Špinenie v 8. týždni a hnedastá zrazenina krvi

slavka119
26. jún 2024

Ahojte baby. 🙏 Potrebovala by som sa poradiť.. V pondelok som mala.dlhu cestu zo zahraničia, vracala som 9x za 8h takže som bola v nemocnici na infuziach. Bola som v utorok u lekára, zistil ze som tehotná, srdiečko bilo v poriadku,všetko super. Mal by to byt 7t+4. Podľa veľkosti maličkého ten 6+2 ale ze to je bežné, že dieťatko dorastie
Dnes o deň neskôr som pred obedom pri utreti si nasla hnedástu krv, tak som hneď dobehla k doktorke. Doktorka mi predpísala Duphaston (každých 8h), aj dicynone počas spinenia. Výsledky krvi boli tiež v poriadku, jedine co tak ma poslal na endokrinologiu pretože hladiny som mala tesne pod normu, tak mi tam predpisali euthyrox.
Cítim nevoľnosti, ze proste mi je zle, ale pijem vodu, papa sucháre, piškóty, stále niečo aby som nemala prázdny žalúdok. Celý den len ležím, odpočívam.
Teraz večer po utreti som na tolaetnom nasla kúsok ako keby zrazenej krvi cca 1,5 cm zrazeniny - tmavo hnedej farby.
Myslite ze cele tehotenstvo môže dopadnúť dobre? Ze ešte budem fungovať "normálne" alebo už len na kľudovom režime?
Co myslite z čoho to cele krvácanie môže byť?

pato88
26. jún 2024

Hneda krv je stara. Ta hrudka neviem, ja som mala az v druhom trimestri take. Ja som krvacala pri prvom tehu myslim uz od 9 tyzdne az do konca druheho trimestra, zila som normalne aj sme cestovali casto,len ked teda okolo toho krvacania som mala klud. Pri druhom to zacalo az od 14tt ale kazdy tyzden skoro… tiez som oddychovala a setrila sa okolo tych krvacani, zvysok som si davala pozor, ale inak zivot normalny. Zatial vyzera, ze je vsetko OK (klop klop) este ma caka 12 tyzdnov. Takze z mojej skusenosti, nemusi to zle dopadnut a nebudes musiet lezat, ale urcite to nepodcen a konzultuj s lekarom.

osky
26. jún 2024

No ja teda odporucam urcute kludovy rezim.
Prave v tychto prvych mesiacoch je krvacanie riziko.
Hneda krc je stara,moze byt aj hematom ale to by asi videla dr.na sone...
Kazdopadne,lieky na podpiru udrzania plodu mas..
Poris cim skor tu stitnu zlazu to je velmi velmi dolezite.

slavka119
autor
26. jún 2024

@pato88 takže tá krv by mala byť kvázi v poriadku? Lebo na ultrazvuku bolo všetko OK, aj srdiečko bilo. O bábätko sa snazime už dlho, je vytúžené a veľmi nerada by sme oňho prišli. 🙏

slavka119
autor
26. jún 2024

@osky štítnu žľazu som bola riešiť hneď dnes. Dala mi doktorka euthyrox. Prvé 4 dní len polovička ráno a potom celá ráno nalačno. Takže od zajtra rána začínam aj s tým liekom na štítnu žľazu.

slavka119
autor
26. jún 2024

@osky a nemohlo byť ze mohol byť hematom neviditeľný na ultrazvuku? Lebo inak si to neviem vysvetliť.

michaela329
26. jún 2024

To bola stará krv, mozno praskla cievka, možno z uhniezdenia.... Zostaň v kľudovom režime a ber lieky. Ja napríklad po sone tiež zvyknem špiniť. Teraz som jednorazovo zaspinila hnedo a Dr. mi preventívne zvýšil progesterón. Kamarátka dokonca špinila červenou krvou a nakoniec našli hematom, bábo je ok.

slavka119
autor
26. jún 2024

@michaela329 no vôbec som od poslednej ms nemala. Žiadne spinenie z uhniezdenia ani nič, tak teoreticky by mohlo. A krv je len hnedá. Som v kľudovom režime, lieky beriem tak dúfam že to bude v poriadku. 🙏len nerada by som celé tehotenstvo bola odkázaná na ležanie v posteli

arexka
26. jún 2024

Ja som v druhom tehotenstve tiež špinila v čase ms bola som v tom že sa mi rozbieha menštruácia ale spravila som si zo srandy test lebo tiež sme sa snažili o bábätko dlhšie a tam dve čiarky nechapala som doktor mi potom tiež predpisal progestenalle babetko bolo v poriadku ešte dokonca vetšie ja som bola 3 mesiace od zamlčaneho potratu čo ma dosť psychicky trapilo a myslela som ze toto dopadne rovnako už som ani nedufala v niečo dobre a teraz tu vedla mna spinka zdrave bábätko pred mesiacom som porodila🙂 vyše 4 kg bábätko bez poranenia .. špiennia som mala do druheho trimestra ja som mala v prvom trimestri aj nizko uloženú placentu citala som že aj to sposobuje špiennie ale malo to teda šťastný koniec u mna držím palce nech ma aj u vas🫶🍀

pato88
26. jún 2024

@slavka119 ak je hneda, tak to nie je cerstve krvacanie. Mne hovorili, ze je to v poriadku (jasne ze nie ideal) ale ze sa nemusim bat. Potom mi uz hovorili, ze aj cervena krv je v mojom pripade v poriadku, len aby som nechodila kazdy tyzden na pohotovost asi 😅 vraj ak lezim malo by to do dna dvoch prejst a nemalo by sa to stupnovat, tak to aj u mna bolo. Mne teda ani nenasli pri druhom z coho, najprv ze asi nizko placenta, ale ta sa posunula vysie a pokracovalo to, tak ze asi len krcok alebo nejake cievky zvonka. Ked to neprestane zavolaj radsej dr, ale neboj to este neznamena, ze budes cele tehu lezat.

slavka119
autor
26. jún 2024

@arexka tak to gratulujem 🙏❤️dúfam že aj nám sa podarí až do úspešného konca. Ja som naposledy ms 4.maja tak to asi nebude kvôli tomu že "v čase plánovanej ms" my sme mali tiež potrat v marci, teraz sme sa potešili ze už aj srdiečko, všetko. Tak veľmi dúfame že to bude v poriadku.🙏

slavka119
autor
26. jún 2024

@pato88 áno je len hnedá ta krv. Tak od obeda som to párkrát mala na tolaetnom ale teraz večer už posledných pár hodín nie. (Klop-klop) nech to nezariekneme. Oddychujem mam kľudový stav tak snáď by všetko mohlo byt super. A ďakujem vám baby veľmi ste ma svojimi skúsenosťami upokojili. 🙏❤️

veronika0310
27. jún 2024

V 9tt som sa rozkrvácala, utekala som na pohotovosť, tam mi dr povedal že buď ostanem alebo idem domov. Mala som hematom a šla domov k deťom. Mesiac som mala kludovy režim bez sexu. Tým krvácaním sa časť hematomu vyplavila, a za ten mesiac sa zvyšok vstrebal. Akurát som 17tt a všetko je v poriadku. Len dodrž kludovy režim

slavka119
autor
27. jún 2024

@veronika0310 áno dodržiavam. Ja nekrcama, ja amm len taky hnedý výtok pri utreti. 🙏tak veľmi dúfam že bude všetko v poriadku. Hematom ste mali v maternici? Bolo to viditeľné na ultrazvuku alebo ako na to prišli? Pretože mne robila kontrolu malého v utorok a všetko bolo v poriadku nič tam nevidela

veronika0310
27. jún 2024

@slavka119 hematom vidieť bolo a bol v tom čase väčší ako bábätko a hrozil mi potrat. Mohol byt z vás ten hematom maličký a nevšimla si ho alebo naozaj len praskla nejaká žilka alebo niečo. Hlavne byt v klude a čo najviac oddychovať

slavka119
autor
27. jún 2024

@veronika0310 no zo mňa toho hnedého spinenia nejde zatiaľ vôbec veľa. A z čoho sa môže vytvoriť taky hematom v maternici? Lebo mne nič nepovedala žeby tam niečo málo byt. Tak dúfam že to je len nejaká zilka alebo niečo. Mam lieky, pravidelne ich užívam tak teraz už len čakať. O mesiac ma poradňu tak dúfam že dovtedy sa nič nezhorsil

tatiana149
27. jún 2024

@michaela329 ja tiež hematóm jak hrom velky. Ani netreba písať ako sme dopadli. Lebo dobre nie. A krvácanie bolo furt. Furt som bola na pohotovosti. Oni mi neverili lebo sa mi to stalo doma. Vysprchovala som sa a šla dookola na pohotovosť. Až raz si ma tam nechali a uverili konečne a bolo neskoro.

slavka119
autor
27. jún 2024

@tatiana149 och to ma mrzí prajem veľa síl. 😕 ja nekrvacam len spinim, ale mam strach kedze samozrejme chceme mať zdravé dieťatko a nie oňho prísť.

arexka
27. jún 2024

@slavka119 po potrate vetsinou príde zdrave tehotenstvo ja som to tak mala dva krát tak hlavne že to srdiečko je to je zaklad pre mna tie dve čiarky na teste neznamenali ešte vyhru az ked mi doktor povedal že bije srdiečko ❤️ po tych sklamaniach už je lepšie nebrat to hneď ako istotu o to viac som sa tešila keď to bolo dobre 🙂 to špiennie môže mat asi viacej pričin dobre že mate lieky

ivka2112
30. jún 2024

@slavka119 ahoj, ja som prezivala presne toto este pred dvoma tyzdnami (asi cca 2 tyzdne). Slabe hnede spinenie, a tmavohnede ci az cierne zrazeninky.
Moj doktor mi dal progestenalle, ale zobral mi krv na trombofilne stavy a zistil mi vrodeny teombofilny stav (v prvom tehu sa to vobec neprejavilo). Zacala som si pichat clexane do brucha (proti zrazaniu krvi v tehu a na riedenie krvi) a po cca 10dnoch spinenie aj zrazeninky uplne prestali. Idem chodit ja na hematologiu, kde to budu cele tehu sledovat.
To len tak, ze aj take moze byt. Len tie trombo stavy sa vraj nevysetruju len tak bezne, len moj doktor je taky opatrny, ze to dava vysetrovat. Aktualne som10tt

slavka119
autor
5. aug 2024

@arexka ďakujem za milé slova😊❤️ na ďalšej kontrole pred týždňom bolo všetko v poriadku, bábätko sa vyvíja a už som 14tt tak dúfam že to dotiahnemr do úspešného konca a budeme mat zdravého drobčeka❤️ ešte stále beriem Duphaston, xonveu na nevoľnosti a nasadila mi doktorka aj magnerot kvôli ktcu v maternici. Ale bábätko na ultrazvuku v poriadku aj srdiečko 🙏💞

slavka119
autor
5. aug 2024

@ivka2112 tak dúfam že to zvládnete,mne sa nerobilo potom žiadne vyšetrenie len ultrazvuk na ďalšej kontrole po mesiaci a bábätko v poriadku 🙏Ako som písala vyššie my sme 14tyzden aktuálne a dúfam že to dotiahneme do úspešného konca a prajem to aj vám. Hlavne sa držte a prajem veľa síl a zdravíčka aj vám aj drobčekovi💞🙏

floren
5. aug 2024

@slavka119 ja som si týždeň polezala v nemocnici, tiež mi praskali cievky, 6 týždňov som bola ešte do.a a potom som šla do prace. Brala som ascorutin 3x1. Malý bude mať 5

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre