Špinenie v 5. týždni

majka_ka89
22. júl 2014

Ahojte baby som tu nova a celkom teraz v strachu. S drahym sme sa snazili o babo, ked sa to konecne podarilo a 3 teh.testy su pozitivne tak sme sa zacali tesit. Menstruacia mi meska uz 13 den. V nedelu som zacala spinit a mierne krvacat tak som isla na pohotovost, vzali mi krv- HCG vysoke, ta mala bodka vo mne ma ma velkost 5 mm. V pondelok som sla na odporucanie pohotvostneho gynekologa k svojmu gynekologovi, skontroloval ma to male krpate uz malo 6 mm, predpisal mi 2x denne duphaston, no nijak to neprechadza mam aj mierne bolesti v podpbrusku ako pri MS a okrem hnedasteho vytoku je tam aj dost krvi. Je to normalne alebo ako? Viete poradit. Dakujem krasne

hajajanka
22. júl 2014

@majka_ka89 Ziadne krvacanie v tehotenstve nie je normalne. Namiesto vysedavania na konovi chod k lekarovi.

majka_ka89
autor
22. júl 2014

Dakujem, k lekarovi som telefonovala a povedal, ze to momentalne on neovplyvni (pretoze riziko potratu je tu stale a vraj sa s tym musi telo vysporiadat ci to tam zostane alebo nie) a vsetko sa ukaze v pondelok kedy tam mam ist znova.

eva278
22. júl 2014

@majka_ka89 Ahoj Majka. Lahni si, nič nerob a snaž sa čo najviac odpočívať. Doktor asi naozaj teraz nič viac spraviť nemôže. Možno na povzbudenie, moja kamarátka tiež krvácala takmer celý prvý trimester a narodilo sa jej zdravé dieťatko, tak dúfam, že aj v tvojom prípade to dobre dopadne, držím palce.

ematko29
22. júl 2014

@majka_ka89 ja som tiež v 5tt začala špiniť,lekárka predpísala duphaston a tiež som mala už aj bolesti v podbrušku a vytok sa menil na ružový,ležala som nič nerobila,len na vecko som šla.aprešlo to o týžden sa zistilo,že tam mám aj hematom z ktorého to špinenie bolo tak mi predpísala aj ascorutin a ležala som dalšie 2týždne a chvalabohu zmyzol.Držím prsty a hlavne len lež nohy si vykladaj vyššie ako panva.

micha1979
22. júl 2014

Ahoj Majka. Treba kludovy rezim a brat lieky a fakt len cakat ja som na tom tak isto ale mne po 2 dnoch lieky pomohli utrogestan, ascorutin a kys. listova. Ale mne nasiel doktor aj hematom (krvnu zrazeninu). Tiez oddychujem a cakam co bude do kontrolneho UZ. Drzim palce

elje
22. júl 2014

@majka_ka89 Ahoj, hlavne nestresovat. Tiez som spinila od 5tt az do 17tt kedy som uz bola zufala a zasla za inym gynekologom. Poradil mi vylozit nohy, nic nerobit, rano a vecer vyzmykat do pohara s vodou polovicu citrona a nasadil namiesto duphastonu (ktorym som sa napchavala od toho 5tt) liek Ascorutin.. zabralo hned na druhy den, odvtedy som nespinila. A dnes mam doma 3 mesacnu krasavicu 😵 Hlavne hlavu hore 😉

majka_ka89
autor
22. júl 2014

Dakujem Vam krasne za povzbudzujuce spravy, tak sa dam asi vypisat na PN lebo sedim v praci a tu si ani nelahnem ani nohy nevylozim. Este raz dakujem. Snad bude vsetko ok.

eva278
22. júl 2014

@majka_ka89 Ja som teraz tiež na PN. O prvé bábo som prišla v 10tt, takže keď sa mi podarilo otehotnieť opäť, lekár ma automaticky vypísal, takmer sa ma ani nespýtal, či súhlasím. Povedal, že mám spraviť všetko pre to, aby to tentokrát vyšlo a nič si nevyčítala. V práci sa len budeš strachovať a stresovať.

tana85
22. júl 2014

@elje to je zvlastne lebo na letaku pisu, ze ascorutin je v tehotenstve zakazany. asi zalezi od pripadu

jarka197
22. júl 2014

ja som mala tiež v piatok malinké krvácanie, v sobotu som bola na pohotovosti, vraj mám malý hematóm a včera mi doktorka predpísala duphaston a ascorutin.... večer som mala malé špinenie ale dúfam, že to prejde... len ležím a stávam sa závislá na koňovi :D

elje
22. júl 2014

@tana85 Poznam vela tehotnych, ktorym bol predpisany ascorutin.. aj tu na konikovi je o tom cela diskusia myslim.. Ide o to, ze liek nebol testovany na tehotnych zenach, kedze na nich sa lieky netestuju, preto maju za povinnost to uviest do pribaloveho letaku. Ale v podstate je to len vitamin C + rutin, ktory je telu neskodny 😉 V diskusiach o spineni je to skoro vzdy ascorutin, ktory mamickam zastavi spinenie.. som toho dokaz 🙂

tana85
23. júl 2014

@elje dakujem za odpoveed. dobre vediet 🙂

majka_ka89
autor
23. júl 2014

Tak este raz Vam dakujem za povzbudive odpovede, ale drobcek to nevydrzal a ja som uz po kyretazi:(
Dufam, ze sa budem moct o polroka znova tesit cakaniu na babo.

vege1
23. júl 2014

@majka_ka89 to mi je luto :o( mne sa to stalo v maji v 7tt :o( ale kazali ti cakat az pol roka? Mne gynekolog na Kramaroch po vysledkoch z histologie kazal cakat 3 mesiace a moja gynekologicka po 2 tyzdnoch od kyretu povedala, ze co najskor.. Bola som z toho jelen, ale az 6 mesiacov nikto nespominal. Drz sa moja, poplac si, zostan doma na PN co najdlhsie to pojde.
Ja som isla do prace uz po tyzdni a poviem ti, bola to u mna chyba ist tak skoro.

majka_ka89
autor
23. júl 2014

@vege1 dakujem, no po kyret mi sestricka povedala ze by to bolo naj az po 6 mesiacoch, lebo ze mam velmi slabu maternicu.No do prace chcem ist zajtra, ale to si zobrat dovolenku a ist niekde mimo, vypnut. Plakat uz nevladzem a popravde mi to doslo az dnes na sale, ze co sa vsetko v noci zomlelo. Moj gynekolog mi inak tiez hovoril ze 3 mesiace ale na klinike ze 6 tak neviem. Priatel to vzal ako vyzvu a ze o 3 mesiace chce byt tatkom, tak uvidime ako to dopadne, kedze o toto sme sa dlho snazili. :(

vege1
23. júl 2014

@majka_ka89 nemozem ti napisat, ze viem co citis, lebo kazdy clovek veci preziva inak. Ale myslim, ze ta chapem :o( Ja som to mala presne ako ty, so vsetkymi priznakmi. Ale v nemocnici som bola az 4 dni, lebo si neboli stale isti, co a ako.. No ale nakoniec uz HCG kleslo na 40, ja som skoro stiekla z krvi a nasledoval kyret. Cakala som nan s babou, co mala missed abort v 9tt a plakali sme tam obe spolu. Taky mesiac po potrate som sa na tehotnu zenu nemohla ani pozriet.. Kludne napis IP, mozeme pokecat. Drz sa zatial!

eva278
24. júl 2014

@majka_ka89 Veľmi mi to je ľúto.. tiež som si tým prešla, bolo to veľmi ťažké.. Tiež sme sa dlho snažili, kým sa to prvý krát podarilo. Skús trochu odpočívať a daj tomu čas. Priateľ má skvelý prístup, treba myslieť pozitívne, aj keď je to teraz ťažké. Držím palce, opatruj sa.

sunny15
25. júl 2014

Ahoj 3 mesiace stacia uplne..lebo mozno sa aj tak nezadari hned...tak naco cakat zbytcne 6mesiacov...6mesiacov odporucaju cakat po porodoch a neskorych potratoch...cize od 12tt vyssie...drzim palce...viem co prezivas...pi alchemilku zltozelenu-regeneruje maternicu...

kvecia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miminka89
2. aug 2014

@majka_ka89 ahoj je mi veľmi ľúto, čo sa ti stalo, ja som to mala takto isto, akurát že potrat bol spontánny a nebola potrebná kyretáž, ale tiež v 5tt som potratila a začalo to špinením, neskôr krvácaním... je to veľmi ťažké, to vie každá z nás, čo si týmto už prešla, ale skús myslieť pozitívne, určite to takto proste malo byť a my nevieme prečo, to sa dozvieme možno až na druhom svete... je mi až do plaču, keď tu čítam, koľko žien si muselo prejsť potratmi, je to hrozné, ale sme tu jedna pre druhú podporujeme sa a to veľmi pomáha, keď chceš pokecať, kľudne napíš, držím palčeky nech sa vám s priateľom čoskoro znova zadarí a nech je všetko v najlepšom poriadku ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre