Som v 8 týždni a krvácam

lula24195
25. jan 2012

Dobrý den
Mám taký problém som cca v 8 týždni tehotenstva a už 10ty den krvácam nie je to špinenie je to krvácanie nie vkuse celý den ale príde to väčšinou k večeru a už to neprestáva bola som u svojho gynekologa na sono maternice bábo je stále tam a podla doktora stále žije pretože hormon sa zvyšuje a bábo rastie o dva týždne mám ist na sono na kontrolu či stale babo žije , ale nejde mi to do hlavy že už tak dlho krvácam je to normálne stretla sa už niektorá s vás s tým? dakujem ☹

dazdovka
25. jan 2012

@lula24195 Bez na prijem do nemocnice na gynekologicko-porodnicke oddelenie, neni to normalne, nechapem na co tvoj gynekolog este cakaa?!.

lula24195
autor
25. jan 2012

no čaká že čo bude dalej lebo bábo vraj podla všetkého žije a keby som zacala velmi krvacat a mala krče až vtedy mam isť na pohotovosť

argyro
25. jan 2012

Nestretla.. ale ak gynekológ zistil, že bábo je poriadku a rastie, tak je všetko v poriadku 🙂 Môže to byť nejaká prasknutá cievka, ak to nie je masívne krvácanie ale také ako opisuješ, tak to ešte nemusí znamenať nič zlé pre bábo. Držím palce a hlavne kľud a pokoj 🙂

anika11
25. jan 2012

presne tak,chod do nemocnice,na pohotovost.to nieje normalne.to je zvlastny pristup tvojho lekara.on akoze caka a len bude kontrolovat,ci babo zije?! vsak ti mozu dat nieco na udrzanie tehu,v nemocke byva kazda druha s tymto problemom.a deticky vacsinou zachrania.radsej bez do nemocnice.je to lepsie ako si potom nieco vycitat.prinajmensom sa pozru na babo,nieco ti predpisu,nakazu klud a budes mat istotu,ze si urobila pre svoje dieta vsetko co sa dalo.

anika11
25. jan 2012

@lula24195 no len aby uz potom nebolo neskoro ked zacnes velmi krvacat a budes mat krce.aspon sa uisti u ineho lekara,ze je vsetko ok

lula24195
autor
25. jan 2012

No on mi už predpísal duphaston a ascorutin na zastavenie krvacanie tri krát denne to mám brať som s toho zmetená lebo aj na porodnici robí on a on mi kázal isť na pohotovosť len vtedy ak to bude velmi krvácať a krče že až potom je to potrat

tinara23
25. jan 2012

@lula24195 ja by som išla do nemocnice, určite, pre istotu.....a ani tabletky na udržanie ti nedal Duphaston, Utrogestan...nič ?

lula24195
autor
25. jan 2012

dal duphaston a ascorutin tri krát denne

anika11
25. jan 2012

@lula24195 no ked mas lieky tak to hadam bude dobre,skus byt hlavne v klude,vela oddychuj a snaz sa nestresovat..

lula24195
autor
25. jan 2012

ved keby sa dalo predsa mam dobrého doktora a hádam vie čo robí lieky mi dal vypisal ma na pn a vravím nekrvácam tak strašne len k veceru no .. ja už sama neviem že čo mam hlavu ako balon s toho 😢

lucka1987
25. jan 2012

tak ja sa aj cudujem tvojmu doktorovi preco ta nedal lezat.. .. nedal ti ani duphaston, ani ascorutin, ani utrogestan???? chod do tej nemocnice radsej.

lula24195
autor
25. jan 2012

lucka1987 dal mi pokoj na lôžku doma a dal mi duphaston a ascorutin tri krát denne

lucka1987
25. jan 2012

@lula24195 aha akurat som si precitala ze mas duhpastona ascorutin.. dobre je aj magnezium.... ale nemocnica to isti.. ked tak ti daju magnezko do zili... a bues si aspon na istom ze robis pre babatko maximum... a lezat, lezat, lezat

lulusha
25. jan 2012

@lula24195 ahoj! ja som si tym presla tiez- najprv som len spinila, to mi dali Duphaston a Ascorutin, normalne som bola doma... potom som zacala krvacat, tak si ma nechali v nemocnici na tyzden, kym sa to ako-tak ustalilo, iba ma pozorovali, obcas urobili ultrazvuk...nakoniec som bola doma cely prvy trimester, potom trosku v praci, ale zasa som zacala krvacat...summa sumarum, prelezala som doma cele tehu, stale som s prestavkami spinila alebo krvacala. A teraz mam nadherneho skoro 1,5 rocneho drobca 😵 Chcem tym povedat, ze da sa pekne vynosit babo aj takto, len si davaj pozor a pre istotu sa chod dat pozriet aj inde, pripadne si polez trosku v nemocnici, aby si sa ukludnila. Drzim palce!

lucka1987
25. jan 2012

@lula24195 ja som krvacala 3 dni... na ten treti som o babo prisla v 10 tt a krvacala som tak silno ze som sa dostala do soku. a pri druhom tehotenstve som 2 tyzdne lezala co som prvy tyzden krvacala, ako pri menstruacii. neni nad to ,ked si tam pod dozorom ...

lufinka46
25. jan 2012

@lulusha a môžu ju dať aj vtedy ležať ked nemá ešte knižku?

anika11
25. jan 2012

@lula24195 hlavne sa ukludni,pohladkaj brusko-nech babo poslucha 🙂

lula24195
autor
25. jan 2012

lulusha aspon niekto s mojím problémom moj gynekolog je tiež porodník a povdal že ležat môžem aj doma vklude o budúci týžden mam ist na sono k nemu a uvidím co on povie možno ma pošle ležať do nemocnice beriem tie dva lieky aj magnesium aj baby plan dufam že to krvácanie už prestane ☹

mo7
25. jan 2012

ahoj, ja som to zazila na vlastnej kozi, tiez som brala ten duphaston a ascorutin a tiez este aj magnezium a sla som do nemocnice, tam mi spravili vysetrenia napichli ma na infuzie, a po par dnoch to preslo a pustili ma domov, vsetko bolo nakoniec ok a malinky sa narodil dost velky a zdravy a teraz je z neho obrovske zihadlo, ktore nepostoji chvilu, takze radsej do nemocnice, nech to maju pod kontrolou vo dne v noci a nemusis si nic vycitat 😉

lulusha
25. jan 2012

@lula24195 tak ked ides na kontrolu o tyzden, zatial lez doma, ale keby sa hocico zmenilo - silnejsie krvacanie, krce v bruchu, okamzite chod na pohotovost... mne sa tiez nechcelo byt v nemocnici, ale potom som aspon mala lepsi pocit, ze pre drobca robim najviac, co mozem...

@lufinka46 no podla mna knizka je len formalita, lekarom ide v prvom rade o zachranu babatka, ktore si vedia potvrdit ultrazvukom a testom

lula24195
autor
25. jan 2012

myslím si že v nemocnici si poležím ja ešte dosť na budúci týžden idem na kontrolu a na sono a on povie co dalej ci ma daju ležať do nemocnice .. dúfam nie a vše už bude ok

lufinka46
25. jan 2012

@lulusha aha...lebo som nevedela ze ako to chodi... ja ked som mala na zaciatku teho problemy..tak to som uz mala knizku..tak ma vzdy zobrali bez akeho somrania... a v tomto sa nevyznam.. ci zoberu ci nie.. vsak uvidi, mozno ju daju polezat si...

dany1986
25. jan 2012

ja by som skocila urcite do nemocky.... ja som si koli krvacaniu polezala mesiac v nemocnici☹ a to som krvacala len 3.dni a potom som mala sem tam spinenie,ale jedna holka co so mnou lezala tak ona krvacala v kuse a to tam bola uz 2.mes. ☹

dany1986
25. jan 2012

@lufinka46 ano mozu ju dat lezat ja som tak bola bez tehu knizky...a to som uz bola v 12tt potm v prepustacej sprave ma vysledky vsekych vysetreni + sono a ides k svojej dr.a da ti knizku a pozapisuje vsetko

zarabono
25. jan 2012

myslim,ze tvoj doktor to zrovna zodpovedne neberie.ja som krvacala.zistili mi velky hematom.brala som utrogestana a pichala agolutin a chodila casto na sono a bola stale v kontakte so svojimi gynekologmi.chod k nemu opat,ze stale to pretrvava.a pi vela sipkoveho caju najlepsie z nazbieranych sipok

petkave
25. jan 2012

@lula24195 podľa mňa by ťa mali šupnúť rovno ležať... Ja som skončila na 5 dní v nemocke iba kvôli obyčajnému špineniu, z ktorého sa vykľul hematóm a diagnóza bola v 8tt hroziaci potrat...Inak, tiež som brala duphaston, ascorutin a acidum folicum... kyselinu listovú - to som dostala tiež na predpis.
@lufinka46 a prečo by nemohla ísť ležať bez knižky? ani ja som ju nemala a bola som v nemocnici...

martina2001
25. jan 2012

@lula24195 ako v tom že ťa nechal doma v kľudovom režime s ním viacmenej súhlasím, ja som svoje tehu od začiatku do konca preležala v nemocnici a doma. Poviem ti rovno, že lepšie som na tom bola psychicky doma, ako v nemocnici, darmo som mala nadštandard, furt to bola nemocnica. To čo ti lekár predpísal by ti dávali aj v nemocnici. Moja doktorka stále bola zato aby som z nemocnice čím skôr išla domov, tiež som od začiatku špinila, bola to zrazenina a tá sa rozpúšťala, potom zas iná. Ale stále som bola upozornená nato že ak by sa niečo zhoršilo, alebo sa mi nezdalo tak šup do nemocnice. Moja doktorka je aj pôrodník tiež.

nela82
25. jan 2012

@lula24195 ja som bola presne v tom tyzdni co ty a skoncila som v nemocnici-hned-bez rozmyslania..a to som nekrvacala,"iba"spinila.. 😔 V papieroch bolo popisane-hroziaci potrat...
Nechapem pristup lekara..u nas by si doma urcite nebola..Drzim prsty

lufinka46
25. jan 2012

@petkave aj ja som na zaciatku spinila a sla som v krcoch do nemocnice a nenahali ma lezat, prave preto sa pytam... a chodila som tam casto, co som mavala bolesti.. a ona je z toho isteho mesta ako ja..

petkave
25. jan 2012

@lufinka46 Ja som si poležala počas tehu viackrát v nemocnici a zvyšok času som bola na PN... Vtedy som zúrila, veď ležať sa dá aj doma, ale čo už... Hlavne, že všetko dobre dopadlo. A aspoň som sa dopredu oboznámila s prostredím na gyn-pôr. oddelení.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre