Špinenie v 1. trimestri

kati2023
3. jún 2024

Caute Baby, lekar mi predpisal Progestanelle 200mg kvoli spineniu. Vravel mi, ze je mozne tabletky uzivat oralne, alebo si ich vkladat. Od piatka ich zapijam, ale este stale spinim.
Myslite, ze ak by som si tabletky vkladala, malo by to vacsi ucinok?
Beriem 3 tabletky denne.
Dakujem za rady.

mimuska328
3. jún 2024

@kati2023 na špinenie si kúp v lekarni ascorutin je volne predajný a dávajú to aj lekári aj na pohotovosti pokiaľ máš špinenie

anavixy
3. jún 2024

Ano, lepsie je uzivat ho vaginalne, aj kvoli lepsiemu ucinku (obzvlast ked sa uziva kvoli krcku) a hlavne kvoli miernejsim nú.

kati2023
autor
3. jún 2024

@mimuska328 Dakujem ti za radu. Mam to brat az do konca 1.trimestra? V letaku si najdem kolko toho mam brat?

mimuska328
3. jún 2024

@kati2023 mne kazali pri špineni aj 2x2x2 alebo aj 1x1x1. Zavolaj gynekológovi a on ti presne povie. Ja to beriem len keď mám špinenie po 1tbl nie stále

marcela199
3. jún 2024

@kati2023 ahoj, ja som tiez spinila v 1. Trimestri, na pohotovosti mi dali ascorutin a poslali ma k mojej dr. Ta mi ascorutin hned zrušila , vraj može sposobovať choroby plodu. Su o tom aj študie na internete myslim aj v letaku to je uvedene ( ked si dobre pamatam) no mne moja dr nedala ziadne lieky, nechala to na prirodu a udržalo sa. Veľa šťastia🥰

butterflyeffect
3. jún 2024

@kati2023 davkovanie ti urci gynekolog je to individualne. Mne vzdy kazali vkladat uz len kvoli tomu lebo velmi zatazuju zaludok ja beriem ale podstatne vyssie davky

24natalia11
3. jún 2024

@kati2023 ja to beriem tiež od začiatku tehotenstva až po teraz 13tt. Tiež som splnila, aj som zakrvacala. Berie sa to vlastne na ,,udrzanie,, plodu. Ja si dávam len 1 tabletku na noc. Podľa pokynov gynekológa. Ascorutin som brala tiež, odporucali mi ho v nemocnici. Vlastne aj celý pobyt v nemocnici som ho brala a na kontrole sa môj gynekológ vyjadril ze nechápe prečo to vôbec davaju tehotným..tak som ho vysadila. Ja som splnili do 9tt.

stranakovazuzana0
4. jún 2024

@kati2023 ja beriem Utrogestan 200mg od 7 týždňa a momentálne som v 20týždni.V čase,keď som špinila/krvácala,tak som brala 3x200mg orálne+ascorutin a keď mi spinenie prestalo,tak mám Utrogestan znížený na 2x200mg od spodu a ascorutin vysadeny.Ale u každej je to iné,treba sa spýtať svojho gynekológa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre