Som v 5. týždni a nevidno plod

barbora232323
23. máj 2024

Ahojte chcem sa spýtať či už nejaká z vás to tak mala že v 5tt nebolo vidno nič len gestačny vačok na kontrolu mám ísť o 3 týždne chcem vedieť ako ste dopadli veľmi sa bojím

luckajozko21
23. máj 2024

Neboj, sla si velmi skoro. Drzim palce

dorothee
23. máj 2024

Nemusis sa bat,je to v poriadku,stava sa to casto,moze byt mnoho faktorov co to ovplyvnia ako napr. posunuta ovulacia,tym padom si menej tehotna ako to dr vypocitala,takisto moze mat slabsie sono..Nadych,vydych,neplas sa,za tri tyzdne uz aj srdiecko budes vidiet bit 🙂

mimuska328
23. máj 2024

@barbora232323 ale ved plod ani není možné ešte tak skoro vidieť. Ja som v 5+3tt mala len gestacny a žĺtkovy vak o týždeň bolo už srdiečko aj

tinalia
23. máj 2024

Biologia 😉

mirkam3
23. máj 2024

@barbora232323 neboj, bábätku teraz najviac pomôže, keď sa dáš do kľudu.. skús na najbližšie 3 týždne zamestnať hlavu a nabuduce na UZV už snad bude byt ❤️ ako zvon. Pre toto je lepšie neponáhľať sa s tým prvým ultrazvukom, lebo vývoj neurychlime.

martul
23. máj 2024

@barbora232323 milión rovnakých tém, stačí prečítať a bola by si kľudnejšia. V 5t je veľmi skoro ísť k doktorovi, to je úplne v poriadku, že vidieť len gest. vačok.

cookie29
23. máj 2024

A co si cakala v 5tt? Pre info, 5tt je prvy den meskania menstrucie, pri pravidelnom cykle. Pokial nie su problemy, k lekarovi sa zvycajne chodi okolo 8tt prave aby neboli stresy a tak ta aj objednal

barbora232323
autor
23. máj 2024

@cookie29 dievčatá prvý krát v živote som asi tehotná tak preto

barbora232323
autor
23. máj 2024

@dorothee či že je to v poriadku keď je tam gestačny vačok a sliznica maternice 13mm nemusí to byť mimomaternicové tehotenstvo?🥺

jaskolka
23. máj 2024

@barbora232323 je to skoro, v 5 týždni vôbec nemusí byť vidno plod

michaela329
23. máj 2024

@barbora232323 plod a srdce vidno až okolo 7tt. Pokoj.

marcela199
23. máj 2024

Ahoj, ja som tak mala kedze som bola po jednom potrate tak doktorka ma objednala hned ked som volala. Mala som byt 5tt no na uktrazvuku len maly naznak tehotenstva, bola som sledovana podla hcg ktore stupalo ako malo, chodila som kazdy tyzden na uktrazvuk. Nakoniec som mala posunutu ovulaciu takže preto nebolo noc vidno este. Ale inac pri prvom som bola v 6tt a uz bol plod len nebola akcia.

barbora232323
autor
23. máj 2024

@marcela199 a potom ako? Bolo všetko v poriadku?

marcela199
23. máj 2024

@barbora232323 aktualne som 25tt a vsetko je v uplnom poriadku☺️

barbora232323
autor
23. máj 2024

@marcela199 gratulujem 🥰 ja mám obavy či na 8t bude vidno niečo a či bude všetko v poriadku veľmi sa bojím že budem sklamaná

marcela199
23. máj 2024

@barbora232323ďakujem😍 treba len veriť že všetko bude ok, v prvom tehotenstve som strašne sa bala lebo v mojom okoli potratilo viacero ľudi v tom čase a potratila som aj ja. No toto tehotenszvo je uplne ine, sice som dost krvacala v prvom trimestri ale vzdy bolo vsetko ok😃 aj tak to neovplivniš, možes max brať vitaminy aby bol lepši vyvoj plodu ale inač s tym nespraviš nič. Idealne zamestnať hlavu a nemyslieť na to☺️ prajem veľa šťastia❤️

barbora232323
autor
23. máj 2024

@marcela199 ďakujem ❤️ dúfam že bude vsetko ok

gab1sol
23. máj 2024

@barbora232323 v druhom tehotenstve som prišla na kontrolu v 5. týždni. Doktorka sa smiala (v dobrom, nie výsmech), že čo tak skoro. Bola som si vedomá, že tam nič neuvidí, ale ja som vtedy zhodou náhod mala termín preventívnej kontroly. Nakoniec, sme dohodli termín po 7. týždni a vtedy už bábätko bolo vidno… 😉

barbora232323
autor
23. máj 2024

@gab1sol jej super 🥰

dorothee
24. máj 2024

Jasne ze bude vsetko v poriadku 🙂 je to prirodzene,ze mas obavy?ale momentalne na ne nemas naozaj ziadny dovod.Ja som tiez bola nedockava a chodila k dr hned po pozitivnom teste 😂

maminkadeticiek
24. máj 2024

Boze...ja neviem,skuste si skor ako zacnete taketo veci riesit nastudovat aspon zakladne informacie o jednotlivych tyzdnoch tehotenstva.

cookie29
24. máj 2024

@barbora232323 jasne vela veci budes riesit prvykrat a kazdy z nas bol prvykrat nieco... aj tehu, ale pozriet si aspon zakladne info. Zavolat a opytat sa... nie hrrrrrr 🙂 Patrim k tym, ktore chodili na kontroly ako na klavir od zaciatku tehu, pretoze som krvacala, spinila atd.... a ver mi nie je to nic moc. A ze sa bojis? Vitaj v klube matiek, strachu sa nezbavis uz nikdy. Niekedy ho bude viac inokedy menej, ale bat sa budes o dieta cely svoj zivot... to patri do rodicovskeho packagu 🙂 tak si nenechaj znicit pekne chvile strachom

gubka2023
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre