Štípanie po Clexane 2000 0,2 ml

snehovagula1
16. júl 2016

zacala som si pichat clexane injekcie, aj vas to tak potom troska stipalo?dakujem za kazdu reakciu

kissocka
16. júl 2016

Zdravím... Áno stipe to a ak sa zlé pichne tak moze sa vytvoriť modrina ci hrčka..

snehovagula1
autor
16. júl 2016

@kissocka ked mi to pichla 1x sestricka nestipalo to, po jej vpichu ale mam taku bodku ako znamienko.....ked si to picham ja tak idem na to pomaly, najprv pomaly ihlu do koze a potom si vpravim latku....ale mam pocit ze to stipe tak neviem co je lepsie....inak kludne mi tykaj...aj ty si pichas alebo si si pichala?

kikus48
16. júl 2016

@snehovagula1 niekedy stipne poriadne, zalezi od toho ako pichnes. Dnes napr. stipe dost. Ja som si zozaciatku pichala do tuku na brusku, teraz si picyam do stehna.

tridi
16. júl 2016

@snehovagula1 pichala som si 6 mesiacov po tromboze.... tiez stipalo zacala som menit strany na bruchu, jeden den napravo druhy nalavo a hlavne nemasirovat vznikaju modriny !

katkakovac
17. júl 2016

Je to normalne. Striedaj miesta a ked tak pouzivaj mast Heparoid. Ked som uz nemohla do brucha, pichala som si do stehien alebo mi muz pichal do ramien. Inak bud rada, ze mas clexane a taku malu davku. Pichala som si aj Fraxiparine 0,6 a ten bolel a robil modriny. Clexan je oproti tomu uzasny😉

snehovagula1
autor
17. júl 2016

@katkakovac
@tridi
@kikus48
@kissocka
hematologicka povedala ze mam dobre vysledky krvi ale skrz to ze som potratila a mam mutaciu tak mi dala aspon na zaciatok taku nizku davku,uvidime co bude dalej....dnes to bolo napr.celkom v pohode ani tak nestipalo.....jj zatial do brucha kym ziadne nemam potom nohy.....baby ja by som aj h...o zjedla len aby som donosila a porodila zdrave dieta..... ma uz niektora z vas uz baby?

tridi
17. júl 2016

@snehovagula1 ja mam uz velku dceru, trombozu som mala po nej, pichala som si frax. o,8 dva krat denne 🙂 ziadna slava ale nevzdavaj sa len treba po tom co si pichnes nejest ziadnu zelenu zeleninu co obsahuje vitamin K, ten ovlyvnuje vstrebavanie heparinu .... snad ta doktorka poucila, lebo mna zabudli 🙂 🙂

snehovagula1
autor
17. júl 2016

@tridi co?to mi teda nepovedala koza...to vazne?

tridi
17. júl 2016

@snehovagula1 no zdrojmi káčka sú zelená listová zelenina, kyslá kapusta, petržlen, brokolica, ružičkový kel, hlávková kapusta. Ďalšími zdrojmi sú ovos, raž, pšenica, sójové bôby, fazuľa, zelený čaj, pŕhľava, lucerna či vajcia. a neboj sa ved kto toto poje vo velkom mnozstve, len sa jej nabuduce opytaj nato.... mna na to uporzornili az v KE ked som bola na genetiku 🙂

kikus48
17. júl 2016

@snehovagula1 ahoj. Ja som cakala dvojicky. V 8tt prestalo byt jednemu srdiecko tak mi pre istotu dali clexan 0,2 - zevraj len na tyzden. Ale doteraz ho beriem, uz 0.4 - som 30 tt. Uz nemali odvahu mi ho vysadit a ja som si zvykla. Len aby babo bolo v poriadku. Pre nu vsetko 🙂

snehovagula1
autor
17. júl 2016

@tridi nic mi nepovedala....ale inak nic z toho velmi nejem, snazim sa jest bezlepkove veci, akurat tie vajcia, ale to skor rano si dam prazenicu ako vecer....jj diky moc za radu spytam sa jej, aj ked ja az o mesiac idem k nej

snehovagula1
autor
17. júl 2016

@kikus48 drzim ti prsty, vsetko dobre prajem hlavne zdravie

horalka007
17. júl 2016

@snehovagula1 ja som potratila 2x, potom mi nasadili clexane 0,4 a mam doma synceka 🙂 a teraz som zase tehotna v 32t a zase si picham...
stipe to ako slak a este sa mi aj vytvorila na bruchu a stehne alergicka reakcia, jedine kde si mozem pichat je rameno... picham si clexane lebo na fragmin s fraxiparine mam vysyp po celom tele...

tridi
17. júl 2016

dievcata drzim vam palce nech vsetko dobre dopadne a naozaj hlavne vela zdravia 🙂

snehovagula1
autor
17. júl 2016

@horalka007 vela zdravia aj tebe moja, a co cakate teraz?tiez chlapceka ci budete mat doma parik?

grelu
17. júl 2016

Baby a nemate problem zohnat clexan?...ja mam uz mesiac recept v lekarni a chodi tak jedna krabica za tyzden:-/

katkakovac
17. júl 2016

@snehovagula1 ja mám dve. Najskôr sa rok nedarilo, koľkokrát meškal menzes a nakoniec prišiel, silný, takže asi to embryo nezvládlo. Nakoniec sa to podarilo a v 11 týždni mi náhodou zistili trombofíliu. Okamžite som nastúpila na liečbu, Fraxiparine 0,4, neskôr 0,6. Mám dve mutácie, tak preto. Syn sa narodil zdravý, sekciou. Keď mal 1,5 roka otehotnela som znova, fraxiparine od 5tt, hneď som utekala potvrdiť tehotenstvo aby som mohla začať z liečbou. PO pár týždňoch som mala kožné reakcie, tak som prešla na Clexan. Dcéra sa narodila prirodzene presne v termíne. Neboj, pôjde to. Dobre, že ti to zistili takto, ja som sa rok natrápila a navyše som mala aj hematóm, takže ten môj syn je naozaj zázrak. Berieš preventívne?

katkakovac
17. júl 2016

@grelu ja som si objedávala v nemocničnej lekárni v Trnave na mesiac vopred. Celkovo je problém z injekciami na riedenie krvi. Treba si nájsť dobrú lekáreň a dohodnúť sa. Ja som si vždy len zavolala, že majú mi objednať a potom som si pre to prišla.

grelu
17. júl 2016

No lenze ani na sklade nie je:-/...vyskusam nabuduce tu nemocnicnu

kikus48
18. júl 2016

@grelu no zistila som ze v pohotovostnej lekarni maju vsetky lieky.

horalka007
18. júl 2016

@snehovagula1 no zatial hovoria, ze dievca, ja som si pri synovi nedala zistit a teraz som sa len tak spytala, ked mi robili sono takze nie je to na 100% iste....

snehovagula1
autor
18. júl 2016

@katkakovac no vyzera to tak ze mi to dala skor preventivne lebo tvrdila ze krv mam OK, ale aj tak som rada ze to beriem....
@grelu ja som dosla s receptom do lekarne, hned na mna vytiahla tri skatule na mesiac....boli zasobeny, ziaden problem som nemala....

grelu
18. júl 2016

@snehovagula1 no to asi len v ba je taky problem...uz mam len 3 injekcie:-/

snehovagula1
autor
18. júl 2016

@grelu zeby v BA mali problem a v PO nie?zvycajne to byva naopak

lucinka511
22. júl 2016

@snehovagula1 pri pichani si urob riasu a pod 45uhlom a snaz sa rychlo vpicnut.

snehovagula1
autor
22. júl 2016

@lucinka511 dneska som si tak pichla ale aj tak to stipe...inak aj ty sisi pichala?a brala si aj duphaston?

dagaz
22. júl 2016

@snehovagula1 stipe stipe ale nema to na fraxiparin...boliiiiii stiiiiiipe modriny hrce ..a najhorsie ked modriny zacali menit farby😕

snehovagula1
autor
23. júl 2016

@dagaz chvalabohu za clexane🙂))dufam ze mi to do konca tehotenstva nezmeni

snehovagula1
autor
23. júl 2016

@kissocka
@kikus48
@tridi
@dagaz
@lucinka511
@lucinka511
@grelu
@horalka007
Baby a niektora z vas ste brala k injekciam aj duphaston?teraz mi dal moj gynekolog rano vecer brat, nekrvacam ani nic len do istoty....nie je to ale take troska kontra?injekcie na riedenie a duphaston je taky ako to napisat skor na zrazanie....nie?

horalka007
23. júl 2016

@snehovagula1 ja som uzivala pri synovi utrogestan 2x2 vaginalne a teraz 3x1 duphaston peroralne do 15 t... Tieto lieciva nie su na zrazenie, ale podporuju zlte teliesko, je to vlastne progeston...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre