Strach so salmonelózy

3. aug 2023

Ajojte dnes som bola u svokry a spravila mi chlebik vo vajicku a ako som jedla tak som si vsimla ze niekde bolo nedopecene a surove prestala som jest ale asi 2 sústa som zjedla …vajicka boli domace a teraz mam strach ze sa nakazim salmonelou alebo toxoplazmozou 😢stale nad tym rozmyslam

stellarstar
3. aug 2023

Ja bežne jem surové vajcia s chlebom a nikdy mi nič nebolo 🙄

autor
3. aug 2023

@stellarstar ???vazne ??? To ako surove vajcia s chlebom 😀prepac ale toto som este nepocula a si tehotna ?alebo v tehotenstve ?

tamitamitami
3. aug 2023

Nebála by som sa toho veď neboli úplne surové tepelne si chleba upravila aj keď vajce v strede nebolo úplne urobené (stane sa aj mne vlastne skoro vždy že niektoré niesú úplne urobené)....jedla som aj v tehotenstve a všetko bolo v poriadku.
Teraz mimo tehotenstva jem bežné surové vajcia napríklad v tataráku a nikdy som nemala problém (to samozrejme v tehotenstve nie).

majamat
3. aug 2023

ale ved v kazdom vajci nie je salmonela.

stellarstar
3. aug 2023

Áno hodím vajcia do taniera dám soľ a chleba na kúsky zamiešam a zjem. Toto jem od detstva

1mina
3. aug 2023

To by musela byt velka smola, navyse nie zasadne v kazdom vajci je salmoneza, voac je na skrupine takze treba dbat o umyvanie ruk medzitim atd...akoze ja chapem lebo mne z tochto veci tiez dost sibe ale pomaly sa zlepsujem 😂 mne sa dnes podarilo dat detom bedopecene mufiny, boli v rure podla receptu ktory robim bezne 20 minut ako vzdy, rovno kazde dieta zjedlo po jednej a ked som sla ja ochutnat som zistila ze su v strede nedopecene. Kddysi by som z toho mala nervy tyzden teraz si hovorim ze ved neboli uplne surove a snad nebuxe taka smola ze zrovna c tichto vajciach by cosi boli. Inak este mojho muza ako dieta svokra bezne krmila surovym naslahanym bielkom s cukrom 🤦😂

maja22
3. aug 2023

Ja som ako dieta pila surove vajicka, lebo ocino pil, tak aj ja som chcela. Natukol skrupinku a vypili sme. Akoze fuj, robila som to z frajeriny, aby som sa mu podobala 😂😂😂 A mamina nam hocikedy vyslahala vajicko s cukrom, vraj sa to detom odporucalo a mnam, to mi chutilo. Ale dnes, ked je net plny kadecoho, tak sa uz aj ja bojim otrav a salmoneloz a pod. Kedysi ludia tolko toto neriesili, mali o starost menej 😁

autor
3. aug 2023

Ďakujem dievčata ukludnili ste ma 😊😊

vkatush
3. aug 2023

Však si vezmi že tí, čo cvičia, si niekedy dávajú surové vajce do shake-ov alebo len tak čisto a nič im nie je.
Fakt by si musela byť veľký smoliar, aby z toho niečo bolo.

Ale ak chceš na pobavenie (vtedy to sranda nebola), ako malá som bola na svadbe, kde okrem pár ľudí všetci dostali salmonelu, niektorí skončili v nemocnici, mladomanželia mali medové týždne na infekčnom 😂 ja som bola lucker, mne nebolo nič 😂

autor
3. aug 2023

@vkatush 😅😅tak to si veru šťastko 😀😀😀

thoughtfulweirdo
3. aug 2023

Zrovna dnes som čítala, že ľudia ani netušia, ale oveľa väčšia šanca dostať salmonelu je z tepelne neupravenej múky než surového vajca ;)

autor
3. aug 2023

@thoughtfulweirdo kokos …fakt asi bolo lepsie ked zeny boli tehotne a nebol internet 🙈🙈dost ze stresujem z tehotenstva ci je vsetko v poriadku ….som v 16 tt a nic mi nieje vobec sa necitim tehotne tak sa bojim ci je vsetko v poriadku …nieto este riesit jedlo ..🙈 si zrusim doma wifi a data 😂😂😂

autor
3. aug 2023

@stellarstar jezuuuuuus🙈🙈🙈🙈

marianarem
3. aug 2023

Ja som si pred par rokmi trochu o vajickach a salmonele citala a docitala som sa, ze infikovane je zhruba jedno z 20 tisic vajec. Ta pravdepodobnost naozaj nie je velka, za mojho detstva sa surove alebo polosurove vajicka jedli velmi casto - zltko s cukrom, sneh s dzemom, vajce namakko, pri kazdom peceni sme jedli surove cesto a nikdy som salmonelu nemala alebo teda o tom neviem. Aj teraz s muzom robime casto volske oka s tekutym zltkom aj vajicka namakko. Samozrejme nakazit sa da, ale s malou pravdepodobnostou.

rebrambora
3. aug 2023

Ja jedavam steaky a suroveho lososa, o polopriravenych vajciach nemusim hovorit.
Nestresuj.

lindusss2016
4. aug 2023

Ja milujem surove cesto, cely zivot ho jem. Akekolvek. Aj ked robim palacinky, ja si svoju porciu zjem za surova 😂 nikdy som salmonelu nemala

viki_00
4. aug 2023

Akurát som toto zacala čítať ako som jedla chleba vo vajci tiež 😂😂😂😂😂😂 snáď sa nemôže nič stať, my máme domáce vajíčka od muzovej babky takže som aj kludnejšia. Ale tiež som urobila chybu že ked som teraz vajíčka robila a chytila škrupinu neuniká som si ruky len som si ich utrela a aj tak jedla tak sa snáď nič nemohlo stať no🙈😀 teraz sa budem mať 36 hodín báť ci náhodou ale tak snad nie 😄😄😄😄😄

autor
4. aug 2023

@viki_00 😂😂😂aj ja som mala domace vajicka vo vajci s chlebom len nebol dopeceny tak stresujem 🙈

viki_00
4. aug 2023

Ale domáce je to lepšie ako kupované, a zas my ich máme už dlho v chladničke od jeho babky lebo teraz sa u nás vajíčko je len niekedy keďže mne je stále ešte nevoľno občas 😀 tak keď do nedele nebudeme mať príznaky tak sme v suchu ale myslím že všetko bude v pohode ono to bolo tepelne spracované

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre