Stadapyrin a tehotenstvo

iveta5482
28. aug 2024

Dobrý den,

ma podľa vás zmysel brat 50 mg Stadapyrinu každý den z hľadiska prevencie? Dakujem.

30majka71
28. aug 2024

@iveta5482 nie, pokiaľ na to nie je medicínsky dôvod

iveta5482
autor
28. aug 2024

@30majka71 100 mg mi robilo zle, mala som horúce končatiny, manžel mi ich musel chladiť doslova. Budúci týždeň sa poradím s gynekológom. Avsak bojím sa, či to nemôže niečo spôsobiť.

iveta5482
autor
28. aug 2024

@30majka71 myslite, že daná davka je malička a nespôsobí nič v tele? Ja to užívam len ako prevenciu.

stellarstar
28. aug 2024

@iveta5482 a na co užívaš? Resp máš ho predpísané dr? Nie je to náhodou na riedenie krvi?

iveta5482
autor
28. aug 2024

@stellarstar mám predpísaný. Avsak všetko je to len preventívne, vyšlo mi hraničné riziko preeklampsie, tak radšej nasadil. Avsak tak ako píšem, necítim aa veľmi dobre a tak som neváhala. Myslite, že môžem ostať pri takejto dávke a aj napriek tomu to ma nejaký účinok?

stellarstar
28. aug 2024

@iveta5482 tak to treba riešiť s dr a nie s laikmi tu na mk. Ja som musela pichať fraxik a keby niečo riešila s dr a nie tu

kiki68
28. aug 2024

Ja som brala nieco ine, 150mg za den. U mna to bol Thromboass, na SK to asi nemate ani. Ale je to podobny liek. Tiez ako prevencia uz horsich ako nejakych hranicnych vysledkov. Pomohlo to. U mna nic, iba mi casto krvacal nos

martaatram
28. aug 2024

Ja som brala 100 stadapyrin (koli lepivym dostickam) a k tomu fraxik tehu vyslo🙏🏻 predtym 10 vkladov bez stadapyrinu iba s fraxikom a nic … urcite to ale konzultuj s dr ak mas nabeh na preklampsiu a taketo stavy ci to je vobec z neho ja ho uzivam dlhodobo aj mimo tehu a nemam ziafne vedlajsie ucinky jedine pri menzese vysadit lebo je to na riedenie krvi

30majka71
30. aug 2024

@iveta5482 nie je to malá dávka neúčinná, ale pokiaľ nie je vyslovene od lekára ordinovaná, tak neužívať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre