Som v 9. týždni a je mi zle

silvus21
2. mar 2014

baby pomozte mi prosim som tehotna v cca 9tt je mi strasne zle skusala som uz vsetko zrejme mam vela kyseliny v zaludku skusala som pit fatru gemerku kolu jest citron grep piskoty horcicu sodubikarbona a neviem co vsetko nezabera ani torecan od lekara predpisany uz som zufala je mi zle 24hod. denne

luca1986
2. mar 2014

@silvus21 ahoj, ja som tiez mala ťažké začiatky v tehu ☹ mne to trvalo 2 mesiace v kuse celé dni zle a nič nepomahalo. Asi ti neporadim treba to len vydržať. Držím palce nech to rýchlo prejde a ste v poriadku 🙂
Ja som väčšinou celé dni prespala.

yyyyanula
2. mar 2014

@silvus21 Treba veľa oddychovať, ja som prišla na to, že mi robí zle aj pečivo, tak som ho nahradila tými "polystyrenovými" chlebíkmi a zdá sa mi, že sťahujú kyselinu. Inak jedz v malých množstvách a častejšie, a hlavne to, na čo Ti práve príde chuť, aj keď to je niekedy zložité 🙂 A ešte mi pomáha mätový čaj s citrónom a do toho trošku mletej škorice. Beriem aj homeopatiká Cocculine, ale to vôbec nepomáha... Už len vydržať...

petkaa28
2. mar 2014

@silvus21 mne pomohla hlavne cola a zazvor - ci uz zazvorove lizatka alebo som si robila zazvororvu limonadu... Aj ked zazvor fakt nemusim, bolo mi po nom podstatne lepsie

sarah27
2. mar 2014

@silvus21 ja som v 16.tt a prezivam to, čo Ty od 20.decembra, tiež kyselina, tak vraciam, 6-7x za den, aj v robote...myslím, že sa netreba lutovať, za to drobátko to stojí..a ziadny liek neexistuje, my zeny musíme byt jednoducho silne...

diusik
2. mar 2014

@silvus21 no nepotesim ta,ale mne bolo takto zle asi do zaciatku 5.mesiaca,presne ako pises,plus napinanie na vracanie 24hod v kuse!Vracanie,strasna bolest zaludka.Vobec nic,ale fakt nic nepomahalo. ☹ 😢

lucirella
2. mar 2014

@silvus21
Ahoj. Ja som tieto problemy nemala, no v knihe ktoru mam, doporucuju:
jablkove pyre-je lahke na zaludok a ma dolezite ziviny pre mamku i mimco.
Ancovicky - znie to divne, ale ak mas chut na slane a nevadia ti ryby, tak skus na pizze, al.na celozrnny chleba. Maju vela bielkovin, to tazasyti. Nemala by si mat pocit hladu, ten vraj vyvolava potom nevolnost. No a su zfrave ;)
Banany - tie pomahaju aj normalne pri pokazenom zaludku. A je zdravy - vlaknina a vitamC a B6
Vyvar - sodik a draslik su dolezite ak trpis nevolnostami
Naturalna ryza
Zazvor - Ucinnost pri nevolnostiach v tehu bola klinicky skumana v 5 vyskumoch. Uz 500mg denne obmedzi pocit nevolnosti. 1000mg v 4 x250mg davkach vyznamne pomaha. Maminky zvracali menej.
Voda - casto trochu pomoze dat si do ust kusok ladu
Matovy caj - osviezi
Ovsene vlocky - napr.kada rano.
Popcorn - vlaknina, horcik, mangan... ale pozor na olej a sol!! (Popcorn mi kamoska potvrdila - mala ho so sebou aj v sacku v praci a ked zacinala mat hlad al.pocit nevolnosti vytasila ho a chrumala 🙂 )
Melon

Tak snad si nieco vyberies. Kazda je ina a co pomohlo jednej, nemusi druhej... ale drzim palce, nech ti nieco z toho pomoze. 🙂

hviezdicka111
2. mar 2014

no ja som prezila nieco podobne...a tiez nezabeeralo nic..jedine vydrzat to ☹ ale za ten vysledok to stoji 🙂

danielahamar
2. mar 2014

ja som pri prvom prespala a prevracala prvé tri mesiace v kuse, schudla som 10kg a až potom som sa vlastne dostala k mudr., ked som ako tak vládla... potom som už toľko nespala, len vracala 🙂 a pri druhom som len vracala, nebolo čas spať 😅 a nepomáhalo vôbec nič, ale ževraj zázvorové lízatká fungujú, sestra skúšala

emma_932
2. mar 2014

@silvus21 tie zazvorove lizatka naozaj funguju + homeopatia sepia officinalis 9ch alebo 15 ch, ale toto ti este potvrdim, nie som totiz doma a nemam poruke tu brozurku..

silvus21
autor
2. mar 2014

baby ja viem ze to stoji za to je moje druhe tehu ale pri prvom to nebolo take teraz hrozne nepomaha nazaj nic nakonec som prisla na to ze vyvar pomaha nic viac do seba nedostanem nepomahu lizatka zazvor tabletky cipky banan vlocky naozaj nic
jedine co mozem je vyvar hrozneee dufam ze to prejde lebo je to hrozne a okrem toho cakame na vitalitu babatka zatial nepotvrdene :(
ale hestacny vak s embriom tam vydno takze s tejto strany je vsetko ok a ak to ze mi je zle je vraj dobry priznak

natalieperez
2. mar 2014

@silvus21 ahoj, ja som na tom bola podobne prve styri mesiace..treba len vydrzat..ja som v sebe udrzala nastruhane jablko s mrkvou, vyskusaj..

mimi3706
2. mar 2014

ahoj, mne bolo zle do 17tt ☹ ale nevracala som...pomahalo mi jablko a zzvorovy caj...no...nezavidim ti uz...ja si uz dva týždne užívam bez nevoľností 🙂

sarah27
2. mar 2014

@silvus21 zo zazvoru vracam , vyvar ani citit , jablko , banan , taktiez fuj, jedine co mozem je pikantna pizza 😀

ivet1371
2. mar 2014

@sarah27 daj si na čo maš chut.ked to bude moc zle davaju infuzie.mne pri poslednom bolo cele tehu zle mala som etapy dva mesiace na mlieku,dva mesiace na nealku pive,ringloty a hluposti

vjaja
2. mar 2014

to je úplne normálne, mne bolo zle skoro 5 mesiacov a nezaberali žiadne babské recepty, dr. ťa bude kontroľovať a keby to bol problém budú to riešiť

liubov
2. mar 2014

@silvus21 mne velmi pomohli zazvorove lizatka 😉

sisi76
2. mar 2014

ahojte holky,mne bolo zle v oboch tehotenstvách,a to od začiatku až do konca 4.mesiaca a dá sa povedat že 24 hod.denně,zvrqcala som a zvracala,aj ked som nemala čo,lebo som skoro nič nejedla.ale prežila som to,občas mi pomohla vanilková zmzlina,inak ale nič.ale tie detičky za to stoja.okrem toho ma stále pálila žáha,a mala som bolesti pre obojstranný syndrom karpalneho tunelu,hlavne v noci.zmizlo to hned po porode.každému zaberá niečo iné.ale dá sa to vydržat.držím všetkým palce.

sarah27
2. mar 2014

@ivet1371 podla mna ja nie som taka slaba zena, aby som sa s vracanim trepala do nemocnice, ja si to radsej vytrpím sama a potichu... ja jem vsetko, aj mi chuti jest, len som okrem tej pizze nenasla jedlo, ktore by sa mi v zaludku udrzalo a nemala z neho kyselinu 😲

afrika
3. mar 2014

@silvus21 asi to nechceš počuť, no jediné čo mi pomáhalo bolo vydržať to... bolo mi zle od samého začiatku do cca 20 tt.. vracala som aj 11x za deň a úľava vôbec neprichádzala.. nič som nejedla, nepila.. len po troškách.. nachvíľku ma aj hospitalizovali v 11 tt, lebo som moc schudla a bola som dehydrovaná.. naozaj to musíš vydržať - ono to raz prejde 🙂 🙂 ešte sú v lekárni čipky torecan - tie mi dali aj po prepustení z nemocky.. držkaj sa 🙂 🙂

ichbinich
3. mar 2014

@sarah27:
Tak jedz tu pizzu 😉
Fakt, kazdej pomoze nieco ine, inej vobec nic a musi to pretrpiet...
Ja som bola na bielom pecive a instatnych baby kasiach... Raz som si dala razny chleba, ze ako pre zmenu, a hned obratom mi bolo zle ☹
Na kyselinu mne pomahali tie tabletky z lekarne na cmulanie, tu v Rakusku sa volaju Rennie. Mne celodenne nevolnosti presli do 24 hodinoveho palenia zahy ☹ Ale tie Rennie zaberali, mala som ich vsade, v kazdom vrecku, v kabelke, pri posteli, v obyvacke... Skes pytat v lekarni vyslovene nieco na palenie zahy. Ked to je iba na zneutralizovanie kyseliny, tak to mozes jest skoro ako cukriky...

tina1988
3. mar 2014

Aj mne na zaciatku byvalo velmi zle, nepomahalo nic ... jedine co mi zabralo bol pomarancovy dzus. Ten ma sprevadza celym tehu .Boli dni, kedy som pila len dzus lebo nic ine som do seba nedostala. Tak drzim palce 🙂

sarah27
3. mar 2014

@ichbinich Dakujem za radu, kupim Rennie a uvidim 🙂

silvus21
autor
5. mar 2014

baby uz je po nevolnostiach o babatko sme prisli :(

slecnamarplova
5. mar 2014

@silvus21 to ma velmi mrzi :/ drzte sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre