Stále chorá v 1. trimestri

mitkab
29. mar 2023

Ahoj babenky chcem sa opýtať aj Vy ste niektorá zažili v prvom trimestri často chorobu? Som 9tt+3den a už som 3x chora . No tentokrát od soboty a od utorka už som na atb nakoľko to inak nešlo. Viete mi niečo poradiť hlavne na nos ? Mam kopu sprejov vyplachovaciek nosa všetko s morskou soľou absolútne ale ze absolútne mi to nepomáha len sa dusíme v noci a ešte k tomu sa už pridal kašeľ dosť nepríjemný kedy sem tam aj zvraciam bud hlieny alebo vyjde aj jedlo keď je silnejší kašeľ. Skúšala som naparovanie nepomáha. Fakt nemáte lepšie skusenosti? Dúfam že to dieťatku neublíži ale čo viem kopu žien brali atb a bolo všetko ok.

veronikaszabova
29. mar 2023

@mitkab som v 38tt - 2x zapal priedusiek, zapal pohrudniice, 2x angina, mykoza tusim nonstop...
Doteraz som nebola vobec chora. Teraz nonstop ;)

Antibiotika som brala 4x

vkatush
29. mar 2023

@mitkab na nos neviem poradiť, mne ten slaný roztok pomáhal a difuzer s eukalyptusovým olejom keď som objavila ❤️, len tak som mohla v noci spať.
No a neustále smrkanie (teraz keď mám malého, premýšľam, prečo som neskúšala s odsávačkou na sopliky si ťahať, jemu to berie super 😁

Ale na hrdlo mňa zachránil Dr Weiss sprej a tuším aj sirup som mala od neho.

mitkab
autor
29. mar 2023

@veronikaszabova takže ako vidím Noe som jediná veru ako je rok dlhý nie som chorá a akonáhle otehotnieť bum 3x chora takže aspoň si ma upokojila

mitkab
autor
29. mar 2023

@vkatush no to difuzer mam cely deň zapnutý aj s eukalzptusom ale poviem pravdu ja nemám čuch a ani chuť takže neviem to ani cítiť a nie to ešte jedlo ale nemám covid...no tak skúsim pozrieť ten sprej a aj sirup ..odsávacie nemám nakoľko nemám deti ešte 😊

vkatush
29. mar 2023

@mitkab ja som si to púšťala len na noc, kým som spala. A odsávačka (nástavec na vysávač) bude potom veľké odporúčanie do výbavy 😊
Držím palce, aj s chorobou, aj s tehu, nech čo najľahšie najlepšie a v poriadku všetko prejde.❤️

mitkab
autor
29. mar 2023

@vkatush ďakujeme ❤️dobre vedieť inak 😁💪

floki1994
29. mar 2023

@mitkab ono to je normalne..oslabena imunita v tehu, takze sa to na cloveka lepi z kazdej strany..radsej mat Antibiotika a poriadne preliecit..ja som si nasadila aj probiotika na 3 mesiace aj vitaminy a pomohlo.. 🙂 drzim palce

andrejka1974
29. mar 2023

@mitkab neboj prejde to ja som kašľala celé tehotenstvo a porodila som a kašeľ úplne presiel

mitkab
autor
29. mar 2023

@floki1994 ďakujem fakt už sama nevládzem toľko kašľať ale verím ze to dáme čím skôr..

mitkab
autor
29. mar 2023

@andrejka1974 tak to dúfam že nebudem kašľať aj ja pretože taly kasel by nechcela žiadna ze az zvracias..ja pevne verím že čím skôr to prejde ved len ležím spim pijem čaje čaje tekutiny ale niekedy sa nedá ani spať led ma dusi..

marianarem
29. mar 2023

@mitkab V tehotenstve je oslabena imunita. Ja som cosi mala aj v prvom trimestri, ale problem som mala hlavne v tretom. Ochorela som od manzela (co sa stalo prvy raz, odkedy sme spolu zili) a jednoducho som sa toho uz nedokazala zbavit az do konca tehotenstva. Boli to dva mesiace. Mala som planovanu sekciu a velmi som si nevedela predstavit, ako budem po nej kaslat. Ale bola som v soku, ze v den porodu to uplne preslo.

mitkab
autor
30. mar 2023

@marianarem ty vole tak to ti verím že si sa bála a nakoniec vsetko dobre dopadlo chvála bohu 🙏

jaga18
30. mar 2023

Počas prvého tehotenstva do mňa tiekli ATB cez infúzie na litre. V nemocnici som dokopy strávila cca 4 mesiace. Zacalo to zápalom močového ústrojenstva, potom hnisavy zápal stredného ucha a nakoniec infekcia, ktorá priamo ohrozovala aj bábätko. Tu som dostala počas hospitalizácie v nemocnici. Nikdy pred tým ani po tom som toľko ATB nebrala. Ale prestastie všetko dopadlo dobre, malý sa narodil uplne zdravý a nikdy nemal nejaké nezvyčajné zdravotné problémy.

efka000
30. mar 2023

@mitkab ahoj ja som v 6 týždni a tiez mam problem s upchatym nosom . Mne pomáha zvlhcovat vzduchu ( kde pridám olejcek ) na noc , vyvyseny vankus a nosový inhalator hap-ci . Ale keď je veľmi zle dam si otrivin . Pýtala som sa doktorky ci ho mozem používať a ona mi povedala ze ked nebudem s nim preháňať tak je to poriadku . Lepsie ako sa udusit. Tiez mi schválila aj Aerius.
Poznam tieto staví mam ich každú zimu. Hrdlo ta boli kvôly hlienov . Ja ked nelečim nos momente mi hlieny stekajú do hrdla a neraz som mala kvoly tomu zápal predusiek . Preto som sa pýtala lekárky ci to mozem takto riesit aby som to stopla v zárodku 😉

mitkab
autor
30. mar 2023

@jaga18 tak to ti poviem nebolo to príjemné co ste si zažili tak dúfam ze takto až ja neskončil ale tŕň kasel je taky ze az desivý verím že atb pomôžu aj tak zajtra sa mame ísť ukázať k dr..chvála bohu ze malinký je ok 🙏

mitkab
autor
30. mar 2023

@efka000 ahoj keby som vedela skôr tak si tiež dám trochu otrivinu..ja zvlhčuje vzduch mam ionizator v izbe čističku vzduchu proste môžem mať aj vyvýšené vankúš nepomáha to stále upchaty nos dobre ze sa človek nezadusi..verím že atb pomôžu..nakolko ten kasel sadol na priedušky určite keďže kašlem tak ako keby ten kasel to huhlanie vychádzalo až z brucha už ma tak boli brucho ze ako keby dom cvičila na neho ale bude dobre ..

efka000
30. mar 2023

@mitkab a presne preto som sa pytala doktorky ci mozem ho pouzit , lebo mam sezonu nádchu a viem ze ked si nedam sprej a lieky na dutiny končím presne takto. To je mi ľúto verim ze cim skor záberu lieky . Ja si este natieram dutiny a hruď mentolovou mastou ( jazvecia masť) a pomoze mi to pri dychany . Ked tak skus . Ja ju pouzivam uz aj ked som chorá 🙂. Alebo dobre silna cesnaková polievka a po nej lyžička medu to ma párkrát postavila na nohy 😂

mitkab
autor
30. mar 2023

@efka000 teraz mi je jedno co jem vibec necítim chuť a ani čuch ale nemám covid..len priste som už tak dopadla s chorobou ze u mňa ke to bežné ešte aj pred covidim som niekedy tak dopadla keď som len pechodila prehodila chorobu ze ma to až položilo na posteľ...ale tak verím že bude dobre čím skôr 🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre