Som v 6. týždni a mám zápal priedušiek. Poradíte?

vanessa13
2. dec 2014

Prosim pomozte mi..Mam zapal priedušiek a mam brat antibiotika Medoclav 1 g,a trifed,Lekarke som samozrejme oznamila ze som tehotna.Vravela ze to neublizi babetku..Ja sa aj tak bojim..Poradte mi..Dakujem

xenicka13
2. dec 2014

Bábätku ublížiš tým zápalom, ked si nedáš ATB, babo ešte ty nezivis 😉

lenka369
2. dec 2014

ahoj no nie som v tomto odbornik ale atb su urcite mensie riziko pre babatko aj pre teba ako zapal a vysoke horucky a nedajboze zeby to prerastlo do zapalu pluc, to by narobilo urcite viac skody.....viem za sa bojis ja som na tom podobne ale doveruj doktorke a ak tak este to konzultuj s gynekologom.
skore uzdravenie

debnarova
2. dec 2014

www.justnahrin.sk a pozri si tymianovy krem,eucasolovy sprej a echinacina.plus napr cucoriedkovy narosan obsahuje zelezo....ja antibiotika nepoznam uz dlhe roky.je to drahsie,ale ziadna chemia,ktoru kazdy doktor predpisuje niekedy automaticky.v tehotenstve mi to velmi pomohlo.ziadne tazkosti,zvracanie,zapaly,choroby.odporucam

ivetkab.
2. dec 2014

ja už nerozumiem, lekárku spochybňuješ a tu si ideš pre radu k ženám, ktoré sa do toho nerozumejú ... 😒
Normálne ber lieky, ktoré máš predpísané. Dieťatku viac ublíži Tvoja choroba a jej možné dôsledky (teploty, alebo aj ďalšia komplikovaná liečba) ako ATB na začiatku tehu.

pink_lady
2. dec 2014

ak mas zapal priedusiek, a doktorka usudila ze ATB potrebujes, nie je o com. Viac by si ublizila babatku aj sebe keby si ich nedas.

sunny15
2. dec 2014

ahoj,ja som mala zapal priedušiek v 5tt. dr mi tiež napisal atb.ale ja som nemala teploty,len ma bolelo na hrudi,kašlala som a citila som sa malatna...mne napisal ceroxim atb...ale nebrala som ich...skusala som len prieduškovy čaj od dr.mullera-ten mozu aj tehotne,stodal sirup,...a toto zabralo...atb som mala doma pre pripad keby sa to nezlepsilo...ale ak máš teploty...tak atb su nevyhnutné...

masenkaa
2. dec 2014

Ja som mala zapal močovych ciest počas tehotenstva-mala som tiež ATB . Syn je zdravy ako buk, alergiu nema na nic. Podotykam moj manzel je lekar, tak keby to bolo take nebezpecne, urcite by s tym nesuhlasil. Ani by ma nenapadlo doma s tou chorobou experimentovat!!! Malému skôr ublíži tvoja choroba!!!

oladuna
2. dec 2014

Pokial viem tak nedoporucuju lekari tu v UK ziadne antibiotika pocas a hlavne nie na ZACIATKU tehotenstva. Ja som tiez bola zle s kaslom atd ked som bola v 6.tyzdni a lekar mi dal jednoduchy sirup na kasel.na moj totalny uzas to fakt pomohlo.

gabikkas
2. dec 2014

Kamoska brala ATB tiez v prvom trimestri na doporucenie lekara a dcera sa jej narodila so srdcovou vadou, hned po porode omodrela, akutna operacia, prva otazka ked prisli do kardiocentra v BA bola, ci brala ATB v prvom trimestri....maju tam taku skusenost, ze vacsinou co mali deti s vrodenou srdcovou vadou brali zeny ATB v 1.trimestri....treba to naozaj velmi dobre zvazit! Nemusi sa nic stat, ale moze...

nasta197
2. dec 2014

Ahoj ja som mala chrípku ked som bola v 4mes. tehu brala som penicilin... a chorobnosť mojho syna tomu pripisujem ma len rok a už mal 3 krat zapal priedusiek ako5tíždnový ako 3 mesacný a ako 9 mesacný lezali sme 3krat v nemocnici a chorý sme neboli len v lete :P aj teraz je chorý ale trifet nieje antibiotikum to dava doktorka mojim detom na lepsie vikasliavanie a aj medoclav sme brali

lenka2902
2. dec 2014

@gabikkas no tak teraz si jej pomohla....naozaj....co ty vieš, ktoré atb mala tá kamarátka?? ano, niektoré su take ze plodu škodia, ale nie vsetky preboha....a hádam lekár ktory predpise tehotnej žene atb to zvážil uz aj za teba! či ty si lepšia odborníčka na lieky??

@vanessa13 neboj sa, tie lieky ktoré si dostala, sú v tehotenstve bezpečné. Ja som tiež lekárka, tak o tom niečo viem 🙂 skoré uzdravenie ti prajem.

erinita
2. dec 2014

Mala som 2 tehotenstvá, pri prvom som brala ant. 2x. Prvý krát asi vo 8 týždni a druhý asi okolo 20. Bola som zúfalá, no nedalo sa inak, mala som silný zápal priedušiek, hovorili my, že už to nie je o tom, či to ublíži dieťatku, ale o tom, že keď ich nebudem brať, budeme ohrozený obaja. Malý je krásny, zdravý. Býval síce do 3 rokov chorý, ale nič mu nie je. A už asi 2 roky nemal žiadne antibiotiká... Keď má niekto v 1. trimestri ant. hneď povedia, že to zato je dieťatko choré... 😠 Nie je to vždy pravda...samozrejme, čo človek to názor...

alietam
2. dec 2014

ahoj ja som mala zapal pluc pol roka ked som bola tehotna 1 x brala som asi 6 kratATB takze sa nemas coho obavat jedine co mi nemohli robit je RTG to mi robili az ked som porodila bola so 2 x hospitalizovana na plucnom a potom az do porodu sledovana na plucnom oddeleni kazdy tyzden rano vstavat na krv potom ma nechali bez atb ako sa to bude vyvyjat ale stym ze nadalej kontroly .Maly bude mat pomaly 6 rokov a nic mu nie je sem tam mu sibe ale tak detsky xixi 🙂 takze nestresuj bude o,k, 🙂 @vanessa13

123zuzka123
2. dec 2014

a brali ti krv???alebo len na základe toho, že ťa popočúvala ti nasadila atb???veľa krát robia lekári chybu, že ani nezoberú crp a krvný obraz a už pchajú atb....keď je to vírusové atb ani nezaberie....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre