Svrbenie celého tela v tehotenstve

30. nov 2023

Prajem pekný večer, už zopár dni ma svrbí celé telo, ale začne to vždy až takto večer. Dočítala som sa o tehotenskej cholestáze, ale dlane a chodidlá ma vôbec nesvrbia, ostatné príznaky tiež vôbec nemám. Svrbí ma skôr tvár, prsia, chrbát a sem tam paže. Môže to byť z chladu a suchej pokožky alebo sa mám stresovať a ísť k lekárovi? Nemáte skúsenosti? Natieram sa aj 3x denne. Večer to je najhoršie, keď dojdem domov z von a dám si sprchu. V noci ma nič nesvrbí, spím pokojne. Vďaka.

veronika_sk000
30. nov 2023

ja som to mala v tehotenstve kvoli hormonom, ale pre istotu by som isla gynekologovi, nech zoberie krv, netreba to podcenovat

autor
30. nov 2023

@veronika_sk000 ďakujem, ešte dodam, že som len 17tt a keď čítam o cholestáze, tak to vraj prichádza neskôr…mne to začalo teraz, keď prišli tie mrazy no🙄
Ak to zajtra bude pretrvávať, pôjdem k dr.

veronika_sk000
30. nov 2023

moja znama prelezala kvoli cholestaze cele tehotenstvo v nemocnici, jej to zacalo uz velmi skoro, ja uz neviem kedy presne som to mala, ale asi nejak po 25. tyzdni, mna svrbeli lytka a brucho, hlavne v noci v rovnaky cas a pre istotu mi zobrali krv na zlcove kyseliny a tie vysli v norme, tak vraj to bolo len hormonami a po par dnoch sa to vytratilo, drzim ti palce, nech je vsetko ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre