Stres v tehotenstve = postihnuté dieťa

10. jún 2021

Ahojte, moźe ťažký vážny dlhodobý stres spôsobiť, že sa narodí nejako postihnuté dieťa? Ďakujem.

bolarazjedna
10. jún 2021

Myslím si, že deti cítia stres matky, a nevyplýva to na nich dobre, takisto aj po narodení, keď cítia, že rodič he unavený, vystresovaný, nervózny, bezradný, tak dieťa bude nepokojné, plačlive.

Ale rozhodne postihnuté telesne ci mentálne zo stresu matky nebude. Rodili sa deti aj počas vojny (dlhodobý stres), a určite nie sú hromadné postihnuté.

iwesska
10. jún 2021

Urcite nie. Na tom ma vplyv genetika alebo priebeh porodu. Zo stresu mozes mat tak max.maleho nervaka. Vlastna skusenost😁

martina1201
10. jún 2021

Ahoj, nemyslím si, že to má súvislosť. Postihnuté dieťa je geneticky problém. Plačlivé dieťa a nervózne a nespokojné môže byť následok stresu v tehotenstve.....

sofiella
10. jún 2021

Nie. Tiež vlastná skúsenosť. Dokonca ani nemám malého nervaka ale usmievaveho krásneho bystrého anjelika 😍
A ten stres, co som prežívala bol naozaj poriadny. Neviem, čím si prechadzas, kludne napis správu, ale ver tomu, že keď uvidíš ten zázrak, tie stresy budú znesitelnejsie, mozno sa vyriesia, a všetko bude dobre. Neboj.

autor
11. jún 2021

Ďakujem ❤️ Dúfam

lucia0211
13. jún 2021

A prečo máš stres?Mysli na to, aké máš v živote šťastie, že nosíš pod srdiečkom svoje bábätko.. žiaľ veľa žien tú šancu od života nedostane...

lila1988
13. jún 2021

Prvé tehotenstvo bolo plne enormnej stresu z prace a nespavosti, druhé tehotenstvo som bola v pohodicke s prvým dietatom doma, muž mi pomahal a obe deti sú zdrave, ani alergie nemajú, ale boli a sú strašne urevane, za čo môže zrejme vrodeny temperament.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre