Stevia pri tehotenskej cukrovke

nikcabb
5. jan 2022

Dobry den. Mozem si sladit steviou v tehotenstve a pri tehotenskej cukrovke? Mam dietu, meriam si cukor ale citala som ze stevia nezvysuje cukor, ze ma nulovy glykemicky index. Dakujem za odpovede🙂

althinka
5. jan 2022

Nemá nulový index, len je to prírodne sladidlo a glykemia naň reaguje lepšie ako na cukor

pribinak
5. jan 2022

@nikcabb kúp si Brezovy cukor,

nikcabb
autor
5. jan 2022

@althinka cize raz za cas by som si s nou mohla osladit kavu napr?

@pribinak to som este ani nepocula o brezovom cukri🙈 dik za tip

pribinak
5. jan 2022

@nikcabb dostať v tescu aj v bille, takmer 0 glykemicky index

evabb35
5. jan 2022

@nikcabb neviem, mne nedoporučovala diabetička alternatívne sladidlá počas tehu.

struhanka
5. jan 2022

@nikcabb Stéviu v nápoji či jedle cítiť. Má svoju chuť, na ktorú si treba zvyknúť. Použiť sa dá aj brezový cukor - xylitol.

marianarem
5. jan 2022

@nikcabb Stevia ma naozaj nulovy glykemicky index. Podobne erytritol. Xylitol uz nema nulovy, ale ma velmi nizky. Ja som vsetky tieto sladidla uplne bezne v tehotenstve pouzivala.

nerya
5. jan 2022

Ja som tiež xylitolom sladila, Stevia je humus podľa mňa

nikcabb
autor
5. jan 2022

Dakujem, ak zbadam niekde v obchode jedno alebo druhe(doteraz som na to nikde nenarazila) tak vyskusam. Mam chut na sladke, ale nejem vobec nic sladke ale chyba mi kus osladenie v kave🙈 na to si neviem zvyknut🤷‍♀️

hailey1
5. jan 2022

@nikcabb v tehotenstve sa neodporucaju tieto nahrady cukru. Ak uz nevies vydrzat, daj si raz za cas obycajny - lepsie ako umele nahrady.

gleep1
5. jan 2022

@hailey1 stevia nie je žiadna umelina. Tak isto xylitol sú to čisto prírodné latky. Stevia je dokonca zdrava. A určite ich môže v tehotenstve používať sle so xylitolom pozor, môžeš mat z neho hnačku keď zješ vela

hailey1
5. jan 2022

@gleep1 ja som nenapisala, ze je to umelina, ale ze sa neodporuca. Presla som si tehotenskou cukrovkou a naozaj viacerych lekarov som sa pytala, ci si nemozem niecim sladit. Odpoved bola nie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre