Som v 8. týždni a svrbí ma brucho

21. apr 2022

Ahojte baby,poradte mi prosím ak viete.Som v 8 týždni a picham si od začiatku Clexane.Par dní sledujem,ze ma svrbí brucho.Mam modriny,ale aj také ako jemné vyrážky,či ako to nazvať.Je to aj drsné a suché na dotyk.Natieram to modrou indulonou.Chvilu to pomôže,ale takto na večer a najmä v noci to svrbí oveľa viac.Co to môže byť?Na hematologii aj videli tie modriny,aj pečeňové testy sú ok.Co si mám na to dávať? ďakujem za rady.

barus26
21. apr 2022

a nie je reakcia na clexan? väčšinou sa potom menia injekcie

autor
21. apr 2022

@barus26 neviem....na hematologii mi pozerala sestrička brucho,že aké veľké modriny mám a nepovedala nič....tak preto netuším čo to môže byť.Clexane mi pomáha, zaberá aj som si už zvykla,len teraz to svrbenie je nepríjemné....a už keby to aj bola alergia,môže sa to objaviť až po takom čase užívania?

dzanka72
21. apr 2022

Ahoj, mala som/mám ten istý problém. Suchá pokožka na bruchu, svrbí to ako šialené( mňa začal aj chrbát svrbieť).
Tiež pichám clexane. Ale začala som natierať večer brucho krémom na strie a u mňa pomohlo, nesvrbí.

petra_bororo
21. apr 2022

Ahoj, aj ja som si musela pichat Clexan a dostala som super alergiu na neho, ale az po 2-3 tyzdnoch pichania. Flaky cervene som mala po celom bruchu, vyrazky, supinata koza, svrbelo to ako dabel...Vymenili mi to za Fraxiparin a super, ani ťuk po alergii

barus26
21. apr 2022

podľa mna áno.. Rozhodne by som sa na to spýtala dr že či to nemôže byt reakcia a ci netreba vymaniť za fraxiparin

autor
21. apr 2022

Ďakujem baby za komentáre 🌻

veronika3110
22. apr 2022

mna svrbelo hlavne v podbrušku, keď sa postupne natahovala koža… to je tak isto ako keď sa ti hojí nejaká rana, tak svrbí…

barus26
22. apr 2022

@veronika3110 lenže v 8tt sa bruško ešte nenatahuje. Keby neskôr tak ok.

ilene22
24. apr 2022

moze ist o alergiu. pichala som Fraxiparine do brucha 4 tyzdne, ked sa mi zacali robit cervene flaky, ktore par dni v okoli vpichu svrbeli a hlavne v noci. presla som na stehna a po 2 tyzdnoch alergia aj tam. Dr mi injekcie zmenila na Clexane..Cize je mozne, mat alergiu aj po par tyzdnoch, aj u mna to tak bolo.

autor
24. apr 2022

Ženy opäť mám otázku,poraďte ak viete.Aj vy máte z pichania Clexane modriny? ďakujem

ilene22
24. apr 2022

ano, obcas sa mi spravi..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre