Strach z covidu a tehotenstvo

heymissg
4. feb 2021

Ahojte, chcem sa spýtať hlavne tehotných. Ako to zvládate v tehotenstve túto situáciu ohľadom COVID? Resp. čo Vám pomáha byť v pohode? Ja som v 20- tom týždni s dvojičkami a popravde som z toho posledné dni v strese. Všade samé správy kto umrel (a to naozaj veľmi filtrujem médiá a telku ani nepozeráme), resp. kopec ľudí má ťažký priebeh (a to aj mladých). Ja mám práve tú obavu z ťažkého priebehu, napríklad vysokých teplôt, ktoré trvajú viac dní, aby to drobcom neublížilo. Mám dcérku, škôlkárku a normálne zvažujem, že ju nedám do škôlky (aj keď som veľmi pro škôlkarsky naladená) lebo mám stres z toho, čo môže doniesť. Imunitu mám celkovo horšiu, dávam si pozor, skoro nikam nechodím, atď. Snažím sa aj pozitívne myslieť, ale pri tom dlhodobom a pravidelnom masírovaní zlými správami mi to už veľmi nejde. Aký máte vy pohľad na vec?

emuska72
4. feb 2021

Som 31tt a v Decembri som prekonala covid. Bála som sa pred tým tiež, teraz sa teším celkom že to mám za sebou. Keby som nevedela, že som pozitívna tak si myslím len, že mám zapálené dutiny.

fiafia
4. feb 2021

Že každý má iný názor na aktuálnu situáciu. Sprav tak aby si bola v pohode. Psychicky hlavne. Situáciu nepodceňujem, v rodine máme rôzne diagnózy ale práca a škôlka je nutná. Tak len dúfam a verím. V ostatnom robím všetko tak aby som neohrozila seba ani ostatných. Ja by som do škôlky dávala.

sasesoe
4. feb 2021

@heymissg ahoj, ja som prekonala kovid v 7.mesiaci, mala som najmietnejsi priebeh z celej rodiny (teda okrem deti, kt nemali ziadne priznaky). Teploty do 38, len 2 dni, trosku bolest hrdla, hlavy, unava... teraz uz mame doma novorodenca a tiez zvazujem, ci ich poslat do ms, hoci im velmi chyba...

emuemu
4. feb 2021

Ja som v 24. Tyzdni ešte robila (v zdravotníctve) potom bolo 5 kolegov covid pozit., ja našťastie nie. Bolo to pre mna dostatočne varovanie, odvtedy som doma aj s mojim škôlkárom. Chodím s ním do prírody, do obchodu len ráno, stretávam sa cca so 6 ľudmi z rodiny...možno sa tomu nevyhneme, ale ja mam aspoň čisté svedomie, že som sa kvôli dieťaťu snažila. Našťastie sa zdá, že to nejaké vážne následky po prekonaní v gravidite nezanechava, no múdrejší budeme až o niekoľko rokov...za normálnych okolnosti by som robila až do nástupu na MD a maly by bol v škôlke...

vikisukik
4. feb 2021

@heymissg poradit ti: necitaj tie veci a hned budes kludnejsia! ten stres tebe a ani dvojickam neprospieva! davaj si pozor, vsade chodievaj s respiratorom a modli sa, aby vsetko dobre dopadlo

lenuska0075
4. feb 2021

@heymissg som v 15 tt, cca mesiac dozadu som prekonala kovid. Tiez ma vsetko stresovalo, tak som prestala chodit na fb, necitam noviny, televizne noviny vynechavam 🙂 ak sa nieco dolezite deje, aj tak mi to povie niekto z okolia a nestresujem sa kto zomrel, aky ma kto priebeh. Kamoska mi povedala, ze mam byt v tomto sebecka a mysliet hlavne na babo a seba, nie na to co sa deje a zabralo to. 🙂

lucinka1988
4. feb 2021

@heymissg ja končím 36tt a snažím sa myslieť pozitívne, informácie o nakazených a mŕtvych filtrujem, ako sa len dá, snažím sa nad tým príliš nezamýšľať a veriť, že mne sa ten virus vyhne.Nič iné neostáva, len byť v pohode a dávať si pozor🤷‍♀️

heymissg
autor
4. feb 2021

Ahojte, ďakujem Vám veľmi pekne za príspevky, myslím, veľmi mi pomohli. Ohľadom škôlky budem asi postupovať tak, ako mi radí moja intuícia - nechám prvý - druhý týždeň doma a podľa situácie ju dám už do škôlky. Sama som zvedavá, koľko budú otvorené a pre moju malú je také chodenie/nechodenie väčší chaos ako keď dlhšie chodí do škôlky alebo dlhšie nechodí do škôlky. A máme teraz pekné obdobie, prácu ako tak stíham popri tom ako je doma a keď prídu dvojičky asi s ňou už toľko času nebudem môcť tráviť.

zuzana18072020
8. feb 2021

ahoj ja som zas v karantene lebo manzel je pozitivny este aj s priznakmi ale na cisto jak dajaka chripka alebo nachladnutie na stastie zatial...
A tiez som tehotna teraz uz len cakam kedy to na mna vylezie :( tiez sa strasne bojim nemozem ist ani na poradnu a mala som ist na 3D usg a nic z toho :( neviem ani ci je male v poriadku
Hlavne necitaj tie spravy vedia zdeptat ludi strasne Ja uz ked idu spravy prepinam lebo tych dvoch v TV ked vidim tak mam chut rozbit telku (premier a ten druhy minister...)

heymissg
autor
8. feb 2021

@zuzana18072020 fúha, tak to ti vôbec nezávidím. Ja som podľa rád, sekla aj so správami na internete a je to lepšie. Žijem si v takej bubline. Držím palčeky, nech to nechytíš a všetko bude v poriadku.

zuzana18072020
8. feb 2021

@heymissg nervozna som jak pes neviem na com som 🤣🤣 dakujem ale najlepsie nikam nechodit ale aj tak nikdy nevies kedy to clovek dostane

heymissg
autor
8. feb 2021

@zuzana18072020 no veď to, že niektorí všetko aj dodržiavajú a aj tak to chytia ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre