Štítna žľaza v tehotenstve

29. sep 2024

Ahojte. Pred tehotenstvom som so štítnou žľazou problém nemala aspoň som o tom nevedela. V 7tt hormóny TSH hraničné T4 T3 v norme doktorka to neriešila. Odbery v 23 tt hodnoty TSH 4.53 zvýšené T4 T3 v norme predpísané lieky eurthyrox 25. Ďalšie kontrola 27tt hodnoty TSH opäť zvýšené na 6.76 T4 T3 v norme s doktorkou budem volať až zajtra. Prosím niekoho kto sa v tom vyzná pripadne sa lieky na toto ochorenie. Sú tie hodnoty veľmi zle? Pochopila som že moja štítna žľaza ma zníženú funkciu môžu tieto hodnoty ovplyvniť bábätko? Ďakujem

dixitka
29. sep 2024

Hodnoty TSH máš len mierne zvýšené a ostatné v norme, navyše bábo má od 2. trimestra už vlastnú štítnu žľazu a tvoje hodnoty už naň teda nemajú taký vplyv. Čiže môžeš byť úplne pokojná.

autor
29. sep 2024

@dixitka čítala som aj toto tak nechápem prečo práve od 2 trimestra prestala stíhať 🤷🏼‍♀️ veľmi sa bojím aby to neuškodilo bábätku uvidím čo povie zajtra doktorka ale ďalšiu kontrolu mám naplánovanú až o 6 týždňov čo už budem 34tt pomaly koniec tehu a tým pádom to môžem mat pomaly cele tuhú mimo normu

dixitka
29. sep 2024

No nestíha, lebo tvoje telo ide na vysoký výkon, takže ty sama pre seba teraz potrebuješ viac hormónov štítnej žľazy než normálne 🙂 a tvoja žľaza sa tomu nezvládla úplne prispôsobiť. Bábo bude ok, neboj.

babydesire
30. sep 2024

Ak si to dotiahla tak daleko bez endokrinologickej liecby, bude to ok..problem je na zaciatku tehu, kedy porucha stitnej z. moze sposobit potrat, ci predcasny porod,,ja som mala nasadenu liecbu hned na zaciatku tehu pri synovi a pri dcere este pred otehotnenim, kedze som spomenula dr. ze planujeme..v prvom tehu som bola bez liecby a je mozne ze to bola pricina potratu,,tazko povedat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre