Strie v 28. týždni

yuukki
10. mar 2018

Ahojtee,

Nakoľko som tu taký príspevok nenašla, tak ho vytváram. Som v 28 tt. a žial neskoro som zbadala, že pod prsiami sa mi vynorili už veľké strie, keďže mi rastú, tak je to normálne. Krémujem denne krémom Elasti-Q Original. Ale nepomáha. Neviete poradiť, ako ste sa s týmto problémom vysporiadali? Resp. aké krémy ste vyskúšali, aké odporúčate/neodporúčate ?
Ďakujem ♡

bluff
11. mar 2018

Ja som pouzivala kokosovy olej a hlavne co ma zachranilo je shea butter http://www.spektrumzdravi.cz/wellness/bambucke-...

slniecko35
11. mar 2018

Na uz vytvorene strie asi uz nic nepomoze, len pokracovat s kremom, olejom a dolezity je aj pitny rezim, pokozka sa hydratuje aj zvnutra. Ja som kremovala od prs po kolena asi od 12tt lierac, uplne od zaciatku body butter (bodyshop) vzdy po sprche, od 3. trimestra aj olejom. Mozno sa to mnohym zda privela, ale ja mam velku geneticku predispoziciu na strie, mam ich kopu na stehnach z puberty, moja sestra ma po dietati hrozne jazvy, ja som urobila chybu, ze som sa prestala kremovat ked sa dcerka narodila a ked mala asi tyzden vyhodili sa mi 2 male ciarky na bruchu, uz su ani neni vidiet, to je vsetko.

klarissa25
11. mar 2018

ono niekedy bohužial nepomôže žiaden krém ani nič, u nás v rodine strie nemá nikto a ani ja som nemala a kremovala som sa tak raz za týždeň, ale tak treba vyskušať, pochvaluju si napríklad aj Bi-oil

d_ika
11. mar 2018

@yuukki ahoj, ja som mala dobrú skúsenosť s obyčajnou indulonou, dlho po natreni bola pokožka vláčna, nič má neťahalo, poctivo som krémovala každý deň 😉strie sa mi pri tehotenstve vyhli, ale ako píšu kocky, je to z veľkej časti asi vec genetiky.

danusskaaa
11. mar 2018

Asi ta nepotesim.....ale strie su problemom genetiky (hlavne).zalezi od elasticity koze a ak nie je dobra, mozes natierat hocico a nepomoze. Ja som natierala milion olejmi - nepomohlo. Mam ich vsade. Priznavam, pribrala som 25kg. Ale napr. moja mama pocas oboch tehotenstiev nepribrala viac ako 5kg a ma strie vsade. Takriez jej mama... proste genetika nepusti. Strie trosku vyblednu casom a stiahnu sa, ale vzdy tam budu 😔

zenaajmama
11. mar 2018

Pri prvej som sa aj ja natierala so vsetkym mozným...strie mam aj tak, po rokoch su menej viditelné.
Pri druhej som sa natierala s kokosovym olejom, a ziadne strie mi uz nepribudli.
K pravde ale patrí , ze v prvom tehotenstve som pribrala 25 kg, v druhom 5 kg.

yuukki
autor
11. mar 2018

Ďakujem Vám krásne holkyy za odpovede ♡

hosaro
11. mar 2018

Ja som používala kokosový olej a velmi mi pomohol

katpizur
12. mar 2018

@hosaro aj ked uz sa strie urobili?

jamidea
12. mar 2018

na strie ani na predchadzanie striam nepomoze nic. To je smutna realita a povie to kazdy dermatolog, ktory nechce zbytocne klientku vyciciavat z penazi. ja som pri prvom pribrala minimum, t.j. 8kg, natierala sa specialnymi ddrahymi kremami a olejcekmi proti striam a mala som ich kopec. Pri druhom som pribrala trochu viac a este ich pribudlo. Po tehotenstve a uprave brucha do povodneho stavu vyblednu a nie je to take hrozne, naozaj. Nikdy som kvoli tomu neriesila cele plavky alebo pod.

yanni
12. mar 2018

Zial, Genetika. Niekto ma "smolu", niekto stastie. My v rodine mame stastie, ze strie sa nam nerobia. Dufam, ze dcera je na mna 😉
Ja som sa nenatierala. Vlastne ano, trosku. Ked sa mi chcelo a mala som cas. Tak raz za mesiac😨🙈 Pri najladsej som pribrala 15 kg, rodila som 37,5 rocna a nemam ani jednu striu. Moja mama pribrala pri mne ca. 20 kg, pri bratovi takmer 30 a tiez nic. Vlastne ano, po dve na oboch bokoch pod nohavickami. nevidno ich. A Ako vravela, urobili sa jej, az ked prisla do prechodu🙈
Takze, natieranim nic nepokazis, ale setri si korunky, staci uplne obycajne telove mlieko ci nejaky olej. Nic drahe. Je to zbytocne. Zial, tie co mas, tych sa uz nezbavis, rokmi vyblednu. MOze ale byt, ze dalsie sa neobjavia. Alebo ano. To ti zial nik nepovie.

newyourk
29. apr 2018
Používateľ newyourk je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od newyourk.

@yuukki Ahoj, no so striami je to ťažko, závisí od genetiky, ako bolo písané. Ja mám tiež na zadku, nie veľa, ale mám😒. Dosť mi to vadilo hlavne v lete v plavkách. Vyskúšala som už kadečo, najnovšie mi dosť pomáha telové maslo škoricový sen, je to prírodna kozmetika z Modrej púpavy, tuším, že ju vyrábajú ručne. Pokožka sa mi zjemnila, vyhladila a strie nie sú až tak viditeľné. Hlavne sa treba o strie pravidelne starať, lebo ak nie, tak sa zhoršia, aspoň moja skúsenosť.🙂😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre