Špinenie v 5. týždni

macicka111
31. mar 2022

Ahojte baby,prosím vás už dva dni ma trápi slabé hnedé spinenie som 5 týždni..bola dnes u gynekológicky , všetko vypadalo ok ,plod zatiaľ nebolo vidno ešte skoro. Mali ste spinenie aj vy ?

dadka128
31. mar 2022

@macicka111 tak si 5tt takže dosť zacasu vravieť ci je všetko ok alebo nie, ak nie je vidno plod.. Špinenie môže byť preto, lebo si v období kedy by si mala menstruovat,ale tiež to nemusi byť dobreee...

sonnenshein
31. mar 2022

V 2 tehotenstvach z 3 som spinila, v tom tretom som mala dokonca este 2 plnohodnotnu MS. Vsetky 3 deti su uplne ok.
Samozrejme, netreba to ale podcenovat, daj si kludovy rezim, a ver, ze vsetko bude ok 🙂

baskustek
31. mar 2022

@sonnenshein mala si počas toho tretieho normálnu ms aj s kúskami sliznice? Ako si prišla teda na to, že si v tom?

lilly2303
31. mar 2022

@sonnenshein aj ja som mala v prvom tehu dva krát normálnu menštruáciu a ani jeden jediný príznak že by som bola tehotná, skoro som odpadla keď mi lekár na bežnej prehliadke oznámil že som tehu a že pomaly budeme končiť prvý trimester 😂 keď toto hovorím kamoškám tak na mňa kukaju ako na zjavenie že ako je to možné. Si ma normálne potešila že v tom nie som sama 😂

ummimaryam
31. mar 2022

@macicka111 ahoj, mne tiez zacalo spisnenie priblizne v 5./6. tyzdni, trvalo to dva tyzdne, intenzita sa zvysovala az nakoniec prichadzala aj cerstva krv, babatko sa nevyvijalo bolo len v 4. tyzdni a potratila som. Bolo to len dva tyzdne do zadu, presne dva tyzdne v piatok. Teraz som uz uplne OK. To ale neznamena ze sa stane to iste tebe, ako vidis tak vela bab krvacalo a je to uplne normalne. Musis chodit pravidelne na kontrolu nech vidia ci sa babo vyvija a vsetko moze byt uplne OK

macicka111
autor
31. mar 2022

@ummimaryam je my to ľúto čo sa ti stalo.snad to u mňa dopadne dobre nie je to silné len po utreti mám hnedý fľak ale nie zakaždým

lucipaj
31. mar 2022

@macicka111 do 12tt som špinila každý deň, boli to dvojičky nakoniec. Celé tehu rizikové, tak len kludový režim. RObím aj so zelenými potravinami už teraz ako sú deti na svete , lebo bývali často choré...A kamarátka, ktorá užíva zelenáče mi spomínala, že vĎaka zeleným mala vysokú hladinu tehotenského hormónu, ako v tom dobrom slova zmysle, na udržanie tehotenstva...

macicka111
autor
31. mar 2022

@lucipaj to co su zelenace?

lucipaj
31. mar 2022

@macicka111 zelené potraviny jačmeň a chlorella...isto beriete alebo ste už brali kyselinu listovú a vitaminy typu femibion, omega....No a to sú syntetické vitamíny, ktoré sa vstrebe tak možno 10%, zvyšok vám zaťažuje pečeň...A všetko je zahrnuté v tých zelenáčoch, dokonca aj enzýmy a nie sú to vitamíny, ale my to označujeme zároveň ako potraviny..jačmeň je ako odšťavená zelenina a chlorella - riasa, má veľa omega 3 mastné kyseliny, zároveň dodávajú prírodne železo (teda neberú tehuľky Maltofer, z ktorého zapeká) a sú aj protizápalové. Čiže ak by aj nastali nejaké mykozy, tak aj lokálne do pošvy sa zavádza, ak respiračný problém, tak aj jačmeňom vytieram nos. Nepoužívame napr. Nasiviny a podobné veci doma.

sonnenshein
1. apr 2022

@baskustek Ano, mala. A prisla som na to tak, ze som zacala vela zvracat, bolo mi zle, a ked mi robli krvne testy, spravili aj HCG.... 2 dni na to som bola na ultrazvuku, a uz bolo vidiet aj aukciu srdiecka, bola som v 9tt
@lilly2303 a to ja som este vtedy dokonca brala HAK :D :D :D

macko1007
1. apr 2022

@macicka111 toez som spinila zo zaciatku..teraz som v 8tt a buduci tyzden ma caka kyret..u mna to spinenie nebolo dobre znamenie hned od zaciatku..prajem ti nech to dopadne vsetko dobre

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre