Som v prvom trimestri, mám mykózu a nič mi nezaberá

siska765
23. máj 2013

Baby poradte uz som zufala , uz asi dva tyzdne mam mykozu a som v 1.trimestri gynda mi dal len fungicidin ale nezabera mi to a nevie co robit ci zas ist k nemu ci do lekarne alebo co??? poradte prosim

trish31
23. máj 2013

@siska765 pytaj si Gynazol

siska765
autor
23. máj 2013

@trish31 aj na zaciatku tehu?som v 6tt

trish31
23. máj 2013

@siska765 pytaj si a ona ti povie Ci mozes,mne zabral.

jania023
23. máj 2013

@siska765 toho sa nezbavis az do porodu...vraj tehotenska mykoza a jedine co zaberie je kanesten a hlavne neumyvat sa kazdu hodinu lebo to podrazdis a este len vtedy sa zblaznis 😝 😅

cerez
23. máj 2013

@siska765 Mne pomohli bórové čípky, ktoré mi predpísal gyndoš. Ja by som neexperimentovala s voľnopredajnými liekmi v lekárni. Si tehotná. Ja som to mala tiež pri prvom tehu a ako náhle sa hormonálna hladina ustálila, skončila mykóza. Upraviť aj životosprávu. Veľa piť, obmedziť sladké, nasadiť probiotiká.

siska765
autor
23. máj 2013

@cerez nejem sladkosti, pijem stale acidko ciste tak neviem ci mam zajtra zas zavolat gyndovi ci co

janicka11
23. máj 2013

Fuha,,mala by si zajsť ešte k doktoroci nech sa netrápiš tak dlho..

trish31
23. máj 2013

@siska765 inak mne tehu mykoza tiez odchadza a opat sa vracia...tie borax globule su super,len ich tu vraj nedostanes,tak mne robi ambulantne lekar aspon borax vyplach co pomaha

cerez
23. máj 2013

@siska765 Ja by som šla za ním, že sa to nelepší. Acidko je dobré, ale sú aj probiotiká, ktoré sú vhodné aj pre tehotné.

siska765
autor
23. máj 2013

@trish31 aha tak zajtra za nim skocim asi a mozem to aj v prvom trimestri?

trish31
23. máj 2013

@siska765 neviem,nie som lekar,spytaj sa,ale urcite chod aby sa ti to nezhorsilo

betati
23. máj 2013

@siska765 ja mám dobrú skúsenosť s aloe vera želé...je to prírodné a hlavne účinné. Neprekysľovať organizmus a dbať na vhodné spodné prádlo.

nintu
23. máj 2013

@siska765 ja som mala cele tehu ☹ gyn.mi davala vsetko mozne aj nemozne a nic mi nepomohlo.bola som aj v nemoc. na preliecenie a ani tam mi nepomohli ☹ po porode uz v poho...

leeenka26
24. máj 2013

@siska765 existuju aj probioticke cipky ktore sa mozu v tehotestve, ale teraz je potrebna liecba, lebo ti to moze ublizit tato infekcia a prejst az k plodu, navstiv lekarku este raz

livocka21
24. máj 2013

@siska765 aj ja som to mala... tvoj lekar zrejme chce pockat do konca prveho trimestra a tak nasadit antibiotika aby nebolo ohrozene babo, tak to aspon bolo u mna... skus vyplach s octovou vodou...Canesten mast aj intim mydlo. drz sa 🙂

majkabr
24. máj 2013

Mne pomohli čipky Floragyn OVULI sú voľnopredajné su síce drahšie ale fakt zabrali. Ale ťažšie sa zháňaju a doktor mi ich dovolil užívať, bola sov 6 týždni...

jajka78
24. máj 2013

skus si tam davat acidko 3x denne, normalne na tampon a vytri vnutro, mne to akosi zjemnuje, brala som predtym 2x na vkladanie, nedalo sa vydrzat
macmiror aafne gyn ale akosi nezabera.
od 6tt ma to trapi. a kupila som si laktobacly Super dophilus, su drahe ale skusam. a este pi acidko. ja to nemam moc rada ale aspon 1dcl denne pijem

siska765
autor
24. máj 2013

@leeenka26 mna doky ubezpecoval ze to nema absolutne vplyv na babo

siska765
autor
24. máj 2013

@livocka21 co vravis na candibene tabletky?to mi dali zeny v lekarni.

siska765
autor
24. máj 2013

@livocka21 takze ty si mala aj na zaciatku tieto problemy a gynekolog ti okrem masti na vonok nedal hej ? myslis ze ked to vydrzim - nie je to tak neznesitelne tak neublizim babu?

livocka21
24. máj 2013

@siska765 hmm v prvom trimestri radsej len lokalnu liecbu...t.j. mast ,vyplachy ,kupele a pod...ani vaginalne ani ine tabletky...ak to neni hrozne tak to vydrz... babu to neublizi, ak by mykoza bola hrozivejsia pre babo ako lieky, lekar by ti ich predpisal...drzim palce...aj acidko je dobry napad...

siska765
autor
24. máj 2013

@livocka21 diky moc doktor mi dal Gynazol, ale v lekarni zeny boli zhrozene ze to by si v zivote nedali v prvom trimestri a bolo ich tam 6 zien, a potom mi same dali tieto Candibene tabletky.tak uz neviem nie je to az tak strasne par krat za den ma to zasvrbi asi teda vydrzim na tom fungicidine,ach jo ☹

livocka21
24. máj 2013

@siska765 sak ja viem ake je to neprijemne...brrrr...no ale tak radsej vydrz 🙂

siska765
autor
24. máj 2013

@livocka21 ty si teda vydrzala prvy trimester bez nicoho hej?dakujem za povzbudenie 😉

jajka78
24. máj 2013

@siska765 no ked ta to svrbi len trosku a hlavne v noci neotravuje, skus vydrzat.ja som nemohla v noci spavat takze som si dala tabletky, doktori ma ubezpecili ze sa nemam obavat. inak by som vydrzala, ale v noci riadne otravovalo. 😠

livocka21
24. máj 2013

@siska765 hej... davala som si canesten mast a vyplachy s octovou vodou.... to zabera na chvilu....ale aj fungicidin je dobry...tabletky ziadne... 🙂

krasneleto
24. máj 2013

@siska765 gynazol.... moze sa v prvom trimestri... predtym ale vyplach spravit, pretoze stena posvy musi byt cista inak gynazol neprilne a vytecie... inak posobi lokalne 5 dni

siska765
autor
24. máj 2013

@krasneleto no praveze mi vlekarni zeny povedali ze by si to v ziadnom pripade v prvom trimestri nedali

krasneleto
24. máj 2013

@siska765 a mne to predpisal doktor s 20 rocnou praxou.. tak neviem.. ale za erudovanejsieho povazujem jeho ako tetusky z lekarne.. a navyse v prvom trimestri mas skoro na kazdom lieku napisane bud vyslovene ze v tehotenstve nie, alebo poradit sa s lekarom.. navyse nie je volnopredajny, cize o jeho uzivani musi rozhodnut lekar.. a robi octove vyplach tiez nie je moc koser v tehu.. najlepsie su tie boraxglycerinove globule... lenze tu su nedostupne... dostat ich v cechach... tie odporucala na mykozu jedna porodna asistentka... mam to trochu prestudovane.. a v tehu som to takisto mala...

siska765
autor
24. máj 2013

@krasneleto aj mne to predpisal doktor co ma tiez minimalne 20 rocnu prax ale aj tak sa bojim ,neviem si rady

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre