Spadnutie v 10. týždni tehotenstva

3. feb 2023

Ahojte, napadlo nám kopu snehu a ja som padla rovno na zadok. Manžel mal z toho obrovskú srandu ale som.sa trochu aj zľakla. Som v 10tt. Myslite že to bude vpohode? Myslím že keby aj nie tak krvácať nezačnem lebo beriem progestanelle

pribinak
3. feb 2023

Kľud

babovka2321
3. feb 2023

Co by sa pri pade na zadok v 10tt mohlo stat? Ked porozmyslas, mozno sa aj ukludnis.

gertrudaosem
3. feb 2023

@autorka
@babovka2321
Aj ja by som bola z toho veľmi v strese... Každý to môže vnímať inak. Niekto citlivejšie a niekto menej citlivo. Každopádne držím palceky, bude to ok aj keď je to nepríjemné... Úplne ti rozumiem aj keď rozmýšľam ako sa tu radi ...

martakar
3. feb 2023

Ja som v 12tt spadla zo schodov. Riadne som sa šmýkala po zadku asi pol schodiska. Tiež som bola vyklepaná, aj som si poplakala od zľaknutia, ale nič sa nestalo.

autor
3. feb 2023

@babovka2321 práveže keď nad tým rozmýšľam tak mohlo by sa niečo stať. Veď je to to najcitlivejšie obdobie

simona1998
3. feb 2023

@gertrudaosem mas pravdu , aj ja , a hlavne ak by to bolo moje prvé tehotenstvo by som to znášala citlivejšie

autor
3. feb 2023

@gertrudaosem no pôvodne by som to možno ani neriešila ale každú chvíľu mi všetci hovoria nech si dávam pozor a nespadnem a keď sa to stane tak rozmýšľam. Veď aj na tejto stránke som si čítala a niektoré ženy to neriešili a iné áno:-/

zuzi0911
3. feb 2023

Sleduj si či nemáš bolesti ,nekrvacas atď...v prípade tazkosti pohotovist ...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. feb 2023

@zuzi0911 asi mi neodoslalo odpoveď. Písala som že brucho ma od rána pobolieva a kríže akurát ma rozboleli viac teraz ale to neviem či má stým niečo spoločné

simona1998
3. feb 2023

A neni to len psychikou??? Keď tak zavolaj gynekológovi pondelok aby si bola kludnejsia alebo pohotovosť gynekologicka 🙂

autor
3. feb 2023

@simona1998 psychikou? Akože si namyslam že ma bolia kríže?😀

casillas28
3. feb 2023

Vsak chod na pohotovost..povedz ze si spadla a mas bolesti..nedas nic za to aby ta skontrolovali a aj malinke..a budes hned kludnejsia 🙂

klip0
3. feb 2023

Choď na pohotovosť, aj ja som tak bola v tehotenstve. Obzvlášť ak ťa bolia kríže. Nič zato nedáš

simona1998
3. feb 2023

Nie , neviem ako ti to vysvetliť 😊

zuzi0911
3. feb 2023

Ak sa necítiš dobre,tak si radšej zvehni ,nech skontrolujú bábätko 😊

simsalabim
3. feb 2023

Ja som sa v 24. tyzdni smykla na schodoch. Uplne navrchu, tresla som na zadok a spustilo ma to az dolu po kazdom schode buch buch buch. Bolo namrznute… nic mi nebolo, okrem posramoteneho ega(mala som znacne obecenstvo) a bolaveho zadku.

mima1608
3. feb 2023

Ak sa necítiš dobre a máš bolesti, choď radšej na pohotovosť. Radšej ísť 100krát zbytočne ako to zanedbať a potom ľutovať.

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mijunik
3. feb 2023

Ahoj, psychika Ti môže urobiť to, že Ťa kríže a brucho budú reálne bolieť, len to nebude kvôli udretiu, ale preto, lebo “prečo by to nemalo bolieť, leď to môže bolieť?” Alebo preto, lebo Ty sa zľakneš, že čo keď sa niečo stalo a vyvoláš si nechtiac pocit, že to bolí. Z toho si v strese a bolesť tak pretrváva. To nie je úplne v Tvojej réžii, psychika si z nás dokáže robiť riadnu srandu. A môže spôsobiť aj naozajstnú, fyzickú bolesť. Tiež som zástancom návštevy gynekologickej pohotovosti, myslím, že je Tvoje dieťatko v poriadku, ale stres, ktorý teraz máš mi škodí viac ako ten pád. Skontrolujú Ťa a aj bolesť Ti ustane. 🍀

autor
3. feb 2023

@mijunik radšej som nešla. Jednak máme to hodinu cesty a keď si predstavím že by tam zase mal byť ten doktor čo má vyšetroval aj naposledy tak je mi až zle. Skúsim počkať ešte pár dní a podla toho. Verím že to bude okej 🙂 len som sa ozaj vylakala ale už je lepšie😀

mijunik
3. feb 2023

Tak super, ak si sa upokojila, tak aj bábo je spokojné. Naozaj pri páde na zadok z vlastnej výšky Ťa skôr bude bolieť kostrč, ale bábo je maličké, chránené vodou, svalmi, možno to pocítilo tak, že ho viac hojdáš. 😊😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre