím vás, pregooglila som, 2x som mojej Dr povedala, ze sa to zhoršuje! Ak mi ona nepomohla, tak som skúšala iné veci! Vy nechápete... Ku kožnej som objednaná až o 2 týždne ale dovtedy to nevydržím. Hľadam alternatívy

vasjar
autor
29. jan 2023

@milanemila a kamarátka bola v ktorom týždni tehu? Mne sa vyhodili až také vyrážky a lisaje, ktoré sa strašne rýchlo rozširujú (prikladám foto)

milanemila
29. jan 2023

@vasjar v 36tt rodila a to svrbenie zacalo asi 1,5 tyzdna predtym. Akoze moze to byt aj ekzem (pri ekzeme ale nesvrbi cele telo ale iba lokalne v miestach ekzemu, to skor pri nejakej alergickej reakcii ta moze svrbiet vsetko), ale primarne by som riesila u gynekologa, nech ta co najskor posle na pecenove testy.

mircalla
29. jan 2023

@vasjar Ok, sorry ale to si nenapisala, ani to, ze si vyhadzana. A kedy robila tie pecenovky? Toto na foto vypada na ekzem ci daku alergiu. Ja som kvoli peceni ziadne vyrazky nemala, len to svrbenie

vasjar
autor
29. jan 2023

@mircalla 😌v pohode
Pecenovky mi tusim robila pred cca. 2 mesiacmi

mircalla
29. jan 2023

@vasjar To je ale davno. Treba ist podla mna znova. Mne robili nanovo, mala som dost vysoke hodnoty a dali mi lieky. Problem zacal prave okolo 30TT

vasjar
autor
29. jan 2023

@mircalla v utorok mam termín na kontrolu tak jej poviem

mircalla
29. jan 2023

@vasjar Urcite sa nedaj odbit. Byva to pomerne caste, zavisi ake hodnoty su. Mna vsetko strbelo jak slak, zabrali mi lieky, dal mi ich gynekolog

vasjar
autor
29. jan 2023

@mircalla ak sa môžem opýtať, aké lieky vám dal?

mircalla
29. jan 2023

@vasjar To si skutocne nepamatam, 8 rokov dozadu. Ale pomohli a mohli sa brat v tehu

xsuzannex
29. jan 2023

Urcite treba zopakovat.. ja som to mala v druhom tehotenstve.. tak pri tretom mi to pravidelne kontrolovali a vyskocili az v 37tt behom par dni.. a rovno ma chceli hospitalizovat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre