Strie v 20. týždni tehotenstva

374andy
1. feb 2021

Ahojte, prosím poraďte niečo na vznikajúce strie...hlavne ale prosím nie, že sa mám s tým zmieriť ...som v 20 tt tehotenstva, od 8meho týždňa sa natieram každý deň olejom elastiq exclusive. Pribrala som 2 kg zatiaľ, lebo na začiatku som 3 schudla. Neprejedam sa, sladké minimálne, pitný režim dodržiavam. Pred 3ma dňami ma pobolievalo brucho a mimčo sa z pravej strany podbruška presunulo na ľavú stranu.vtedy sa mi zjavili strie prevažne na tej pravej strane brucha...ďakujem

luulinkaa
1. feb 2021

Ahoj,asi ta nepotesim, ja som sa natierala elastiqom cele tehu ako mi rastlo brusko..vyzeralo to, ze to xelkom pomaha a bude to ok, ale.posledny mesiac sa mi brucho totalne potrhalo a strie mam hrozne..proste ked ich mas mat tak ich mat budes, to je moj nazor.

nina004
2. feb 2021

@374andy Ja okrem natierania užívam od začiatku Colafit a na to,že každý vraví,že strie sú dedičné a mamka ich má veľa a hrozných,tak u mňa zatiaľ nič. Možno ten Colafit pomohol. Ale ešte som len 33tt

anabell1985
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivka21
2. feb 2021

Ja som v 23 týždni a pribrala som celkom dosť natieram sa len kokosovým olejom zatiaľ našťastie strie nemam

natalala
2. feb 2021

@374andy mne sa spravili strie 2 tyzdne pred porodom a to som sa cele tehu mastila bioilom, weledou a kadecim. To mi pomohlo aspon aby ma ta koza nesvrbela, ale asi to naozaj zalezi od kvality pokozky. Za cele tehu som pribrala 9,5kg, nemala som ani nejake velke brucho no a predsa som sa striam nevyhla 🤷🏼‍♀️ Ak sa ti uz pokozka narusila uz sa budu strie iba zhorsovat, snaz sa teda co najmenej pribrat, nech ich je co najmemej. Ja aom skoro rok po porode a uz trosku zbledli, ale stale je ich vidno. Po druhom babatku si to dam proste odstranit a hotovo, teraz sa tym nezatazujem.

petamich
2. feb 2021

ja som v 17tt, nepribrala som este poriadne nic, brusko tiez zatial nejako extra nemam, natierala som sa bi-oilom, teraz mam specialny krem proti striam a aj tak uz tie strie mam 🙂 obcas holt si clovek asi nepomoze a ziadny zazracny olejcek asi neexistuje

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre