Som v 39 týždni a spadla som

nika23t
29. apr 2013

Bol to dost silny pad, sice sa mi podarilo nejak dopadnut na bok, ale aj tak som dnes cela dolamana... Hned som letela k dr, urobili mi ozvy aj sono, vyzera to byt ok, ale aj tak sa dost bojim... Babatko sa pri tom pade ani nepohlo, ostala som chvilu lezat, lebo som vobec nevedela, ako reagovat, a cakala som nejake prudke pohyby, ale nic. Dnes uz su pohyby v pohode, malicke je aktivne. Len sa bojim, ci sa nejako neudrelo. Mate s tym niektora skusenosti?

zivika
29. apr 2013

@nika23t neboj, padla si na bok, nie na brusko, takze babatko sa udriet nemohlo a ked ti dr. urobil sono, aj ozvy a vsetko bolo ok, nemas sa coho bat 😉

nika23t
autor
29. apr 2013

@zivika Och, dakujem... Len som citala vcera rozne clanky a spominalo sa tam, ze sa babatko mohlo udriet a opuchnut, a kedze som bola na vysetrenie do hodiny od padu, tak som dost na nervy z toho... 39 tyzdnov si davam pozor na kazdy kamienok a teraz sa vyvalim tak, ze sa viac uz ani neda :/ Este raz dakujem 🙂

livia76
29. apr 2013

@nika23t mne sa niečo podobné podarilo pred 6-timi rokmi, teraz sa už nad tým nezamýšľaj, stalo sa, ak dr potvrdil že ja bábo ok, tak sa nemáš čoho báť na mojej dcére to vtedy nezanechalo žiadne následky, tiež som bola v 39 týždni a cez brušisko som nevidela, že mám ešte pred sebou jeden schod, takže som zletela dosť nešťastne, jedine mne sa popraskala koža na celej pravej polovici brucha, ale to je to najmenej, kašľať na kožu držím palce už to dlho nebude trvať a budeš mať zdravé dieťatko v náručí. všetko dobré prajem 😉

zivika
29. apr 2013

@nika23t upokoj sa a necitaj tolko 🙂 babatko je v bruchu chranene, voda tlmi narazy a v prvom rade, ty si nepadla na brucho, ale na bok, takze sa babatko vlastne ani nemalo o co udriet...a ked aj pohyby citis normalne, tak fakt nemusis mat obavy 🙂

nika23t
autor
29. apr 2013

Dakujem baby, velmi ma ukludnuje citat to... Tiez dufam, ze o chvilu uz budem mat drobca v naruci a na ten pad uz ani nepomyslim 😉

ankaevka
29. apr 2013

@nika23t neboj, ak bolo všetko v pohode u dr. a cítiš pohyby, tak je všetko v poriadku...sestra tiež škaredo spadla, na mokrej dlážke sa pošmykla a padla na bok..aj ja som asi dva krát spadla na zem, síce na ruky a kolená ale aj tak to so mnou poriadne švihlo a bábo bolo v poriadku...nemysli už nato 😉

sabiatko
29. apr 2013

Neboj, urcite sa neudrelo, lebo ho chrani voda, ta je nestlacitelna, takze je ako v bavlnke 🙂 Dolezite je len pozret, ci sa neposkodila placenta, teda tie prietoky. Ja som sa takto smykla vo vani v 9-tom mesiaci a padla na zadok 🙂 Samozrejme som dala kuknut prietoky, plus babetko. A ked citis pohyby, tak je vsetko ok 🙂

sendy182
29. apr 2013

@nika23t neboj.........ak cítiš pohyby, nespadla si priamo na bruško, bola si u lekára tak po rokoch budeš spomínať na ten pád ......ja som spadla v robote o kancelársku stoličku bola som 6mes. .......tiež bokom, celý človek ma bolelešte týždeň po páde...........no musela som vyzerať 😀 😀 😀 😀 😀 ešte teraz mi je smiešne 🙂

milota164
30. apr 2013

neboj sa ak lekar babo skontroloval a ty vitis normalne pohyby tak to bude urcite v poriadku. Drzim palce pri porode 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre