Strach zo zubára a tehotenstvo

jajana_2
1. apr 2024

Ahojte, zajtra začínam 33 týždeň tehotenstva.. začalo ma bolieť už pred troma dňami okolie zuba múdrosti, chvíľu viac potom je to lepšie.. ten zub mám hrozne krivý, zbytočný vravela mi zubárka že keď s ním niečo bude mi ho bude trhať.. no a tu je problém ja mám extrémnu paniku a úzkosť keď si predstavím ležať tam, injekciu do úst a trhanie.. na druhej strane viem že nie je dobré nechať to len tak lebo to môže škodiť dieťaťu.. ale určite bude škodiť aj môj extrémny stres...
Niekomu to bude smiesne, že sa bojím zubára a čaká má pôrod čo bude horšie. Ale neviem si pomôcť 🤦🏻‍♀️
Nebol niekto v podobnej situácii? Neviete poradiť ako to prekonať? Ja už neviem ako sa vymotať z toho kolotoča, stále dúfam že to nie je nič vážne a nejako zázračne to prejde 🙈

slavkadi
1. apr 2024

@jajana_2 V piatom mesiaci ma rozbolela osmička, išla som na pohotovosť, dala som si pichnúť injekciu a vytrhnúť. Vôbec nič som necítila, len ten prvotný vpich a potom už nič a to sa zubárka dosť vytrapila, lebo sa jej zlomil. Radšej teraz porieš, ako potom sa trápiť keď sa to môže zhoršiť. Sú anestetika vhodné aj pre tehotné. Nemusíš sa báť.

stannkal
1. apr 2024

@jajana_2 chod normálne k zubárke, možno máš len zapálené dasno a nebude treba trhať, ona ti už poradí co bude lepšie. A ak aj bude treba to je raz dva hotové. Ja mám tiež dosť stres zo zubára ale poviem ti ze trhanie je úplne v pohode. Dneska sú aj tie injekcie take že hneď účinkujú a samotné trhanie je otázka pár minút.

marcela199
1. apr 2024

@jajana_2 veľmi dobre chapem, ja mam tiež panicky strach zo zubara 😀 mne nerobi problem vidiet jak chirurg šije ale zibar je masaker😂😂😂😂
A neviem čo by som ti poradila kedze ja ked idem k zubarke tak na preventivku ale odhodlavam sa aj pol roka😀 a ked mi najde nejaky kaz tak stale ho sravi hned aj dentalku mi robi hneď lebo vie že ked ma objedna tak nepridem😀
Takže asi len pozbierať všetku odvahu ktoru v sebe najdeš a isť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre