Streptokok v 26. týždni tehotenstva

31. máj 2021

Ahojte, Máte niektorá skúsenosť so streptokokom v tehotenstve?
Som v 26tt a zistili mi to z vyteru. Aký ste mali další postup a bábätko bolo v poriadku?
Ďakujem

cawes
31. máj 2021

Ahoj ja som mala. Pri porode som musela rodit pod antibiotikom a po porode maleho 48 h sledovali. Pred prodom som dostala tabletky rano a este pred tym ako nastal samotny porod.

nevenka
31. máj 2021

Ano, 2x, pri prvom mi nestihli dat infuziu s ampicilinom, prisla som do porodnice uz len tlacit. Maleho sledovali a preventivne mu dali antibiotika infuzne, neskor oralne, vitaminy, draslik, mal problemy so srdieckom. Zapalove parametre nemal vysoke, 12 dni v nemocnici, ale bez nasledkov. Druhe bolo ok, tretie vyvolavacka kvoli vysokemu tlaku, stihli sa dat ATB, ale len 1 davka, 4 hodiny pred porodom. Po vypusteni vody mi este chceli dat druhu davku, ale do pol hodinky sa maly narodil. Po 5 dnoch doma, mal len silnejsiu zltacku. Dolezite je, aby Ti to pred porodom stihli podat infuzne. Aspon jednu davku, tak mi vravela porodna asistentka, ze by to malo stacit a stacilo. Robili sa odbery a bolo to ok. Ak Ti robi problemy, moze sa preliecit lokalne, ale pred porodom sa este robi v 36tt. specialne ster na neho. On sa bude rad vracat, mne v kuse. Mne robil sialene palenia, vytoky, kvasinky som nemala, ale toto hej a hnusne to bolo. Konecne po tej infuzii mam celkovo pokoj. To je sila, tie ATB do zily a mne osobne to velmi pomohlo a zaroven nas uchranilo od brania antibiotik babatkom a 2 tyzdnov v nemocnici. No len prvy porod bol rychlovka, ja som nevedela, ze to uz rodim, ja som sa za 3 hodiny otvorila doma a v porodnici mi neverili, ze rodim uz, kym ma nevysetrili a za par minut bol drobcek vonku. No dnes je z neho zdravy chlapcek, skolak...Dobre bude, neboj nic.

ivik4
31. máj 2021

Pri porode som dostala antibiotika a syn dostal aj tak zapal pluc

bagre
31. máj 2021

Neboj sa, bude dobre. Predpokladám že už máš lieky.
Mne doktorka zistila v 37tt , dala lieky... ale stihla som len 1 vziať. Syn sa na druhý deň narodil, keďže som prišla s čudným pocitom zato otvorená na 9 a to už nebol čas na nič, infúzka sa má podať 4 hodiny pred. Posledovali ho, ale všetko ok

autor
1. jún 2021

Baby a myslite, že by nebolo lepšie rodiť cisárskym ? Že by som to s lekárom prekonzultovala..

bagre
1. jún 2021

Veď ale si dostala lieky nie? A v 26 tt by malo byť do pôrodu ešte ďaleko, čiže kok zmizne a ty rodíš normálne

autor
1. jún 2021

@bagre mne bolo povedané, že pokual tu už je / bol tak stopy po ňom ostanú. Takze budú mi podávané automaticky už pri porode. Aj na prednú stranu knižky mi to napísala so zvýrazňovačkou

autor
1. jún 2021

A teda že sa vráti pri porode.

sofinka1301
1. jún 2021

Rodila som v 37+5 mala som dva výsledky aj pozitívny aj negatívny pred pôrodom na prijme som im povedala ze mam aj pozitívny aj negatívny tak pre istotu mi podali pár hodín pred pôrodom infuzku a mala je v poriadku. Rodila som prirodzene.

bagre
1. jún 2021

čiže lieky si nedostala? Že až pre pôrodom?
Ja som mala v 3.tehotenstve ako som už písala a keď mi potom robila stery nikdy viac nevyšiel. Takže neviem no, ale nemyslím že to je indikácia na cisársky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre